Kto Ty jesteś? Polak mały!

„Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne” to projekt, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Projekt jest współfinansowany ze środków dzielnicy Praga-Południe

Wydarzenia odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca br.
w Parku Obwodu Praga AK w godzinach 12:00 – 15:00.

Zabierz rodzinę, przyjdź na piknik – spędź czas w ciekawej formie i na łonie natury! Na obu piknikach każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Rodzinne warsztaty historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH)

Podczas tych warsztatów Twoje dzieci przeniosą się w czasie o prawie 200 lat! W formie inscenizacji teatralnych, za pomocą bajek i prezentacji strojów z epoki, przy dźwiękach patriotycznych pieśni oraz samodzielnie wykonując flagi i kotyliony dowiedzą się, jak wyglądała droga do niepodległości Polski od końcówki XVII wieku, po rok 1918!

  • Strefa małego konstruktora

Znajdziecie w niej klocki w prawie każdym możliwym wydaniu! Klocki piankowe, klocki słomki, klocki kółkowe, czy klocki XXL? To atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych, dla których temat niepodległości nie będzie jeszcze interesujący, ale przyjdą razem ze starszym rodzeństwem.

  • Warsztaty artystyczne

Wspólnie stworzymy komiks na temat odzyskania niepodległości. Najlepsze z prac zostaną nagrodzone – z każdego pikniku wybierzemy trzy najlepsze, które zostaną opublikowane na naszym FB, a internauci będą mogli wyłonić zwycięzców z całej serii pikników.

  • Zajęcia sportowe

Sztafeta rodzinna, czyli seria trzech ćwiczeń, które członkowie drużyn będą wykonywać po kolei na czas, zdobywając w ten sposób odpowiednie miejsce w rankingu – najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami!

  • Strefa rozgrywek w planszówki i wypożyczalnia gier planszowych

W tej strefie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach planszowych, a także je wypożyczyć!

  • Warsztaty kulinarne

Przygotowywanie kolorowych kanapek (w towarzystwie specjalisty ds. zdrowego żywienia, który opowie dzieciom o poszczególnych produktach, a także witaminach i składnikach odżywczych, które się w nich znajdują) oraz zdrowych koktajli na bazie owoców i warzyw sezonowych.

  • Strefa chilloutu

Leżaki, kocyki – i wszystko, czego potrzebujecie, żeby miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

Główną animacją projektu jest seria dwóch spotkań historycznych poświęconych celebrowaniu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w bardzo rodzinnej i dostępnej formie.

Do projektu zapraszamy wszystkie lokalnie działające instytucje, organizacje pozarządowe, rzemieślników oraz mniejsze punkty usługowe, które prężnie działają lokalnie! Jak zostać naszym Partnerem? Sprawdź TUTAJ!