Cały Świat we Włochach

W sobotę 15 lipca w Parku Marka Kotańskiego odbyły się pierwsze z serii 5 warsztatów Cały Świat we Włochach. Warsztaty poprowadziła wielka miłośnicza Włoch – Marta Smaruj, która nie tylko przez 8 lat mieszkała w Słonecznej Italii, ale także dopiero wróciła z kolejnej podróży do Włoch! Tydzień po powrocie spotykała się z mieszkańcami dzielnicy Włochy, żeby opowiedzieć  o swoich wrażeniach!

 

Zobaczcie jak się bawiliśmy:

W sobotę 22 lipca bawiliśmy się przednio podczas warsztatów Szaleni Galowie na Włochach w Parku Kombatantów! Razem z najsłynniejszymi Galami poznaliśmy Francję! Poznaliśmy architekturę tego pięknego kraju, malarstwo, wymowę oraz pisownię zwrotów grzecznościowych w języku francuskim. A na koniec podróży wcieliśmy się w role René Goscinnego i Albert Uderzo i stworzyliśmy własne komiksy o Asterixsie i Obelixsie

19 sierpnia podczas Pikniku Aktywnego Mieszkańca organizowanym przez Dom Kultury Włochy, odbyły się 3 z serii 5 warsztatów krajoznawczo-artystycznych Cały Świat we Włochach. Podczas tych warsztatów mieszkańcy dzielnicy Włochy mieli okazję nauczyć się podstaw japońskiego rysunku manga!

 

 

Zajęcia poprowadzi Olga Mirosława Mazurkiewicz.

Olga, już jako studentka na specjalizacji dyplomacja w Collegium Civitas, pod wpływem wykładów profesora Henryka Lipszyca, byłego Ambasadora RP w Japonii, zafascynowała się Krajem Kwitnącej Wiśni.

Pierwszą dwudniową imprezę pt. Dni Japonii zorganizowała w 2002 roku w Collegium Civitas. Japonii poświęcone były także jej prace dyplomowe dotyczące współpracy wywiadów Polski i Japonii w czasie II Wojny Światowej oraz dyplomacji japońskiej wobec Polski po roku 1989.

W latach 2005 -2009 była ściśle związana ze wschodnimi sztukami walki, w 2007 roku zdobyła 3kyu w ju-jitsu. Do dziś z nostalgią wspomina czas spędzony na treningach m.in.: samoobrony dla kobiet, karateaikidojudo oraz ju-jitsu.
Od roku 2002 (niestety, z dużymi przerwami) uczy się języka japońskiego.

Od wielu lat, najpierw w teorii, a obecnie w praktyce, zgłębia wiedzę na temat kitsuke, czyli sztuki zakładania i noszenia tradycyjnych strojów japońskich, kimon i yukat oraz technik ozdobnego wiązania tradycyjnych, bogato zdobionych pasów obi.

Opis warsztatów:
I część – 1,5 h – dla chętnych dużych i małych zajęcia z podstaw rysowania postaci mangowej.
Jeśli ktoś nie będzie miał ochoty rysować, znajdą się kolorowanki.
II część – 1,5 h – dla dzieci, rodziców i opiekunów możliwość przymierzenia japońskiego stroju – yukaty i/lub kimona.

27 sierpnia podczas Pikniku „Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Dom Kultury Włochy, odbyły się 4 z serii 5 warsztatów krajoznawczo-artystycznych Cały Świat we Włochach. Podczas tych warsztatów mieszkańcy dzielnicy Włochy mieli okazję dowiedzieć się jakie są najczęściej wybierane turystyczne kierunki w Polsce oraz przymierzyć nakrycia głowy z: kujaw, podhala oraz małopolski!

9 września odbyły się ostatnie z serii 5 warsztatów „Cały Świat we Włochach. Mimo,że frekwencja nie dopisała, dzieci wykonały wspaniałe lalki motanki! Zobaczcie jak się bawiliśmy:

Pomimo okropnej pogody znaleźli się śmiałkowie, którym udało się ukończyć podróżniczą grę miejską!

Serdecznie dziękujemy!

Tony Halik uwielbiał swoich czytelników i widzów! Dlatego też zostawił dla Was list pomiędzy kartami jednego ze swoich dzienników. W tej wiadomości zapisany został plan jego następnej wyprawy do różnych krajów świata, której jednak nie udało mu się zrealizować… Teraz Wasza kolej na przeżycie przygody! Wcielcie się w rolę podróżników na wzór Tony’ego Halika i poznajcie kultury, które znajdują się na trasie wyprawy tego polskiego obieżyświata. Bierzcie wygodne buty, przyjaciela pod pachę i podejmijcie wyzwanie T. Halika!

CAŁY ŚWIAT WE WŁOCHACH!

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszych warsztatów krajoznawczych oraz podróżniczą grę miejską w ramach projektu Cały Świat na Włochach! Pierwsze zajęcia już 15 lipca!Na warsztaty wstęp jest bezpłatny jednak obowiązują ZAPISY>>>

15 lipca 2017, g. 13:00 i 14:30 Park Marka Kotańskiego, przy boisku – Włochy- prow. Marta Smaruj

22 lipca 2017, g. 13:00 i 14:30 Park Kombatantów przy placu zabaw – Francja – prow. Alicja Kopczyńska – Bownik

19 sierpnia 2017 g. 12:00 i 13:30  Piknik „Wakacje Aktywnego Mieszkańca”, teren boiska przy ul. Astronautów 6- Japonia – prow. Olga Mazurkiewicz

27 sierpnia 2017 g. 12:00 i 13:30  Piknik „Pocztówka z Wakacji”- Polska – prow. Katarzyna Cabaj

9 września 2017 g. 12:00 i 13:30  Dom Kultury Włochy ul. Chrobrego 27- Ukraina- prow. Julia Vodianchuck

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Włochy
Partnerzy: