Wspomóż nasz Klub

Skontaktuj się z nami:

klub@zwalcznude.pl
lub kasia@zwalcznude.pl

lub przelej darowiznę na konto:

Bank Millenium, Fundacja Zwalcz Nudę

O Klubie

Klub Zwalcz Nudę to rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Chcemy aby klub dla Rodzin Zwalcz Nudę był miejscem, w którym każdy poczuje się jak w domu, zawsze otwartym dla chętnych, pełnym atrakcji dla najmłodszych, starszych i trochę większych, oraz z profesjonalnym wsparciem dla rodziców.

Projekt tworzący to miejsce składa się z kilku części tematycznych:

1. Strefa mamy i malucha – czyli pokój pełen zabawek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci, rozwijających ich zdolności motoryczne i manualne oraz wyobraźnię. W tej strefie rodzic będzie mógł wspólnie z maluchem spędzić czas na luźnej zabawie, bądź przez chwilę odpocząć zostawiając pociechę w strefie malucha pod opieką animatora; tu także będą się odbywać zajęcia: „mądra i fajna zabawa z maluchem” – czyli zajęcia prowadzone wymiennie przez fizjoterapeutę/psychologa/pedagoga na temat zabawy z małym dzieckiem.

2. Strefa planszówek – w klubie znajduje się  wypożyczalnia rodzinnych gier planszowych. Tak jak pierwsza strefa – będzie to miejsce ogólnodostępne. Będzie można grę wypożyczyć do domu, ale przede wszystkim przyjść i wspólnie z innymi pograć. Nie wymaga to umawiania się, choć będziemy dodatkowo organizować rozgrywki rodzinne, oraz granie w nowości na rynku gier. W tej strefie jest też dostępna biblioteka z książkami oraz puzzlami – do korzystania na miejscu, lub do wypożyczania.

3. Wspólna przestrzeń – miejsce, gdzie można swobodnie spędzać czas, przyjść na herbatę, umówić się z kimś by porozmawiać. Planujemy przygotowanie samoobsługowej kafejki otwartej na społeczność lokalną, w której każdy rodzic poczuje się swobodnie, jak u siebie. To w tej przestrzeni będą organizowane otwarte warsztaty i spotkania. To tutaj będziemy zapraszać gości, którzy podzielą się swoim doświadczeniem na tematy związane z rodzicielstwem, ale też planujemy przygotować spotkania z książką dla najmłodszych.

4. Zajęcia warsztatowe – w naszym klubie oferujemy   kadrę składającą się z psychologa i pedagoga, która poprowadzi cykliczne zajęcia (warsztaty, wykłady i grupy wsparcia, oraz konsultacje). Ich program zostanie dopasowany do potrzeb rodziców i będzie tworzony wspólnie z nimi. W tej drugiej serii planujemy na przykład „koło gospodyń” – seria spotkań o różnej tematyce: wspólne szydełkowanie, robienie na drutach czy gotowanie; zajęcia te będą kolejno powadzili ich uczestnicy .

5. Wspólne wydarzenia – mieszkańcy dzielnicy są współtwórcami naszego Klubu, dlatego organizujemy wspólne z rodzicami i dziećmi robienie przestrzeni zabawy, w tym wspólne budowanie domku dla lalek, wspólnych eko warsztatów, wydarzeń mikołajkowych, andrzejkowych, Halloween i innych.

6. Przestrzeń dla NGO –  Fundacja Zwalcz Nudę od początku swojej działalności intensywnie współpracuje
z innymi organizacjami pozarządowymi, jak CAL, Familly4Familly, Big Brothers and Sisters, Zielone Mazowsze. Współpracujemy też z organizacjami Lokalnego Systemu Wspierania jak: TuPraga.Waw.PL, Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe. Nasz lokal będzie do ich dyspozycji co umożliwi przygotowanie dla naszych beneficjentów kolejnych zajęć, warsztatów i wydarzeń.

6. Zajęcia dla dzieci – prowadzimy wiele zajęć dla dzieci: artystyczne, rozwijających wyobraźnię i kreatywne myślenie, kulinarne, podczas których dzieci uczą się prostych potraw oraz kultury przygotowywania posiłku i jedzenia. Koordynator projektu będzie też prowadził zajęcia na krajoznawcze, oraz inne, w miarę zapotrzebowania i zainteresowania dzieci. Jeśli nasi beneficjenci wyrażą zainteresowanie innego rodzaju zajęciami – będziemy się starali dopasować do ich oczekiwań.

Chcemy aby maluchy mogły  w pełni korzystać z naszej oferty i miały miejsce, w którym mogłyby się rozwijać, bawić, uczyć, czy po prostu wyszaleć, a rodzice mieli miejsce, w którym będą mogli się spotkać, porozmawiać.