POLECANE - patronat Zwalcz Nudę

WARSZTATY ZDROWYCH STÓPEK

Warsztaty Zdrowych Stópek to bezpłatny program edukacyjny, realizowany od 2010 roku, którego celem jest szerzenie wiedzy podologicznej wśród przedszkolaków. Dzieci najchętniej poznają świat poprzez zabawę, dlatego uczestnicy warsztatów mogą liczyć na bezcenną dawkę radości i uśmiechu połączoną z garścią wiedzy, dopasowaną do wieku odbiorców. Dzieci podczas spotkania są angażowane na wielu płaszczyznach, oswajając się przy okazji z zawodem podologa i ucząc właściwej pielęgnacji stóp.

Zabawy ruchowe, nauka wierszyka czy zapoznanie z pluszowym Stopkiem (królikiem-„podologiem”) mają pomóc przedszkolakom zrozumieć, że od najmłodszych lat mają wpływ na stan swojego zdrowia oraz, że dbanie o stopy jest równie ważne jak chociażby codzienne dbanie o zęby.

Rezerwacja terminu

Kontakt do koordynatora warsztatów: veronika.skalska@satin.pl, 531 682 186

Więcej na temat Warsztatów Zdrowych Stópek  TUTAJ

SZKOLNIK SUPERDZIEWCZYNY

ZORGANIZUJ SIĘ Z EMI!

Niezwykły szkolnik – planer to nowość w serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”!

W SIEDMIU KROKACH SUPERDZIEWCZYNY
DO SUPERORGANIZACJI  autorka  podpowiada, jak robić wszystko w swoim czasie i znaleźć więcej czasu na zabawę, relaks i oczywiście czytanie.

Szkolnik zawiera mnóstwo ciekawych i oryginalnych pomysłów na organizację, w tym:

  • PLANNER na dwanaście miesięcy
  • MÓJ TYDZIEŃ – na szczegółowe terminy: klasówek czy spotkań z przyjaciółkami
  • ODRABIANKI czyli karty do planowania prac domowych i kontroli nad postępem prac
  • PAMIĘTNIK na czas roku szkolnego, wakacji, ferii…
  • MARUDNIK do zapisywania nastroju
  • SŁOIK SZCZĘŚCIA do odznaczenia wyjątkowych dni… i wiele innych!

Szkolnik Superdziewczyny został przygotowany, aby wspierać dziewczynki w samodzielnym planowaniu czasu w szkole i w domu. Jest też źródłem inspiracji  – prezentuje sylwetki DWUNASTU SUPERDZIEWCZYN, m.in. Anne Frank, Simony Kossak, Fridy Kahlo, J.K. Rowling, Martyny Wojciechowskiej czy  Beyoncé, których wyjątkowe osiągnięcia mogą zachęcać dziewczyny do realizacji marzeń.

–  Czas staje się coraz bardziej luksusową wartością. Tempo naszego życia ciągle rośnie i doświadczają tego także nasze dzieci. Dorośli mają do dyspozycji wiele aplikacji czy tradycyjnych planerów, dzięki którym zarządzają czasem. Dzieci mają do dyspozycji raczej tradycyjne kalendarze. „Szkolnik Superdziewczyny” to unikalna publikacja, której celem jest wspieranie dziewczyn w planowaniu czasu. Ma wiele unikalnych funkcji i świetnie łączy zabawę z rozwojem osobistym a wszystko inspirowane przygodami Tajnego Klubu Superdziewczyn. Liczę, że fanki serii będą miały wielką frajdę! – mówi o „Szkolniku Superdziewczyny” autorka.

PODEJMIJ WYZWANIE – ZAPLANUJ ROK NA PIĄTKĘ!


„ŚWIETNA LEKTURA! CZEKAMY NA WIĘCEJ”.
KATARZYNA BONDA Z CÓRKĄ NINĄ

NOWOŚĆ W SERII!

Agnieszka Mielech

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.
Wielka Księga Przygód 2

Zupełnie nowe opowiadania!
Mnóstwo przygód i nieoczekiwane zwroty akcji!

To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek.

Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć…

Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹŃ! Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN.  A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.

Autorka serii

 Agnieszka Mielech – urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszka w Warszawie. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności  w Instytucie Literatury Polskiej UW, a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA  na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się
w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada i baszta tajemnic i Jaga Czekolada i władcy wiatru. Prywatnie mama Basi, pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

Ilustratorka

Magdalena Babińska – mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, w tym książeczki Zgaduj  z Czuczu, XploreTeam, Świetlik w Ciemności Jakuba Ćwieka, Emi i  Tajny Klub Superdziewczyn, Jaga Czekolada Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów. Autorka ilustracji do książek z gatunku urban fantasy Anety Jadowskiej.


Wydawnictwo Wilga
, www.gwfoksal.pl   / www.emisuperdziewczyna.pl   / www.facebook.com/emiitajnyklub

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDUKACYJNE SHOW DLA DZIECI 7-12 LAT

Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów:Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta.

20.11.18 (Wt) 9:30, 18:30
WARSZAWA, Aula Wyższej Szkoły Menadżerskiej

21.11.18 (Śr) 10:00, 18:30
TORUŃ, Aula UMK

22.11.18 (Śr) 10:00, 18:30
OLSZTYN, Aula Auditorium Maximum

23.11.18 (Pt) 10:00, 18:30
BIAŁYSTOK, Aula Koncertowa WSFiZ

24.11.18 (So) 16:30
LUBLIN, Centrum Kongresowe UP

26.11.18 (Pn) 10:00, 18:30
WROCŁAW, Sala Koncertowa Radia Wrocław

27.11.18 (Wt) 10:00, 18:30
KALISZ, Hala Widowiskowo-Sportowa

28.11.18 (Śr) 18:30
ŁÓDŹ, Teatr DOM

Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Szczegóły oraz bilety dostępne są na:

 http://pankoncert.pl/event/show-szalonych-naukowcow/

https://www.facebook.com/shownaukowcow

Czas trwania: 70 minut

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.:

Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie
i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy.  Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium  z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Pokaz laserów

 

BOHATEROWIE:

Człowiek-Robak. W dzieciństwie zmuszany do zajmowania się naukami ścisłymi oraz muzyką, których szczerze nienawidził. Zapragnął więc zemścić się, niszcząc wszystkie laboratoria i instrumenty muzyczne, rujnując dorobek naukowy, a tym samym całą ludzkość.

Pomocnik Człowieka-Robaka – Igrek (Y) Wykonuje eksperymenty i konstruuje urządzenia naukowe z własnej ciekawości, nieświadomie realizując plan Człowieka-Robaka, zmierzający do zrujnowania ludzkości. Stopniowo przechodzi na stronę Szalonych Naukowców.

Nina. Przedstawicielka Szalonych Naukowców, biorąca aktywny udział w eksperymentach i tworzeniu wynalazków. Jej genialne pomysły okazują się zwykle strzałem w 10! Marzy o tym, by – wykorzystując rozwiązania naukowe – uszczęśliwić całą ludzkość.

Professor Traut. Szalony Naukowiec, który wykorzystuje wiedzę oraz możliwości techniki do tworzenia nowatorskich urządzeń i spektakularnych efektów. Gra na niezwykłych instrumentach muzycznych

Najlepsze urodziny w mieście Jerozolimskie 200!

Chcesz zorganizować urodziny inne niż zawsze?

Twoja pociecha marzy o aktywnej i fantastycznej zabawie w gronie kolegów?

Sala Zabaw Ale Fun Aleje Jerozolimskie 200

(budynek Mega Meble) w Warszawie spełni wszystkie oczekiwania twojego dziecka!

W Ale Fun urodziny są inne niż zawsze, do każdego dziecka zwracamy się po imieniu, wszyscy goście śpiewają sto lat i składają życzenia. Mama jubilata nie musi biegać po konstrukcji, szukać gości i zapraszać na tort. Przez 2,5 godziny nasze animatorki zajmują się jubilatem i jego gośćmi bawiąc się z dziećmi zgodnie z wybranym scenariuszem a rodzice w tym czasie mogą spokojnie porozmawiać, napić się kawy, zjeść świeże domowe ciasto albo pograć w planszówki.

Sala Zabaw Ale Fun to 1000 metrów kwadratowych fantastycznej zabawy. W czterech salach urodzinowych doświadczone animatorki organizują czas jubilatowi i jego gościom. Gra w paintball laserowy to wspaniała zabawa, gdzie nie ma przegranych. Park linowy pod dachem to niezwykłe przeżycie da dzieciaków i ma dużą zaletę nie trzeba się martwić o pogodą. Nasze torty, są jedyny w swoim rodzaju, ponieważ dzieci je zjadają, a nie wyrzucają. Polecamy też nasze piniaty, jubilat wybiera kształt i kolor, a my napełniamy je górą cukierków. W naszej kawiarni rodzice odnajdą nie tylko pyszne ciasta (z prawdziwej mąki, jajek), ale też chwilę spokoju w towarzystwie znajomych, obsługą dzieci zajmują się nasze doświadczone animatorki.

Tak planujemy godziny rozpoczęcia i zakończenia przyjęć, żeby dzieci miały komfortowe i bezpieczne warunki do zabawy, a na rodziców czekało miejsce przy stoliku w naszej kawiarni.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej www.alefun.pl Skontaktujcie się z nami 22 837-82-10 lub napiszcie maila recepcja@alefun.pl