Gordonki

Zajęcia gordonowskie zawieszone na okres wakacji!
Planujemy kontynuować zajęcia od września.
Zapisy na warsztaty rozpoczniemy w sierpniu. 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-6 latka prowadzone metodą E.E.Gordona

Zajęcia umuzykalniające według metody E.E.Gordona to przede wszystkim wspaniała przygoda w świecie muzyki. Poprzez  śpiew i rytmiczanki bez słów w odpowiednich tonalnościach, stymulujemy rozwój muzyczny małych dzieci.  W pełnej swobodzie w płynnym ruchu odkrywamy przed dziećmi cudowny świat. W ciszy która niekiedy gości na naszych zajęciach dzieci maja okazję wsłuchać się w siebie . Wszystko po to by pobudzić ich wyobraźnię, a co za tym idzie samodzielną improwizację muzyczną.

Zajęcia są BEZPŁATNE! 

Zapraszamy do zapisów: www.zapisyzwalcznude.pl

UWAGA!!!
Osoby, które zapiszą się na zajęcia i nie przyjdą na warsztaty nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa
w pozostałych zajęciach z cyklu.
Rezygnacji z zajęć można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: klub@zwalcznude.pl.

Kilka słów o zajęciach Gordonowskich… 

Umuzykalnianie metodą E.E.Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Jest też  świetną zabawą!

Głównym narzędziem pracy osoby prowadzącej jest jej głos (w naszym przypadku są to dwa głosy  🙂 ) wspomagany  instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też: chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane, piłki i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i ruchem.

Zapraszamy serdecznie bo naprawdę warto.

Aby ułatwić Państwu wstępną rozmowę z rodzicami, poniżej  załączamy ogólny opis zajęć przygotowany językiem dla osób bez wykształcenia pedagogicznego.

Dla kogo są Gordonki?

Dla wszystkich  dzieci …. wszystkich…im młodszych tym lepiej …nawet tych schowanych jeszcze dobrze u mamy 🙂

Czemu Twoje dziecko powinno uczęszczać na Gordonki?

Bo nikogo innego tak bardzo nie kochasz, nikomu innemu tak dobrze nie życzysz, los  nikogo innego nie jest Ci tak drogi.

Zajęcia te choć służą umuzykalnianiu nie mają powodować, że Twoje dziecko będzie grało na  jakimś instrumencie. Nie mają też sprawić, że Twoje  dziecko zostanie wokalistą ….

Umuzykalnienie umysłu, powoduje doskonalszą jego pracę i większe możliwości. Osoba o zdolnościach muzycznych myśli szybciej,  wydajniej i w dodatku wielopoziomowo.  Ma pozytywny obraz siebie, jest w pewnym sensie poukładana, bardziej otwarta na wyzwania, którym stawia czoła z mniejszym stresem.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy z nas ma zdolności muzyczne  :-)…tylko trzeba je uaktywnić, przypilnować by się pojawiły a potem nadać im tor i siłę by osiągnęły swój szczyt.

Nasze zajęcia wspomogą i ułatwią Twojemu maleństwu rozwój samego siebie, sprawią dojrzałe życie przyjemniejszym, zwiększy satysfakcję z wysiłku umysłowego ale przede wszystkim pomogą się otworzyć na świat…stać się jego świadomą częścią.

Ktoś, kto nie ma problemu z powtórzeniem a następnie przearanżowaniem dowolnej melodii w myślach, nie ma też problemu z uczeniem się języków obcych, z rozwiązywaniem problemów, które go zaskoczyły. Potrafi myśleć niekonwencjonalnie, improwizować, tworzy na potrzebę chwili. W Twoim dziecku to wszystko będzie przygotowane, będzie czekało na odpowiednią chwilę by zakwitnąć….. i uwierz mi zakwitnie 🙂

A jeśli myślisz o swoim dziecku inaczej…jeśli.zakładasz, że będzie chciało być muzykiem….

Cóż…tak naprawdę to jego wybór  🙂  ale…gdy  Twoje małe Szczęście urośnie,  gdy muzyka zacznie je interesować, wtedy nagle się okaże, że  nie ma problemów z jej przetwarzaniem, rozumieniem a nawet komponowaniem (jakości nie gwarantujemy  🙂  ). Jeśli  Twój mały szkrab naprawdę będzie chciał zostać artystą, wtedy wszystkie zdolności jakich nabył w zabawie z nami, umiejętności, które nieświadomie rozwinął ….a zdziwilibyście się ile tego jest i jakie ma zastosowania  🙂  …wszystko to, przyspieszy i ułatwi  sukces, pomoże w samodoskonaleniu, sprawi, że dążenie do profesjonalizmu będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawi, że  wszelkie produkcje Twojej  latorośli będą pełniejsze, dojrzalsze, bardziej zaawansowane …ale dość o tym bo zapominamy o dobru i szczęściu dziecka a zaczynamy myśleć o swoim …. Nie tak powinno być

Nasze hasło to……

” DZIECKO IMPROWIZUJĄCE TO DZIECKO SZCZĘŚLIWE „

Prowadzący:

„Jesteśmy pogodną parą entuzjastów otwierania na świat wszelkich inteligentnych form życia ze szczególnym naciskiem na gatunek Homosapiens. Zajmujemy się głównie dziećmi, a w szczególności  stymulowaniem ich ogólnego rozwoju poprzez zajęcia muzyczne, sensoryczne i  artystyczne jednocześnie uświadamiając  rodziców o wielkiej roli każdego  słowa, gestu          i nawet najmniejszej chwili poświęconej ich pociechom.

Służymy chętnie naszą wiedzą aczkolwiek bez doświadczenia artystycznego nie bylibyśmy tak skuteczni 🙂 „

Sylwia Kępińska  

Aktorka teatru  ResComica, Teatru Wielkiego w Warszawie

Śpiewaczka w grupie Kalorynki, Chór Teatru Wielkiego w Warszawie

Poetka i Malarka

Aktorka telewizji polskiej w produkcji paradokumentów

Innstrumentalistka (instrumenty perkusyjne i klawiszowe)

Wykształcenie ekonomiczne i muzyczne

Artur Rzeszotek       

Aktor Teatru Rescomica i Teatru Wielkiego w Warszawie, Studia Paradokumentów

Chór Teatru Wielkiego w Warszawie

Instrumentalista i kompozytor (instrumenty klawiszowe, gitara, perkusja)

Wykształcenie pedagogiczne i muzyczne