Cały Świat na Wilanowie

Już 14 października nadchodzi niepowtarzalna okazja do wybrania się wspólnie z nami w podróż do kraju Dalekiego Wschodu! Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki z duszą odkrywcy na nasze warsztaty artystyczno – krajoznawcze. Co czeka Was podczas tej wyprawy? Wspólnie postaramy się poznać wszystkie tajniki Kraju Kwitnącej Wiśni! W programie przygotowaliśmy dużo zabaw, ciekawostek, smakołyków i wiele innych. Bierzcie rodziców pod rękę i wyruszcie z nami po przygodę!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują ZAPISY >>>

Sobotnie popołudnie we Francji? Czemu nie, z nami to możliwe!
Podczas warsztatów wspólnie zbudujemy wieżę Eiffla, poznamy kilka pięknych obrazów z tego kraju, a nawet spróbujemy swoich sił w tańczeniu kankana! Poprzez zabawę i liczne aktywności postaramy się poznać Francję z wielu punktów widzenia – m.in. architektury, mody czy kuchni.
Nie możecie tego przegapić! Bądźcie z nami w sobotę 21 października i sprawdźcie wszystkimi zmysłami klimat kultury francuskiej!
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują ZAPISY >>>

Rozgrzejmy cały Wilanów promieniami hiszpańskiego słońca!

Poznamy zwyczaje tego kraju, dowiemy się kiedy hiszpańskie dzieci dostają gwiazdkowe prezenty i dlaczego w Nowy Rok je się winogrona. Dowiemy się co to jest tapas i poznamy kilka hiszpanskich smaków. Obejrzymy zdjęcia z kolorowego sewilskiego święta – Feria de Abril. Będziemy podziwiać prawdziwy taniec flamenco i sami nauczymy się podstawowych kroków i rodzajów klaskania. Dowiemy się skąd wzięły się w Barcelonie domy o dziwnych kształtach. To nas zainspiruje do stworzenia bajkowego, kolorowego miasta. Na koniec zaśpiewamy piosenkę po Hiszpańsku. ¡Hasta pronto!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże obowiązują ZAPISY >>>

Uwaga Warszawiacy!

Zorganizowana grupa złodziei w ostatnim tygodniu dokonała zuchwałej kradzieży. Zniknęło mnóstwo dzieł sztuki z muzeów całego Wilanowa! Są one na tyle cenne i ważne, że pochodzą z kilku krajów z najdalszych zakątków świata – nie możemy tak tego zostawić!
Kustosze rozkładają bezradnie ręce i proszą Was o pomoc, mają bowiem nadzieję, że porywacze oddadzą arcydzieła, kiedy to Warszawiacy postarają się je odzyskać. Zbierzcie zatem swoje rodziny i przygotujcie się na wspaniałą przygodę obfitującą w wiele wyzwań!

Udowodnienie, że Warszawiacy potrzebują tych arcydzieł nie będzie łatwe, dlatego tym razem gra będzie trwała aż trzy tygodnie i to Wy decydujecie, kiedy dokładnie ją rozpoczniecie! W zakamarkach ulic Wilanowa czekają na Was zadania.

 

Udział w grze jest bezpłatny, więc nie czekajcie i zapiszcie się już dziś!  Zapisy >>>

 

       RANKING GRY MIEJSKIEJ

  1.  Drużyna Mali warszawiacy – 26 punktów
  2. Drużyny Ghostbusters oraz Poszukiwacze przygód – 24 punkty

 

Dziękujemy za udział w grze!
Dzięki Wam udało się odzyskać wszystkie dzieła sztuki i zwrócić je do muzeów!

CAŁY ŚWIAT NA WILANOWIE!

Zapraszamy na nasze niepowtarzalne warsztaty krajoznawcze oraz niecodzienną grę miejską w ramach projektu Cały Świat na Wilanowie! Pierwsze zajęcia już 14 października! Na warsztaty wstęp jest bezpłatny jednak obowiązują ZAPISY>>>

 

14 października 2017, g. 12:00 i 14:00 – W Kraju Kwitnącej Wiśni – prow. Dominika Stępień

21 października 2017, g. 12:00 i 14:00 – Francuska przygoda – prow. Karolina Piela

28 października 2017 g. 12:00 i 14:00 – Słońce Hiszpanii – prow. Karolina Łucznik

Wszystkie warsztaty odbędą się w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Kolegiackiej 3!

 

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Wilanów
Partnerzy: