Warsztaty dla rodziców JAK SŁUCHAĆ, JAK MÓWIĆ

Zajęcia startują 10.03. Zapraszamy do zapisów.

Warsztaty edukacyjne, podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców/opiekunów, co w rezultacie przekłada się na zwiększenie szans rozwojowych u dzieci. Głównym celem jest wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych, wsparcie edukacyjne i psychologiczne rodziców/opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. W efekcie służy budowaniu lepszej relacji, dającej zadowolenie i poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o psychologię komunikacji z poszanowaniem drugiej osoby, porozumiewanie bez przemocy przez 2 kompetentne trenerki. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi – uczestnicy nabywają konkretną wiedzę i zdobywają umiejętności podnoszące ich kompetencje wychowawczo-opiekuńcze. Przez ostatnie dwa lata poprowadziliśmy już cztery edycje tych warsztatów, a lista oczekujących na kolejną turę tylko się zwiększa. Warsztaty te uczą podstawowych umiejętności wychowawczych, zachowań w trudnych sytuacjach i tego co rodzice w nich najbardziej cenią (informacja z ankiet) pokazania drugiej strony, zrozumienia jak czuje się dziecko i co doprowadza do “niegrzecznego” zachowania.

Podczas warsztatów, zostaną omówione następujące zagadnienia:
1. Wyznaczanie granic (w jaki sposób prawidłowo wyznaczać granice dziecku, dlaczego to takie ważne)
2. Uczucia (jak prawidłowo rozpoznać uczucia własne i dziecka, rozpoznać różne stany emocjonalne u dzieci, wyrażać uczucia nie raniąc innych)
3. Zachęcanie dziecka do współpracy (w jaki sposób wdrożyć pozytywną dyscyplinę)
4. Co stosować zamiast karania, w jaki sposób stosować odpowiednie konsekwencje, i inne

DO KOGO SKIEROWANE SĄ WARSZTATY?

Warsztaty skierowane są do wszystkich rodziców nawet tych najstarszych dzieci. Dodatkowym atutem jest fakt, iż na zajęcia zapraszamy również osoby, który dopiero planują założyć swoją rodzinę albo pracują z dziećmi zawodowo.

UWAGA!!!

Zajęcia odbywają się w trybie cotygodniowym!! Zapisując się na jedno wydarzenie, zobowiązujesz się do udziału w kolejnych spotkaniach.
Osoby, które zapiszą się na zajęcia i nie przyjdą na warsztaty nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa
w pozostałych zajęciach z cyklu.
Rezygnacji z zajęć można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: klub@zwalcznude.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda