3 edukacyjne, kolorowe książki dla dzieci

Książki edukacyjne dla dzieci

Piękne okładki, kolorowe ilustracje, ciekawi bohaterowie – obecny rynek wydawniczy oferuje mnóstwo książek edukacyjnych dla dzieci. Półki w księgarniach uginają się od coraz nowszych tytułów, a wydawnictwa prześcigają wzajemnie w asortymencie. Jakie książki edukacyjne dla dzieci więc wybrać, żeby nasza pociecha nie znudziła się szybko i wracała chętnie do ulubionej książki? I czym się kierować, jeśli chcemy, aby pozycja zawierała aspekt edukacyjny z uwzględnieniem wieku i potrzeb rozwojowych dziecka? Przygotowaliśmy dla Was subiektywny przegląd kilku najciekawszych książek edukacyjnych dla dzieci, które naszym zdaniem uczą, rozwijają zdolność empatii, pomagają w rozwoju, a przy tym cieszą oczy piękną oprawą graficzną!

 

Czytanki sy-la-bo-we z obrazkami

Autorka: Anna Sójka

Ilustracje: Ola Krzanowska

Wyd. Publicat

 

Ta książka edukacyjna skierowana jest do dzieci w wieku 5-7 lat, ale skorzystają z niej również najmłodsi. Dlaczego? Ponieważ pomaga w rozwijaniu wyobraźni, kształtowaniu słownictwa i uczy dobierania nowych słów. To doskonała książka nie tylko dla dzieci, ale również rodziców, którzy często uczestniczą w nauce czytania. Słowa zostały zastąpione pięknymi obrazkami i dobrane tak, by dziecko nie miało trudności w znalezieniu odpowiedniego określenia. Przede wszystkim jednak ,,Czytanki…” stanowią doskonałą pomoc w metodzie czytania sylabowej. Podczas nauki można zaangażować dziecko do zabawy, np. klaskania, sylabizowania, skakania. Duży font i podkreślone na czerwono litery pomogą również w wizualnym zapamiętaniu sylaby, by dziecko z czytało z łatwością. Nie można pominąć również treści, która przecież w takich książkach jest ważna, jeśli nie najważniejsza! Każda z historii opowiada o czymś ważnym i znanym dzieciom – smok, który nie lubi warzyw, zając, który nie lubi obcinać paznokci, czy słoń, który otrzymał lekcję pokory. Chyba każdy z nas to zna?

 

Książka "Czytanki sy-la-bo-we z obrazkami"

 

Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie

Autorka: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Wyd. Debit Sp. Z o.o.

 

Książka o przygodach Ignasia Ziółko łączy w sobie trzy elementy: zabawną opowieść o przygodach i figlach Ignasia oraz jego psa Kminka, kulinarny poradnik małych kucharzy oraz zbiór informacji i wprowadzenie w tajniki sztuki kulinarnej. Dania są bardzo zabawnie opisane oraz zilustrowane tak, by odtwarzanie receptur nie stanowiło żadnego problemu. Znajdziemy tu przepisy, w których królują mąki, kasze i płatki: gruba pizza młynarzowej, kasztanowy chleb młynarza, owsiane ciasteczka czy słodka polenta. Wszystkie przepisy są zróżnicowane i zachęcają do próbowania nowych smaków. Książka przedstawia tajniki powstawania mąki, budowę ziarna zboża, sekrety zdrowego odżywiania oraz różnorodność zbóż, kasz, płatków. To pozycja nie tylko dla małych łasuchów, ale też dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z gotowaniem. Wiek nie ma znaczenia, liczą się tylko chęci!

 

Książka "Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie"

 

Biuro Podróży Nosorożki Papti. Papti i góra na horyzoncie

Autor: Marcin Mortka

Ilustracje: Magdalena Babińska

Wyd. Wilga 

 

Przygody wesołej nosorożki pokochało już wiele przedszkolaków. Pasją Papti jest podróżowanie i poznawanie otaczającego świata. W tym celu zakłada więc biuro podróży, w którym pomaga wszystkim zwierzakom znaleźć ich wymarzony wakacyjny kierunek. Dzięki poznaniu danego gatunku, nawyków żywieniowych oraz tego, jak wygląda ich codzienne życie, Papti doradza i pomaga w rozwiązywaniu problemów, bo przecież każdy z bohaterów jest inny. Ta książka edukacyjna uczy, jak ważna jest życzliwość, uważność na drugą osobę oraz bezinteresowna pomoc. Każda historia zawarta w książce dotyczy innego zwierzaka, a każde opowiadanie kończy strona z pocztówką z podróży wysłaną do Papti przez danego bohatera rozdziału. Ponadto nosorożka przemyca dzieciom wiele informacji o mapach, odległych krajach, roślinach i zwierzętach, które się tam znajdują. Postawa Papti to godny wzór do naśladowania. Czytanka jest idealną pozycją dla dzieci, które chcą przeżywać wspaniałe przygody,  dowiedzieć się czegoś ciekawego o zwierzątkach. Książka zawiera również piękną oprawę i ilustracje.

 

 

Wszystkie wymienione wyżej pozycje możecie przeczytać lub wypożyczyć w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę, ul. Kickiego 1 na Grochowie. Klub będzie otwarty ponownie po 12 kwietnia.

Bardzo dziękujemy wydawnictwom Publicat, Debit Sp. Z o.o. i Wilga za przesłanie książek do naszego Klubu!

 

Autorka: Milena Świętochowska

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda