POLECANE - patronat Zwalcz Nudę

MIASTO DZIECI – NAJLEPSZY INFORMATOR RODZINNY W TWOIM MIEŚCIE!

Skąd brać ciągle nowe pomysły na zabawy, wycieczki i dodatkowe zajęcia z dzieckiem?
Zajrzyj na www.miastodzieci.pl

WIELKIE CHUSTOWANIE Z WRAPAVILLE

 

Już 6 kwietnia w Warszawie będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla rodziców, kobiet w ciąży, rodzin i wszystkich, dla których najważniejsze jest budowanie bliskości z dziećmi. Noszenie w chustach bardzo szybko zyskuje w Polsce popularność i coraz częściej można zobaczyć na ulicach młode mamy, dla których korzystanie z chust to nie tylko praktyczna pomoc na co dzień, ale też fantastyczny sposób na aktywne życie w bliskości z maluszkiem. Ale od czego zacząć? Jak chustować? Gdzie szukać wiedzy na ten temat? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas rodzinnego eventu WrapaVille! W programie wykłady specjalistów i lekarzy na temat prawidłowego noszenia dzieci, targi chust i akcesoriów dziecięcych, pokaz mody premierowej linii chust, finał Polskiego Chustowego Konkursu Tkackiego, wymiana doświadczeń rodziców i….bicie rekordu Polski w budowaniu największego stosu chust i nosideł miękkich przyniesionych przez uczestników! Na wydarzeniu będzie strefa kids z animatorem, a dla dorosłych strefa głodomora.

 

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia w Domu Braci Jabłkowskich w godzinach 10:00-18:00.

Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej – wrapavillepl.evenea.pl

Zapraszamy!

ZAWODY PRZYSZŁOŚCI – KODUJ Z GIGANTAMI

 

Koduj z Gigantami to już czwarta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Ich misją jest propagowanie idei programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia. Przewidzianych jest około 1700 miejsc dla uczestników warsztatów!

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast – C# i Visual Studio. Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

W Warszawie warsztaty odbędą się 

16-17.02.2019 r. (ul. Krucza 46)

 

Zapisy startują już 14. stycznia za pośrednictwem strony internetowej:

www.giganciprogramowania.edu.pl/nauka-programowania-wydarzenia

Zapraszamy!

Teatr Baniek Mydlanych „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”, w którym głównymi bohaterami są olbrzymie bańki mydlane!

Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Zanurzcie się do świata dzieciństwa i radości całą rodziną!

6 marca – 10.00, 18.30  –  Wrocław

7 marca – 10.00, 18.30  –  Nysa

9 marca – 13.00  –  Częstochowa

10 marca – 13.00  –  Katowice

11 marca – 10.00, 18.30  –  Łódź

12 marca – 10.00, 18.30  –  Warszawa

13 marca – 9.00, 11.00, 18.30  –  Lublin

 

Więcej informacji dostępnych na:

https://pankoncert.pl/event/teatr-baniek-mydlanych-dziwactwa/

 

Czy praca domowa naszych pociech to praca w domu dla całej rodziny? Pomagać czy tylko nadzorować? Jak najlepiej pracować z dzieckiem?

Rodzice z pewnością chcą aby ich dziecko jak najlepiej radziło sobie w szkole, a dzieci, aby prace domowe nie zajmowały im zbyt dużo czasu. Jak dobrze połączyć „interes” dziecka i rodzica? Na te i inne pytania wypowiadają się między innymi specjaliści poradni psychologiczno-pedagogicznej: psycholog, pedagog wczesnoszkolny oraz oligofrenopedagog. Więcej dowiesz się na mjakmama.pl

https://uwaga-praca-domowa.mjakmama24.pl/

 

Agnieszka Mielech

EMI. IDĄ ŚWIĘTA

Ilustracje:Magdalena Babińska

Grupa wiekowa: 6-12 lat

Przeżyj wyjątkowe święta z EMI! Specjalne świąteczne wydanie przygód Stanisławy Emilii Gacek!

Uwielbiacie magię świąt i nie możecie się ich doczekać? Emi i Tajny Klub Superdziewczyn także! Jednak chyba nikt nie przepada za tym całym przedświątecznym szaleństwem. Wielkie zakupy, pastowanie podłóg, mycie okien – brrr…Na samą myśl najchętniej przespalibyście te żmudne przygotowania i obudzilibyście się w świąteczny poranek, aby rozpakować prezenty. Emi i jej przyjaciele także! Ale zaraz, zaraz. Kto powiedział, że przygotowania do świąt nie mogą być fajne? Emi i jej paczka ogłasza nową, tajną misję – ŚWIĘTA NA LUZIE. Bez wielkich zakupów i porządków, za to z własnoręcznie przygotowanymi świątecznymi ozdobami i potrawami. Wiecie jak smakuje gorąca czekolada Emi na święta? Albo co to właściwie jest ten napój imbirowy Profesora Kaganka? I jak zrobić najlepsze pierniki na świecie? Przeżyjcie wyjątkowe święta z EMI!

O ekologicznych świętach,  o idei DiY (do it yourself!) o świętach w różnych stronach świata oraz radości dawania prezentów, nawet tych najprostszych, a także byciu razem.

Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn od lat podbija serca młodych czytelniczek w Polsce. Przygody Stanisławy Emilii Gacek (Emi) i jej przyjaciół z Tajnego Klubu Superdziewczyn inspirują dzieci do działania i zakładania własnych Tajnych Klubów.

WARSZTATY ZDROWYCH STÓPEK

Warsztaty Zdrowych Stópek to bezpłatny program edukacyjny, realizowany od 2010 roku, którego celem jest szerzenie wiedzy podologicznej wśród przedszkolaków. Dzieci najchętniej poznają świat poprzez zabawę, dlatego uczestnicy warsztatów mogą liczyć na bezcenną dawkę radości i uśmiechu połączoną z garścią wiedzy, dopasowaną do wieku odbiorców. Dzieci podczas spotkania są angażowane na wielu płaszczyznach, oswajając się przy okazji z zawodem podologa i ucząc właściwej pielęgnacji stóp.

Zabawy ruchowe, nauka wierszyka czy zapoznanie z pluszowym Stopkiem (królikiem-„podologiem”) mają pomóc przedszkolakom zrozumieć, że od najmłodszych lat mają wpływ na stan swojego zdrowia oraz, że dbanie o stopy jest równie ważne jak chociażby codzienne dbanie o zęby.

Rezerwacja terminu

Kontakt do koordynatora warsztatów: veronika.skalska@satin.pl, 531 682 186

Więcej na temat Warsztatów Zdrowych Stópek  TUTAJ

SZKOLNIK SUPERDZIEWCZYNY

ZORGANIZUJ SIĘ Z EMI!

Niezwykły szkolnik – planer to nowość w serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”!

W SIEDMIU KROKACH SUPERDZIEWCZYNY
DO SUPERORGANIZACJI  autorka  podpowiada, jak robić wszystko w swoim czasie i znaleźć więcej czasu na zabawę, relaks i oczywiście czytanie.

Szkolnik zawiera mnóstwo ciekawych i oryginalnych pomysłów na organizację, w tym:

  • PLANNER na dwanaście miesięcy
  • MÓJ TYDZIEŃ – na szczegółowe terminy: klasówek czy spotkań z przyjaciółkami
  • ODRABIANKI czyli karty do planowania prac domowych i kontroli nad postępem prac
  • PAMIĘTNIK na czas roku szkolnego, wakacji, ferii…
  • MARUDNIK do zapisywania nastroju
  • SŁOIK SZCZĘŚCIA do odznaczenia wyjątkowych dni… i wiele innych!

Szkolnik Superdziewczyny został przygotowany, aby wspierać dziewczynki w samodzielnym planowaniu czasu w szkole i w domu. Jest też źródłem inspiracji  – prezentuje sylwetki DWUNASTU SUPERDZIEWCZYN, m.in. Anne Frank, Simony Kossak, Fridy Kahlo, J.K. Rowling, Martyny Wojciechowskiej czy  Beyoncé, których wyjątkowe osiągnięcia mogą zachęcać dziewczyny do realizacji marzeń.

–  Czas staje się coraz bardziej luksusową wartością. Tempo naszego życia ciągle rośnie i doświadczają tego także nasze dzieci. Dorośli mają do dyspozycji wiele aplikacji czy tradycyjnych planerów, dzięki którym zarządzają czasem. Dzieci mają do dyspozycji raczej tradycyjne kalendarze. „Szkolnik Superdziewczyny” to unikalna publikacja, której celem jest wspieranie dziewczyn w planowaniu czasu. Ma wiele unikalnych funkcji i świetnie łączy zabawę z rozwojem osobistym a wszystko inspirowane przygodami Tajnego Klubu Superdziewczyn. Liczę, że fanki serii będą miały wielką frajdę! – mówi o „Szkolniku Superdziewczyny” autorka.

PODEJMIJ WYZWANIE – ZAPLANUJ ROK NA PIĄTKĘ!


„ŚWIETNA LEKTURA! CZEKAMY NA WIĘCEJ”.
KATARZYNA BONDA Z CÓRKĄ NINĄ

NOWOŚĆ W SERII!

Agnieszka Mielech

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.
Wielka Księga Przygód 2

Zupełnie nowe opowiadania!
Mnóstwo przygód i nieoczekiwane zwroty akcji!

To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek.

Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć…

Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹŃ! Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN.  A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.

Autorka serii

 Agnieszka Mielech – urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszka w Warszawie. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności  w Instytucie Literatury Polskiej UW, a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA  na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się
w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada i baszta tajemnic i Jaga Czekolada i władcy wiatru. Prywatnie mama Basi, pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

Ilustratorka

Magdalena Babińska – mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, w tym książeczki Zgaduj  z Czuczu, XploreTeam, Świetlik w Ciemności Jakuba Ćwieka, Emi i  Tajny Klub Superdziewczyn, Jaga Czekolada Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów. Autorka ilustracji do książek z gatunku urban fantasy Anety Jadowskiej.


Wydawnictwo Wilga
, www.gwfoksal.pl   / www.emisuperdziewczyna.pl   / www.facebook.com/emiitajnyklub

Najlepsze urodziny w mieście Jerozolimskie 200!

Chcesz zorganizować urodziny inne niż zawsze?

Twoja pociecha marzy o aktywnej i fantastycznej zabawie w gronie kolegów?

Sala Zabaw Ale Fun Aleje Jerozolimskie 200

(budynek Mega Meble) w Warszawie spełni wszystkie oczekiwania twojego dziecka!

W Ale Fun urodziny są inne niż zawsze, do każdego dziecka zwracamy się po imieniu, wszyscy goście śpiewają sto lat i składają życzenia. Mama jubilata nie musi biegać po konstrukcji, szukać gości i zapraszać na tort. Przez 2,5 godziny nasze animatorki zajmują się jubilatem i jego gośćmi bawiąc się z dziećmi zgodnie z wybranym scenariuszem a rodzice w tym czasie mogą spokojnie porozmawiać, napić się kawy, zjeść świeże domowe ciasto albo pograć w planszówki.

Sala Zabaw Ale Fun to 1000 metrów kwadratowych fantastycznej zabawy. W czterech salach urodzinowych doświadczone animatorki organizują czas jubilatowi i jego gościom. Gra w paintball laserowy to wspaniała zabawa, gdzie nie ma przegranych. Park linowy pod dachem to niezwykłe przeżycie da dzieciaków i ma dużą zaletę nie trzeba się martwić o pogodą. Nasze torty, są jedyny w swoim rodzaju, ponieważ dzieci je zjadają, a nie wyrzucają. Polecamy też nasze piniaty, jubilat wybiera kształt i kolor, a my napełniamy je górą cukierków. W naszej kawiarni rodzice odnajdą nie tylko pyszne ciasta (z prawdziwej mąki, jajek), ale też chwilę spokoju w towarzystwie znajomych, obsługą dzieci zajmują się nasze doświadczone animatorki.

Tak planujemy godziny rozpoczęcia i zakończenia przyjęć, żeby dzieci miały komfortowe i bezpieczne warunki do zabawy, a na rodziców czekało miejsce przy stoliku w naszej kawiarni.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej www.alefun.pl Skontaktujcie się z nami 22 837-82-10 lub napiszcie maila recepcja@alefun.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda