Kto Ty jesteś? Polak mały!

„Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne” to projekt, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Projekt jest współfinansowany ze środków dzielnicy Praga-Południe

Wydarzenia odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca br.
w Parku Obwodu Praga AK w godzinach 12:00 – 15:00.

Zabierz rodzinę, przyjdź na piknik – spędź czas w ciekawej formie i na łonie natury! Na obu piknikach każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Rodzinne warsztaty historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH)

Podczas tych warsztatów Twoje dzieci przeniosą się w czasie o prawie 200 lat! W formie inscenizacji teatralnych, za pomocą bajek i prezentacji strojów z epoki, przy dźwiękach patriotycznych pieśni oraz samodzielnie wykonując flagi i kotyliony dowiedzą się, jak wyglądała droga do niepodległości Polski od końcówki XVII wieku, po rok 1918!

  • Strefa małego konstruktora

Znajdziecie w niej klocki w prawie każdym możliwym wydaniu! Klocki piankowe, klocki słomki, klocki kółkowe, czy klocki XXL? To atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych, dla których temat niepodległości nie będzie jeszcze interesujący, ale przyjdą razem ze starszym rodzeństwem.

  • Warsztaty artystyczne

Wspólnie stworzymy komiks na temat odzyskania niepodległości. Najlepsze z prac zostaną nagrodzone – z każdego pikniku wybierzemy trzy najlepsze, które zostaną opublikowane na naszym FB, a internauci będą mogli wyłonić zwycięzców z całej serii pikników.

  • Zajęcia sportowe

Sztafeta rodzinna, czyli seria trzech ćwiczeń, które członkowie drużyn będą wykonywać po kolei na czas, zdobywając w ten sposób odpowiednie miejsce w rankingu – najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami!

  • Strefa rozgrywek w planszówki i wypożyczalnia gier planszowych

W tej strefie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach planszowych, a także je wypożyczyć!

  • Warsztaty kulinarne

Przygotowywanie kolorowych kanapek (w towarzystwie specjalisty ds. zdrowego żywienia, który opowie dzieciom o poszczególnych produktach, a także witaminach i składnikach odżywczych, które się w nich znajdują) oraz zdrowych koktajli na bazie owoców i warzyw sezonowych.

  • Strefa chilloutu

Leżaki, kocyki – i wszystko, czego potrzebujecie, żeby miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Nasi Partnerzy przygotowali dla Was moc atrakcji!

Główną animacją projektu jest seria dwóch spotkań historycznych poświęconych celebrowaniu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w bardzo rodzinnej i dostępnej formie.

Do projektu zapraszamy wszystkie lokalnie działające instytucje, organizacje pozarządowe, rzemieślników oraz mniejsze punkty usługowe, które prężnie działają lokalnie! Jak zostać naszym Partnerem? Sprawdź TUTAJ!

U króla Maciusia

Jak gra się w klipę i w drejdla? I czemu słychać jidysz w niektórych polskich wyliczankach. Zapraszamy na otwarte warsztaty rodzinne, na których poznamy gry i zabawy żydowskich dzieci. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Razem z małymi majsterkowiczami wykonamy  także pamiątki inspirowane żydowską tradycją i językiem. Będziemy szyć, kleić i wycinać. Zajęcia przygotują i poprowadzą doświadczeni edukatorzy z miejsca edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Centrum Promocji Kultury przygotuje pasjonujące warsztaty:

Warsztat 1 – historia latarni w formie warsztatów qullingu (papieroplastyka)

Warsztat 2- mapa Pragi-Południe (postarzanie papieru, tworzenie wałsnej indywidualnej mapy ważnych miejsc dla autora pracy)

Warsztat 3 – kamienice warszawskie – warsztaty plastyczne

Lekcja muzealna z Muzeum Niepodległości

Moda na patriotyzm. Herb symbolem państwa

Lekcja jest przystępną formą przybliżenia dzieciom tematyki symboli narodowych. Poprzez analizę tarcz herbowych przybliżana jest wiedza o historii kraju i dynastii, a przygotowanie własnego herbu motywuje do analizy swoich mocnych stron.

Uczy i Bawi Rondo Wiatraczna zaprasza do zabawy!

Animatorzy Uczy i Bawi przygotowali: duże bańki mydlane marki TUBAN, pasta balonową Magic Goo, piasek kinetyczny i kolorowanki.

UKS Niedźwiadek przygotował dla najmłodszych gdy i zabawy sportowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz animacje w ruchu.

OSiR Praga- Południe przygotuje kącik-sportowo rekreacyjny. Każdy kto się zgłosi do namiotu będzie mógł pobrać sprzęt sportowy. Na Pikniku znajdzie się boisko do kometki na którym będzie można zagrać w kometkę, frisbee, ringo. Dodatkowo będzie możliwość zagrania w piłkę nożną czy siatkową.

CoreFitness to klub przygotuje dla dzieciaków energetyczny tor przeszkód. Spotkacie ich na boisku w Parku Obwodu AK Praga!

Muzeum Warszawskiej Pragi

W 1928 roku w Warszawie, na Pradze, powstał Miejski Ogród Zoologiczny, który to niemalże od razu stał się najchętniej odwiedzanym miejscem w stolicy. Rok 2018 jest zatem nie tylko 100. rocznicą wywalczenia narodowej wolności, ale też doskonałym powodem, by świętować urodziny zwierzyńca. 17 czerwca zapraszamy zatem do udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych związanych z trwającą w muzeum wystawą „90. Urodziny warszawskiego ZOO”, podczas których stworzymy legendarną i kochaną niegdyś przez wszystkich słoniczkę Tuzinkę lub spróbujemy stworzyć dzieło na miarę szympansicy Lucy.

Zajęcia z wesołej matematyki tylko z naszymi przyjaciółmi z MatPlanety!

Super rozwijające zajęcia sensoplastyczne, zabawy w kulkach i na trampolinie. Zaprasza Spokojna Główka – niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Fundacja Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy przygotuje warsztaty przyrodnicze wspólnie z Kołem Przyrodników UKSW.

Patroni Medialni

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda