Polecane

*

Zdobądź nowe stypendium artystyczne m.st. Warszawy – 2 miliony złotych dla twórców z dorobkiem i debiutantów
Do środy, 15 listopada zapraszamy wszystkich chętnych zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Warszawie do składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego na 2018 rok. Wyniki naboru poznamy w styczniu przyszłego roku.

 

*

 

*

„Pola niewidzenia – warsztaty grafiki warsztatowej dla rodzin.”
Czy zastanawiałeś się kiedyś co ma przed oczami osoba niewidoma? Czy jest to czerń, biel, może jakiś inny obraz? Na warsztatach nie tylko usłyszysz opisy pól niewidzenia, ale również będziesz mógł je zobrazować za pomocą jednej z technik grafiki warsztatowej. Poznasz faktury i metody tworzenia odbitek. Uzyskasz odpowiedzi na pytania czym jest matryca graficzna, negatyw, pozytyw oraz nakład. Warsztaty towarzyszą promocji „Atlasu pól niewidzenia”. Każdy uczestnik dostanie egzemplarz tego wyjątkowego wydawnictwa. Warsztaty dla uczestników 6+. Warsztaty są bezpłatne.

Wystawa jest podsumowaniem blisko rocznego projektu, w ramach którego zebraliśmy kilkadziesiąt opisów pól niewidzenia, czyli tego, co ma przed oczami osoba niewidoma. Opisy te stały się inspiracją dla twórców zaproszonych do projektu. Powstałe obiekty, filmy, grafiki i zdjęcia zaprezentujemy w formie wystawy oraz „Atlasu pól niewidzenia”, pierwszego takiego wydawnictwa dedykowanemu temu zagadnieniu.

Na wystawie swoje prace zaprezentują: Paweł Eibel, Artur Gosk, Małgorzata Gurowska, Jerzy Goliszewski, Paweł Heppner, Karolina Mełnicka, Edyta Ołdak, Pani Jurek, Paulina Pankiewicz.
Wystawie towarzyszyć będzie promocja „Atlasu pól niewidzenia”.

Miejsce:
Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32, Warszawa
Wernisaż: 13 listopada, godz. 18.00

Wystawa potrwa do 13 grudnia 2017 r.