ZWALCZNUDE.PL ma na swoim koncie ponad 120 gier miejskich: historyczne, przygodowe, sciencefiction, rodzinne, dla dorosłych, PRL, ojciec chrzestny, gry otwarte i prywatne.

 

Poniżej nasze ostatnie realizacje oraz kilka przykładów z poprzednich lat.

W razie pytań prosimy o kontakt na kradkowska@zwalcznude.pl lub monika@zwalcznude.pl

NASZE REALIZACJE

20 maja odbyło się wyjątkowe szkolenie w Mokotowskiej Akademii Tajnych Agentów. Na kadetów czekało wiele ciekawych i wymagających zadań godnych prawdziwych agentów. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  Dzięki Wam nasza dzielnica znów jest bezpieczna ! 🙂

Czy są wśród Was odważni mieszkańcy Mokotowa i okolic, którzy chcieliby odbyć szkolenie i wstąpić do Mokotowskiej Akademii Tajnych Agentów?

Ostatnio w naszej Dzielnicy dzieją się podejrzane rzeczy! Trzy – na szczęście w porę – udaremnione kradzieże, podszywanie się pod inne osoby, przejęcie jednego z numerów telefonu w Urzędzie Dzielnicy Mokotów i podsłuchy oraz dziwne malunki pojawiające się w okolicach ulicy Patriotów, tajemnicze i prawdopodobnie zaszyfrowane anonse w lokalnej gazecie…

Mieszkańcy skarżą się na głuche telefony i już nie czują się tu tak bezpiecznie jak jeszcze kilka miesięcy temu… Cały czas sprawdzamy, czy za tymi wszystkimi wybrykami stoi jedna szajka przestępcza, czy może sieć zupełnie niezwiązanych ze sobą osób.

Chcemy dmuchać na zimne, więc postanowiliśmy działać szybko! Nasza Dzielnica potrzebuje przeszkolonych Tajnych Agentów, którzy będą stać na straży porządku, a w nagłych przypadkach dzięki swojej detektywistycznej wiedzy oraz ogólnej sprawności, pomogą nam w rozwikłaniu zagadek kryminalnych i wesprą nas swoimi działaniami!

Z tego powodu rozpoczynamy nabór kadetów do Mokotowskiej Akademii Tajnych Agentów!

 

Przyjdź na grę miejską i sprawdź się!

Kilka informacji o grze miejskiej:

Gra skierowana jest do wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic – rodzin z dziećmi, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Potrzebujemy Tajnych Agentów w różnym wieku – ze zróżnicowaną wiedzą i doświadczeniem!

Gra miejska jest otwartym naborem kandydatów na Tajnych Agentów, którzy – jeśli zakończą misję – zostaną wcieleni do  Akademii Tajnych Agentów. Na początku gry uczestnicy dostają wszystkie potrzebne materiały oraz mapę z zaznaczonymi punktami na których czekają Tajni Agenci.

Na każdym z punktów Tajni Agenci wyznaczają kandydatom zadania do wykonania aby sprawdzić ich umiejętności, sprawności, wiedzę oraz doświadczenia i zweryfikować czy mogą zostać wcieleni do  Akademii Tajnych Agentów i służyć swojemu miastu i dzielnicy. Sposób wykonania zadania jest punktowany, a zwycięskie drużyny otrzymają nagrody.

Gra miejska i piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2017 r.

16:00-20:00

Centrum Handlowe FERIO Wawer, ul. Szpotańskiego 4

Czy są wśród Was odważni mieszkańcy Wawra i okolic, którzy chcieliby odbyć szkolenie i wstąpić do Wawerskiej Akademii Tajnych Agentów?

Ostatnio w naszej Dzielnicy dzieją się podejrzane rzeczy! Trzy – na szczęście w porę – udaremnione kradzieże, podszywanie się pod inne osoby, przejęcie jednego z numerów telefonu w Urzędzie Dzielnicy Wawer i podsłuchy oraz dziwne malunki pojawiające się w okolicach ulicy Patriotów, tajemnicze i prawdopodobnie zaszyfrowane anonse w lokalnej gazecie…

Mieszkańcy skarżą się na głuche telefony i już nie czują się tu tak bezpiecznie jak jeszcze kilka miesięcy temu… Cały czas sprawdzamy, czy za tymi wszystkimi wybrykami stoi jedna szajka przestępcza, czy może sieć zupełnie niezwiązanych ze sobą osób.

Chcemy dmuchać na zimne, więc postanowiliśmy działać szybko! Nasza Dzielnica potrzebuje przeszkolonych Tajnych Agentów, którzy będą stać na straży porządku, a w nagłych przypadkach dzięki swojej detektywistycznej wiedzy oraz ogólnej sprawności, pomogą nam w rozwikłaniu zagadek kryminalnych i wesprą nas swoimi działaniami!

Z tego powodu rozpoczynamy nabór kadetów do Wawerskiej Akademii Tajnych Agentów!

Przyjdź na grę miejską i sprawdź się!

Zarys fabuły:

Drodzy poszukiwacze skarbów!

Po wielu trudach poszukiwań i walce z czasem nadszedł dzień, w którym tajemnica skarbu Pragi-Południe zostanie odkryta.  

Władze, które zdecydowały o przyłączeniu osiedli do stolicy, gdzieś na terenie obecnej  Pragi – Południe, ukryły wyjątkowy skarb. Miał on ochronić dzielnicę w razie niebezpieczeństwa.
Od tego wydarzenia minęło 100 lat.

Na przestrzeni dziesięcioleci władze dzielnicy, w obawie przed  utratą skarbu, wielokrotnie  zmieniały miejsce jego ukrycia.  Podjęli oni współpracę z grupą architektów, którzy byli zaangażowani w budowę stadionu dziesięciolecia. I to właśnie tam, zakończy się nasza przygoda!

Zapraszamy wszystkie drużyny na miejsce startu (teren pikniku Narodowego Dnia Sportu – błonia stadionu PGE Narodowego) o 12:45 i zgłoście się do rejestracji. Tu dostaniecie wszystkie wskazówki które pomogą Wam rozwiązać zagadkę skarbu dzielnicy. Musicie odwiedzić wszystkie wyznaczone punkty i wykonać zadania.
Wszystkie zadania są punktowane.  Wszystkie drużyny, będą mogły odnaleźć skarb, jednak tylko trzy zwycięskie drużyny, które zdobędą największą ilość punktów otrzymają nagrody.

100 atrakcji na 100 lecie – III etap

1 października 2016r. odbył się ostatni etap zmagań, podczas którego udało nam się odnaleźć skarb Pragi-Południe. Projekt „100 atrakcji na 100 lecie” trwał od maja do października i umożliwił wszystkim chętnym uczestnikom poznanie wielu ciekawostek na temat tej wyjątkowej dzielnicy.
Podczas finałowego etapu na śmiałków czekał zestaw zadań, które przybliżyły tajemnicę miejsca ukrycia skarbu. Dzięki współpracy z superbohaterami z Brygady Kapitana Warszawa udało nam  się zdobyć pewne wskazówki, jednak aby je otrzymać gracze musieli wykazać się sprytem, pomysłowością i kreatywnością.

Cztery drużyny, które wykazały się największym zaangażowaniem i pasją godną poszukiwacza skarbów otrzymały nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Planeta Zwierząt

27 maja 2017 roku na terenach wzdłóż Wybrzeża Helskiego  oraz na terenie Warszawskiego ZOO odbyła się gra miejska w ramach projektu Planeta Zwierząt. W grze udział wzięło w sumie 28 drużyny czyli ponad 100 osób! Zarys fabuły: Ziemia to „Planeta Zwierząt”. Nasze dotychczasowe działania unicestwiły wiele gatunków, kolejne są zagrożone wyginięciem. Ich strata to nie tylko strata dla naszego eko-systemu, To też wielkie zagrożenie życia kolejnych gatunków, w tym ludzkiego. Uczestnicy zabawy na kolejnych punktach gry poznają różne historie zwierzaków. Zadaniem graczy jest pomóc im, wykonując zadania, które je wesprą, uwolnią lub poprawią ich byt.

Mamy nadzieję, że nietypowa forma, jaką jest gra miejska, w sposób szczególny zapadnie w pamięć uczestników, szczególnie dzieci, pozostawiając wiedzę, którą przemycamy w formie zabawy: że zwierzęta czują, że często spędzają całe swoje życie w strasznych warunkach, a my napędzamy ten rynek własnymi, często nieświadomymi działaniami; że walczą o przetrwanie z okrutnym, bezmyślnym przeciwnikiem, jakim jest człowiek – niestety przegrywając tę walkę.

Partnerzy Projektu 

Potworny Uniwersytet

W sobotę, 17 września potworni Profesorowie przygotowali nietypowe zadania dla swoich studentów.

Grę zorganizowała Fundacja Zwalcz Nudę oraz Centrum Komunikacji Społecznej.

Każdy żak dostał swój Indeks a rok akademicki uroczystym przemówieniem rozpoczął Dziekan Potworzasty.

Nasi gracze musieli m.in. rozpoznać różne zapachy, pokonać wyznaczoną trasę w kamizelce z obciążeniem, nawlec igłę w specjalnych goglach zniekształcajacych widziany świat a to wszystko podczas pierwszego dnia nauki na Potwornym Uniwersytecie. 😉

Studenci z najlepszymi ocenami zdobyli nagrody!

Pamiętajcie, że w komuniakacji miejskiej nie można być Potworem.

Dziękujemy za wspólną zabawę! 🙂

Zarys fabuły:

Z uwagi na międzygalaktyczną współpracę w Warszawie został otwarty Potworny Uniwersytet, którego celem jest wymiana wiedzy na temat istot pozaziemskich, w tym potworów, które od lat żyją na naszej planecie. Pragniemy przygotować naszych studentów do podróży międzygalaktycznych…

Drodzy Studenci!

Zostaliście przyjęci na Uniwersytet Potworny. Waszym zadaniem jest zgłębienie wiedzy na temat różnych kultur, ras i obyczajów.

Weźcie udział w zajęciach akademickich/ wykonajcie zadania, które dla Was przygotowali i zdobądźcie jak najlepsze oceny.

Odwiedźcie:

Prof. Hałaśnica Głuchawa – Uwaga drodzy Studenci Pani profesor sprawdzi możliwości Waszego głosu!!!! 😀

Prof. Knyszojadę Smrodliwą – wszelkie zapachy te ładne i te mniej przyjemne to jej specjalność, na niektórych zajęciach lepiej żebyście zatkali nos!

Prof. Rozpychacz Wybredny – Prof. Wybredny mieszka na co dzień na przeludnionej planecie. Namiastkę tego ścisku poznacie na jego zajęciach.

Prof. Zastawiasz Olbrzymi – profesor pochodzi z planety wielkiej i pełnej wielkich stworów. Sprawdzi on Waszą tężyznę fizyczną.

Prof. Siedziołek Przyciężki – pochodzi z wielkiej planety, gdzie przyciąganie jest 20x większe niż na Ziemi. Stąd jak już gdzieś usiądzie – ciężko mu wstać. Poznacie jakie to uczucie być ociężałym Poooootwooooreeeeem. 😀

Prof. Oknogapka Permanentna – Pani Profesor ma bardzo słaby wzrok. Na zajęciach będziecie ćwiczyć czynności, przy których wzrok oknogapa bardzo utrudnia ich wykonanie. Bądźcie cierpliwi!

Powodzenia!

Tak bawiliśmy się podczas gry „Potworny Uniwersytet”

ZAGADKA ZAPOMNIANEJ GONITWY

22 sierpnia 2015 roku zapraszamy wszystkich poszukiwaczy przygód na kolejną grę miejską ze ZwalczNude.pl.

Cała zabawa odbywa się na terenie wyścigów konnych Służew.

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku na torach wyścigów konnych Służew odbyła się pewna gonitwa. Dziś już mało kto o niej pamięta i gdyby nie fakt, że w trakcie gonitwy tej miało miejsce nietypowe zdarzenie odeszłaby ona w  całkowite zapomnienie jak wiele innych. To, co nie pozwala o sobie zapomnieć to fakt, iż po tym wyścigu jeden z jej obserwatorów zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaginął też medal… Uczestnicy zabawy będą mieli możliwość rozwikłania tej dziwnej zagadki, a najlepsza drużyna odnajdzie medal!

Telegram od Fileasa Fogga

6 sierpnia 2016 r. Fundacja Zwalcz Nudę oraz Urząd Dzielnicy Wola zaprosili wszystkich podróżników do ekscytującej gry miejskiej!

Start gry odbył się o godz. 11:00 w Parku Moczydło.

Uczestnicy gry starali się pomóc Fileasowi odzyskać utracony honor!

Pan Fogg perfekcyjny dżentelmen został oskarżony o kradzież i potrzebuje pomocy!

FILEAS FOGG POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!

 

Zarys fabuły:

Fogg wysłał do swej sąsiadki Pani Hudson dramatyczny telegram, w którym prosi o pomoc w oczyszczeniu się z zarzutów!

Droga Pani Hudson!

Właśnie dotarła do mnie wiadomość. Stop. Jestem ponoć podejrzany o kradzież. Stop. Nie mogę zawrócić jeśli chcę wygrać zakład. Stop. Detektyw Fix jednak powziął za cel przeszkodzenie mi. Stop. Proszę o posłanie za mną kogoś, kto mógł by dostarczyć dowodów mojej niewinności. Stop. Osoba ta musi być niezwykle dzielna, gdyż spotkać może się z różnymi nieznanymi dla niej kulturami na całym świecie. Stop. Będzie musiała mnie szukać w miejscach w których planuję zostać dłużej. Stop. Dowód jest w moim gabinecie. Stop. To dziennik badań jaki prowadziłem, opatrzony datami każdego zapisu. Stop. Proszę o pośpiech. Stop. Podejrzewam, że detektyw, a może nawet złodzieje nie pozwolą mi dokończyć podróży. Stop.

Oddany

Fileas Fogg

 

Drodzy uczestnicy!

Jako krewni Pani Hudson, którzy zawsze chcieli podróżować zgłosiliście się by dostarczyć Foggowi przedmiot mający go uniewinnić. Spakujcie walizki i przygotujcie się na podróż poprzez cały świat goniąc niesfornego sąsiada swojej ciotki. Na trasie spotkasz pięciu miejscowych, którzy spotkali się z Fileasem i mają za zadanie pokazać ci dalszą drogę, którą masz podążyć. Doktor Fogg wie jednak, że nie tylko Ty za nim podążasz, więc by mieć pewność, że jesteś tym, za kogo się podajesz wykonać będziesz musiał zadania potwierdzające twoją tożsamość. Dogoń doktora i zwróć mu notes aby mógł udowodnić swoją niewinność i dokończyć swoją podróż. Po drodze uważaj tylko na możliwe korki!

Powodzenia!

Tak bawiliśmy się podczas gry „Telegram od Fileasa Fogga”

Wielka Gonitwa Wielkanocna

W sobotę 12 marca 2016r. w godz. 13:00-16:00 Fundacja Zwalcz Nudę
oraz Urząd Dzielnicy Bielany zaprosili wszystkie warszawskie rodziny na
WIELKĄ GONITWĘ WIELKANOCNĄ – rodzinną grę miejską oraz przedstawienie dla dzieci „Wielkanoc Jasia i Małgosi”.

Zaprosiliśmy wszystkich śmiałków na niezwykłą przygodę! Uczestnicy poczuj się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów! Spróbowali znaleźć wszystkie pisanki wielkanocne, a dzięki temu udało im się odnaleźć skarb Jacoba Roggeveena, odkrywcy Wyspy Wielkanocnej.

Zarys fabuły gry miejskiej:

Z Wielkanocą nieodłącznie kojarzą nam się jajka, kurczaczki, króliczki – które są symbolem życia, miłości i siły. Wielkanocne święta obchodzimy ciesząc się z nadchodzącej wiosny. I to właśnie chciał nam pokazać Roggeveen.

Podczas zwiedzania wyspy Jacob Roggeveen odkrył prawdziwy skarb… opisał go, i ukrył. Do tej pory nikt nie znalazł miejsca ukrycia skarbu, jednak udało nam się odnaleźć starą mapę, która może nas doprowadzić do SKARBU ŻYCIA.

Wejdź do gry i odnajdź skarb ukryty przez holenderskiego podróżnika!

Ale śpiesz się, w grze liczy się czas!
Jest wielu, chcących go zdobyć!

Od godz. 13:00 moc rodzinnych atrakcji świątecznych – nie tylko dla uczestników gry – w tym przedstawienie dla dzieci „Wielkanoc Jasia i Małgosi” – zabawa interaktywna w formie spektaklu w wykonaniu Duetu JaHa.

Podczas wydarzenia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a także liczne konkursy z nagrodami.

Na najlepsze drużyny czekały ciekawe rodzinne nagrody ufundowane między innymi przez: Urząd Dzielnicy Bielany, Dziką Historię, Trzecią Strefę, WakeCup Cafe oraz Bielańską Scenę Kameralną.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja

Od 28 listopada do połowy grudnia 2015 r. Święty Mikołaj przeprowadził nabór na stanowisko Elfa. Niestety, uporczywa choroba dopadła połowę jego pomocników, a bez ich wsparcia – świąt mogło nie być!

Wszystkich śmiałków zaprosiliśmy do świątecznego wyzwania! Uratuj wytwórnię zabawek i zostań najlepszym pomocnikiem Białobrodego! Aby się nim stać, trzeba posiadać wyjątkowe umiejętności – i właśnie temu służyła Akademia Elfów Świętego Mikołaja.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja znajduje się na Biegunie Północnym. W tych specjalnych okolicznościach przeniesiono ją do naszej stolicy! Tak jak na Biegunie, Akademia podzielona została na departamenty, które wspólnie przygotowują święta! Dzieci miały możliwość odwiedzenia m.in. departamentu sortowania listów, dekoracji świątecznych, klocków, lalek oraz pakowania prezentów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

Zobaczcie jak bawiliśmy się ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami :

Skarb leśnych Skrzatów odnaleziony na Wawrze!

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wawer Fundacja Zwalcz Nudę miała przyjemność zorganizowania rowerową grę miejską. 11 października 2015 r. w ramach finału LOTTO Poland Bike Marathon 2015, zaprosiliśmy mieszkańców Wawra oraz uczestników wyścigu i rowerowych sympatyków będących w miasteczku wyścigu do wspólnej przygody!

Drużyny – głównie rodziny z dziećmi – przemierzyły niebieski szlak rowerowy na którym czekali informatorzy – przyjaciele Skrzatów, które kiedyś zamieszkiwały okolice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Uczestnicy gry musieli wykazać się spostrzegawczością, dobrą pamięcią oraz celnym okiem. Podczas gry musieli zmierzyć się z szeregiem zadań wyznaczonych przez przyjaciół Skrzatów – m.in. strzelali z łuku, szukali zwierząt zamieszkujących okolice, tworzyli bukiety róż z jesiennych liści i rozwiązywali łamigłówki logiczne. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu drużyny dostawały wskazówki dotyczące miejsca ukrycia skarbu oraz sposobu w jaki można otworzyć skrzynię pełną złotych monet.

Wszyscy gracze dostali miłe upominki, a trzy drużyny, które zdobyły największą ilość punktów – otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, firmę Russell oraz Escape Room Plan Ucieczki.

10 października na warszawskim Ursynowie odbyła się gra miejska sponsorowana przez Urząd Ursynów.  „Śladami Barei” wyruszyło blisko 50 drużyn, aby zmagać się z problemami rodem z czasów PRL-u. Już na starcie gry uczestnicy mogli poczuć smak tamtego okresu. Najpierw musieli sprawdzić na listach lokatorskich do którego z 3 okienek powinni podejść, aby otrzymać książeczkę mieszkaniową. Kiedy już wiedzieli, które okienko jest ich okazywało się np., że… pani w spółdzielni ma przerwę na malowanie paznokci.

Tuż po godz. 11, kiedy wszystkim udało się otrzymać specjalnie przygotowane na tą okazję karty gry (książeczki mieszkaniowe) Burmistrz Ursynowa wygłosił przemówienie. W PRL-owskiej nowomowie życzył graczom powodzenia i chwalił Ursynowski kolektyw.

Gra ruszyła, a gracze udali się na 5 punktów opisanych na kartach gry jako „miejsca dokonywania wpłat na książeczkę”. Drużyny mogły odwiedzać punkty w dowolnej kolejności.

I tak: na ul. Barwnej 8 czekało na miłośników Barei zadanie związane z cenzurą. Musieli się oni wykazać sprytem i znajomością epoki. Zaszyfrować wiadomość dla swoich kolegów tak, aby cenzor nie mógł domyślić się kiedy, gdzie, o której godzinie, a przede wszystkim w jakim celu zwołane zostaje zebranie lokatorskie.

W parku Jana Pawła II docent z Alternatywy 4 czekał na odważnych z czynem społecznym.  Ci, którzy do niego przyszli musieli na czas zgrabić jak największą ilość liści. Po zakończeniu zadania liście były ważone i odpowiednio do ich wagi gracze otrzymywali gratyfikację punktową.

Przed Galerią Metro przy ul. KEN czekała na wszystkich pani sklepowa, która żądała jak najszybszego utworzenia jak najdłuższej kolejki za towarem deficytowym. W zależności od długości ogonka można było otrzymać kolejne punkty zwiększające szanse na przydział nagród na mecie.

Na ul. Lachmana 5 -w czytelni – Balcerek, który został po przeprowadzce z samymi tylko krzesłami wymagał od graczy ułożenia z tych krzeseł innych mebli. W nowym mieszkaniu potrzeba przecież tylu rzeczy! Z krzeseł powstawały zatem szafy, łóżka, stoły, biurka, słowem wszystko, co potrzebne jest w eleganckim PRL-owskim mieszkaniu.

W domu „IKAR” należącym do SGGW, w sali konferencyjnej czekało na zawodników ostatnie zadanie. Tu kolektyw musiał w ramach podziękowania Burmistrzowi za mieszkanie nagrać dla TV kilka słów wdzięczności. Każda ekipa miała na to 30 sekund. Wśród podziękowań  znalazły się przemówienia, wiersze, a nawet piosenki.

Dodatkową atrakcją dla biorących udział w grze była jeżdżąca między punktami przy ul. Barwnej a Galerią Metro taksówka firmy WPT 1313. Woziła ona z jednego miejsca gry na drugie tych, którzy potrafili namówić kierowcę, aby jednak mimo wolnej soboty odpalił silnik.

O koło godz. 14 nastąpiło uroczyste podsumowanie gry w Urzędzie Ursynów.

Dla 5 najlepszych kolektywów, które zdobyły największą ilość punktów na swoich książeczkach czekały nagrody, zaś każda pani która wzięła udział w grze otrzymała na mecie goździka (goździki były prezentem od kwiaciarni Viviane).

Wśród nagród znalazły się: zestawy ufundowane przez Urząd Ursynów, książki  sprezentowane przez wydawnictwo Vesper, pomarańcze, papier toaletowy oraz czekolady.

Drużyna zwycięska oprócz tych wszystkich nagród otrzymała dodatkowo w prezencie voucher od VPT1313 na wycieczkę „na tropach PRL-u”.

Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa Zaprasza!

Fundacja Zwalcz Nudę w 2015 roku zrealizowała już II edycję projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa Zaprasza! tj. 18 gier miejskich i pikników rodzinnych w 18 dzielnicach Warszawy skierowanego do rodzin z dziećmi.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawa, a Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Pan Michał Kiełsznia, objął go patronatem honorowym.

Od  maja do października zrealizowaliśmy 18 darmowych wydarzeń w każdej dzielnicy Warszawy – grze miejskiej towarzyszył piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji. Podczas wydarzeń rodziny mogły aktywnie spędzić ze sobą czas, wspólnie się bawić, uczyć, współpracować ze sobą, a przy okazji lepiej poznać swoją dzielnicę. Punkty gry w których na drużyny czekali nasi Superbohaterowie umieszczone były w miejscach przyjaznych rodzinie, które warto znać i odwiedzać.

Gra miejska była otwartym naborem kandydatów na Superbohaterów, którzy – jeśli zakończyli misję – zostawali wcielani do Brygady Kapitana Warszawy. Na początku gry uczestnicy dostawali wszystkie potrzebne materiały oraz mapę z zaznaczonymi punktami w których czekał Kapitan Warszawa oraz Jego pomocnicy – Superbohaterowie, m.in. Syrenka Warszawska, Superman, itp.). W każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy gry musieli wykonać zadanie aby pokazać, że nadają się na nowych bohaterów, którzy staną na straży naszego miasta. Zadania sprawdzały ich umiejętności, sprawności, wiedzę oraz doświadczenia.

Uczestnicy gry na punktach musieli m.in.:

Radzić sobie w sytuacji gdy ich zmysł wzroku jest osłabiony, przeprowadzić sondaż uliczny, ponieważ każdy Superbohater powinien słuchać potrzeb innych, pokonywali tory przeszkód w salach zabaw oraz wspinali się na ściankę wspinaczkową aby zaprezentować swoją odwagę. Gracze nie mogli być również na bakier z nowoczesną technologią – musieli więc dolecieć elektrycznym helikopterem we wskazane przez Kapitana Warszawa miejsce. Nie zabrakło również trochę magii połączonej z ćwiczeniami logopedycznymi – używając swoich mocy drużyny, układały puzzle bez użycia rąk. Nasi gracze musieli odtańczyć taniec „Limbo”, przetestować swoją celność i zręczność grając w golfa, a również wykazać się wiedzą przy odszukiwaniu zwierząt występujących na obszarach Natura 2000. Rozpoznawali także egzotyczne warzywa i owoce, dekorowali ciasteczka, przeprowadzali eksperymenty chemiczne i bez problemu mierzyli się z językiem angielskim. Grom miejskim towarzyszyły Eko-akcje – zależało nam aby uczyć dzieci w sposób aktywny dbać o swoje otoczenie. W ramach Eko-akcji drużyny sprzątały śmieci w lasach, budowały karmniki, sadziły kwiaty i warzywa, segregowały śmieci oraz pieliły ogródki.

Zwycięskie drużyny otrzymywały nagrody, a wszyscy mali gracze miłe upominki!

Na piknik rodzinny zapraszaliśmy wszystkich mieszkańców. W trakcie pikniku uczestnicy mogli skorzystać m.in. z animacji dla rodzin, prezentacji, warsztatów i pokazów. Wydarzenia piknikowe różniły się w każdej dzielnicy, dzięki czemu rodziny mogły skorzystać z bogatej oferty proponowanych atrakcji. W programie były m.in. zajęcia kulinarne o zdrowym żywieniu, warsztaty artystyczne, sportowe, rodzinne gry zespołowe, warsztaty edukacyjne – m.in. spotkania z ciekawą matematyką czy językiem angielskim, jak również robotyka, eksperymenty chemiczne i wiele, wiele innych.

W ramach pikniku wszyscy mieszkańcy mogli korzystać z mobilnej wypożyczalni objazdowej – w której zostawiając fant mogli wypożyczyć gry planszowe, sprzęt sportowy i koce piknikowe.

W naszym projekcie wzięło udział ponad 10 000 osób, które bezpłatnie mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji. Cieszymy się, że rodziny wspólnie z nami aktywnie spędzały weekendy od wiosny do późnej jesieni. Kapitan Warszawa planuje wrócić za rok aby przeszkoli następnych kadetów!

WIĘCEJ

ZOSTAŃ AGENTEM TOWM
(Tajnej Organizacji ds. Współpracy Międzygalaktycznej)

ZwalczNude.pl, m.st.Warszawa, ZTM, Tramwaje Warszawskie, SKM, Metro oraz MZA zapraszają na święto komunikacji 19 września 2015 roku.

Z tej okazji na terenie zajezdni autobusowej Woronicza odbędzie się piknik pełen atrakcji. Jedną z nich jest gra miejska – zostań Tajnym Agentem.

Tajna organizacja ds. współpracy międzygalaktycznej (TOWM) została napadnięta przez hackerów. Do prasy dostały się przecieki informacji na temat przybyszów z innych planet – potworów, które mieszkają na Ziemi w przebraniu ludzi. TOWM panuje nad ich drugą tożsamością, pilnuje, by nie siały zamętu, by żyły zgodnie z naszymi zwyczajami. Ich obecność na Ziemi jest konieczna, gwarantuje pokój między galaktykami, jednak ich zachowanie nierzadko zdradza się w specyficznych zachowaniach. Nie są to postacie złe, po prostu na ich planecie panują inne zwyczaje. Ciężko im się dostosować. Do tej pory ludzie nie zwracali na to większej uwagi. Jednak wyciek tajnych informacji powoduje wszczęcie specjalnej procedury. Potwory można znaleźć w tramwajach, metrze i autobusach. Muszą być one w ciągłym ruchu by ich ciała okryte przebraniem ludzkim mogły funkcjonować na naszej planecie.

Uczestnicy gry – tajni agenci TOWM, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie w tajemnicy tożsamości potworów – mają za zadanie znaleźć potwory i w kulturalny sposób nauczyć je zasad savoir vivre wskazując na to, że sytuacja jest wyjątkowa. Muszą tym samym wytłumaczyć jak pozostać wśród ludzi nie zwracając na siebie uwagi. Część zadań to zadania edukacyjne, część zadań polega na znalezieniu obiektu, część wiąże się z uruchomieniem kreatywności uczestników.

12 IX  Razem bez barier – Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom

Co by było, gdyby…
Wyobraź sobie, że na świecie grasuje wirus kilkubiegunowy, który właśnie dotarł do Warszawy. Coraz więcej mieszkańców traci wzrok, słuch lub sprawność ruchową. Co teraz? Czy miasto sprosta ich potrzebom? Czy warszawiacy będą radzić sobie w nowej sytuacji? Jakie napotkają bariery? A może uda się im pokonać groźnego wroga?
Przekonaj się o tym i dołącz do gry!
Dołącz do grupy śmiałków, którzy 12 września (sobota) odbędą pełną wyzwań podróż po centrum Warszawy w poszukiwaniu antidotum na wirusa. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie z pojawiającymi się na ich drodze barierami i wykonać szereg zadań. Wygra zespół, który pierwszy wykona wszystkie zadania, odnajdzie antidotum i dotrze do mety.
Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Kto może wziąć udział?
Udział w grze „Razem bez barier” jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę podjąć nasze wyzwanie. Zachęcamy do udziału osoby na wózkach, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w grze.

12 IX  Razem bez barier – Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom

Co by było, gdyby…
Wyobraź sobie, że na świecie grasuje wirus kilkubiegunowy, który właśnie dotarł do Warszawy. Coraz więcej mieszkańców traci wzrok, słuch lub sprawność ruchową. Co teraz? Czy miasto sprosta ich potrzebom? Czy warszawiacy będą radzić sobie w nowej sytuacji? Jakie napotkają bariery? A może uda się im pokonać groźnego wroga?
Przekonaj się o tym i dołącz do gry!
Dołącz do grupy śmiałków, którzy 12 września (sobota) odbędą pełną wyzwań podróż po centrum Warszawy w poszukiwaniu antidotum na wirusa. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie z pojawiającymi się na ich drodze barierami i wykonać szereg zadań. Wygra zespół, który pierwszy wykona wszystkie zadania, odnajdzie antidotum i dotrze do mety.
Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Kto może wziąć udział?
Udział w grze „Razem bez barier” jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę podjąć nasze wyzwanie. Zachęcamy do udziału osoby na wózkach, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w grze.

22 VIII – ZAGADKA ZAGINIONEJ GONITWY

22 sierpnia 2015 roku urząd dzielnicy Ursynów zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód na kolejną grę miejską ze ZwalczNude.pl.

Cała zabawa odbywa się na terenie wyścigów konnych Służew na Ursynowie.

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku na torach wyścigów konnych Służew odbyła się gonitwa. Dziś już mało kto o niej pamięta i gdyby nie fakt, że w trakcie gonitwy tej miało miejsce nietypowe zdarzenie odeszłaby ona w  całkowite zapomnienie jak wiele innych. To, co nie pozwala o sobie zapomnieć to fakt, iż po tym wyścigu jeden z jej obserwatorów zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaginął też medal… Uczestnicy zabawy będą mieli możliwość rozwikłania tej dziwnej zagadki, a najlepsza drużyna odnajdzie medal!

Gra startuje o godzinie 11- stej pod kasami wyścigów konnych Służew na Ursynowie. Aby wziąć udział w grze najlepiej zarejestrować się przez stronę www.zapisynagre.pl  liczba miejsc jest bowiem ograniczona.

Totalizator ufundował dla uczestników gry 10 podwójnych zaproszeń na 23 sierpnia (na ten wyścig można wejsć tylko na zaproszenia, nie można ich kupić)

http://www.wolnasobota.pl/Impreza16694
http://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,76662c28.html

Poprzednie gry miejskie: