Akademia Elfów Świętego Mikołaja – 2021

Akademia Elfów Świętego Mikołaja to jedna z najpopularniejszych serii gier Fundacji Zwalcz Nudę. Ekipa elfów, śnieżynek i mikołajek pod wodzą Świętego Mikołaja szykują dla dzieci zadania i dobrą zabawę. W tym roku tematem przewodnim Akademii był kryzys klimatyczny, przez który Mikołaj musiał opuścić swój dom na biegunie i przenieść się do Warszawy. W tym roku odbyło się 5 gier z serii, a tematem przewodnim był kryzys klimatyczny. Dzieci uczyły się, jak robić ekologiczne zabawki, ozdoby czy jak segregować śmieci.

Więcej informacji na stronie www.zwalcznude.pl/elfy/

Akcja Aktywizacja! – 2021

Kapliczki ukryte w bramach międzywojennych kamienic, bazar Różyckiego działający od ponad stu lat czy ulice pełne sztuki ulicznej i klimatycznych knajpek – czyli Stara Praga w kilku słowach. Mieszkańców i miłośników dzielnicy przez lata smucił pogarszający się stan miejsc przesiąkniętych historią, dlatego też czas na zmianę!

Akcja Aktywizacja! to gra miejska dla dzieci i dorosłych, w ramach której uczestnicy zmierzyli się z 6 zadaniami. Współpracowali z innymi graczami, wspólnie rozwiązywali problemy, z którymi na co dzień zmagają się mieszkańcy i mieszkanki Starej Pragi. Przy okazji odwiedzili miejsca charakterystyczne dla Starej Pragi, poznali ich historię i dowiedzieli się, jak się tutaj mieszka!

Akademia Strachów – 2021

W 2021 roku Akademia Strachów zawitała do Factory Annopol i Centrum Handlowego Blue City! Strachy opanowały te dwa miejsca, wymyśliły przerażające zadania dla graczy i przygotowały dla dzieci halloweenowe nagrody!
Gry odbyły się pod koniec października 2021 roku.

Zaginiony Skarb Wiecha – 2021

Nietypowe odkrycie przy ul. Stalowej 1 w Warszawie! W dawnej kawiarni słynącej ze sprzedaży cukierków znaleziono stary kufer. Śledczy donoszą, że jego zawartość jest ściśle tajna. Choć niejaki podkomisarz Krówka, przekazując tę informację mediom, na wzmiankę o skarbie poklepał się po brzuchu, a niektórzy świadkowie donoszą, że nawet pociekła mu ślinka! Krówka dodał także, że sprawa nadal się ciągnie i nie może podać więcej informacji. Jednak nasi dziennikarze w trakcie prywatnego dochodzenia odkryli, że kawiarnia była prowadzona przez wyjątkowego warszawiaka – Stefana „Wiecha” Wiecheckiego. Wiechecki był felietonistą, dziennikarzem, a także twórcą teatralnym uwielbianym przez wszystkich mieszkańców stolicy. Doszło jednak do kradzieży skarbu z posterunku policji. Za kradzieżą stoi najprawdopodobniej znany warszawski rzezimieszek Tomasz Rudakita. Zrozpaczony podkomisarz Krówka, który odpowiadał za pilnowanie kufra, prosi wszystkich odważnych mieszkańców Warszawy, aby pomogli w odnalezieniu skarbu!

Zaginiony Skarb Wiecha to letni cykl gier w Pasażu Stefana Wiecheckiego ‘Wiecha’ dla całych rodzin. Gry odbyły się lipcu i sierpniu 2021 roku.

Wakacyjna Akademia Magii – 2021

Każdy z nas marzył kiedyś o tym, żeby chwycić różdżkę w dłoń i wyczarować coś niesamowitego! W te wakacje dzieci spełniły takie marzenie!

Podczas Wakacyjnej Akademii Magii, która odbyła się 26 czerwca, dzieci wzięły udział w zajęciach z przygotowywania Magicznych Mikstur, Zielarstwa i innych dziedzin wiedzy tajemnej. ‍‍ Poznały zaklęcia obronne przed demonicznymi zjawami, zaprosimy Was na krótki trening „latania” na miotle! Gra odbyła się w Galerii Północnej.

Różnorodne jest piękne! – 2021

Witajcie w roku 2050! Dziś świat mierzy się z wieloma problemami – mimo że udało się nam uporać z pandemią, świat stanął w obliczu kryzysu klimatycznego. W dodatku skala hejtu, nietolerancji i braku akceptacji dla innych osób jest przerażająca. A przecież różnorodne jest piękne!

Dzięki podróży w czasie udało się to zmienić! Podczas tej gry drużyny odwiedziły 6 miejsc, a wiedzę, którą zdobyły, przekazały swoim rówieśnikom, rodzinie i przyjaciołom. A przy okazji dowiedział się, co to znaczy być tolerancyjnym.

Gra odbyła się 8 maja w Centrum Praskim Koneser. Projekt był współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę. Więcej informacji na www.zwalcznude.pl/widze-reaguje-zmieniam

Zostań Strażnikiem_czką Planety Ziemi – 2021

Kryzys Klimatyczny. Nie jest zbyt uprzejmy i koleżeński, kompletnie nie zna się na zasadach savour-vivre’u i zdecydowanie można go uznać za nieproszonego gościa na naszej planecie. Jego misją jest zawładnięcie Ziemią i jej zniszczenie. Zanieczyszczone oceany, smog w powietrzu, plaga wszechobecnych śmieci – to tylko kilka jego ulubionych rozrywek i zabaw.
Osobnik ten jest wyjątkowo niebezpieczny dla całej Zielonej Planety!

W ramach projektu Widzę-Reaguję-Zmieniam zorganizowaliśmy grę ekologiczną o nazwie Zostań Strażnikiem_czką Planety Ziemi! Gracze szukali Kryzysu Klimatycznego, który zaatakował naszą planetę. Ich zadaniem było pokonanie go i uratowanie Ziemi.

Gra odbyła się 21 marca na terenie Pragi-Południe oraz 15 maja na Wawrze. Projekt był współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę. Więcej informacji na www.zwalcznude.pl/widze-reaguje-zmieniam