Książki edukacyjne dla dzieci cz. 2

Witamy Was w kolejnej odsłonie propozycji książek edukacyjnych dla dzieci. Tym razem na warsztat bierzemy te pozycje, które rozwijają w dzieciach zdolność empatii, zrozumienie i uważność na drugiego człowieka. Przedstawiamy Wam książki, które trafią nie tylko dla młodszych, ale i starszych czytelników. Dlaczego wybrane przez nas  książki edukacyjne są wyjątkowe? Poniżej lista trzech pozycji, które uczą, bawią, oraz cieszą oczy pięknymi ilustracjami!

 

PAW,  CO OGON MIAŁ Z PRZYJAŹNI

 AUTOR: PAN POETA

ILUSTRACJE: JOANNA MŁYNARCZYK

WYDAWNICTWO: BOOK OJCIEC

 

 

,,Kos, Gil, Kruk i inne ptaki

też go wsparły w sposób taki.

Podzieliły się ptaszyska

więc Paw ogon swój odzyskał”

Tytułowy Paw traci swój piękny ogon. Niektóre ptaki go wyśmiewają i wypominają brak piór. Pojawiają się jednak dobre dusze, takie jak zimorodki, gile i kosy, które ratują jego ogonek i podarowują mu po jednym swoim piórku. Dzięki temu Paw otrzymuje nowy ogon, ale ogon wyjątkowy, gdyż uzyskany dzięki pomocy przyjaciół. Z małych czynów możemy stworzyć coś pięknego – o tym jest ta książka. Opowieść przepełniona jest wspaniałą, rymowaną treścią, którą z przyjemnością przeczytają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Kolorowe i zabawne ilustracje Joanny Młynarczyk dopełniają całość, a przy tym mają wartość edukacyjną – pokazują wygląd wielu ptaków, również tych pod ochroną.

Polecamy również inne pozycje Pana Poety. ,,Kruk co kracze pokrakane”, ,,Wróbel co oćwierkał sąsiadów” czy ,,Kaczka co przebrała miarkę” edukują, pokazują prawidłowe wzorce zachowań, uczą przez pokazywanie oraz zawsze kończą się morałem. Sprawdźcie sami!

 

WIELKA KSIĘGA WARTOŚCI. OPOWIADANIA O SZCZEROŚCI, TOLERANCJI I INNYCH WAŻNYCH SPRAWACH

AUTORKI: TERESA BLANCH, ANNA GASOL

ILUSTRACJE: VALENTI GUBIANAS

WYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA

 

Jak opowiedzieć dzieciom o tym, jakimi wartościami warto kierować się w życiu, oraz co jest naprawdę ważne? Najlepiej na mądrych i konkretnych przykładach! Książka zawiera aż szesnaście unikatowych historii, z których dzieci dowiadują się, czym jest między innymi życzliwość, szczerość, uczciwość, empatia, tolerancja. Historie są ciekawe i niezwykle wciągające – pokazują, że warto mieć pasję, marzenia, a każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Opowiadania są krótkie, jednak potrafią rozbawić i wzruszyć.  Edukują, że dobro wraca, jeśli tylko będziemy dobrzy dla siebie wzajemnie. Bohaterami opowiadań są dzieci, dzięki temu młodemu czytelnikowi łatwo będzie się utożsamić z bohaterami, a  historie dalekie są dydaktyzmu i umoralniania. Ponadto książka jest pięknie wydana i zilustrowana. Jeśli szukacie pozycji, która pełna jest ciepła, miłości, tłumaczy pewne zachowania i podsuwa mądre rozwiązania to ,,Wielka księga wartości” jest właśnie dla waszych pociech.

 

 

SERIA ,,DUŻE DZIECIAKI”

 AUTOR: ROMEK PAWLAK

ILUSTRACJE: MAGDA BURDZYŃSKA

WYDAWNICTWO: MAC EDUKACJA

 

Seria książek edukacyjnych Romka Pawlaka porusza tematy, z którymi dorośli spotykają się na co dzień, a dla dzieci są często abstrakcyjne. Autor w przystępny sposób objaśnia dzieciom zagadnienia takie jak ekonomia, nauka, polityka i wiele, wiele innych. Głównym bohaterem jest rodzina Wójcików, w tym Bartek i jego siostra Agnieszka. Bartek stara się zrozumieć zachowania dorosłych, co często skutkuje zabawnymi sytuacjami. Opowiadanie ,,Czy będę emerytem, czyli po co komu starość?” opowiada o kreatywnej i niezwykle zdolnej babci Bartka, która robi fascynujące rzeczy na emeryturze. Chłopiec otrzymuje odpowiedzi na pytania: czy fajnie być emerytem? Czy starsze osoby się nudzą?  Wszystko składa Bartka do przemyśleń na temat starości, który ku własnemu zdumieniu odkrywa zupełnie nowe, nieznane oblicze własnej babci.

W serii pojawiły się również inne opowiadania: ,,Czy muszę się zakochać, czyli po co komu miłość?”, ,,Czy muszę chodzić do szkoły, czyli po co komu nauka?” oraz ,,Czy muszę pracować, czyli po co komu pieniądze?”. Każda książka zawiera zbiór anegdot, zabawne rysunki i ciekawostki, aby w łatwy i przystępny sposób objaśnić dzieciom młodszym i starszym z czym na co dzień mierzą się dorośli.

 

Te, jak i inne książki przeczytacie w naszym Klubie dla Rodzin, przy ul. Kickiego 1/u4.

 

Autorka: Milena Świętochowska

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda