Opanuj wirusa! – webinaria nie tylko o koronawirusie!

„Najgroźniejsze choroby naszych czasów”, „Szczepionki – co i jak”, „Dieta a odporność” – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone podczas naszych bezpłatnych webinariów. Prowadzący i prowadzące opowiedzieli m.in. o tym, co warto jeść, zdradzą tajniki środków ochrony osobistej, a także postarają się podpowiedzieć, jak żyć jak najdłużej w dobrym zdrowiu. No i oczywiście nie zabrakło podstawowej wiedzy na temat koronawirusa!

Cały projekt „Opanuj wirusa” to cykl 10 bezpłatnych webinariów, które odbyły się pod koniec 2020 roku. Webinaria są cały czas dostępne na Facebooku Fundacji Zwalcz Nudę.

„Opanuj wirusa!” to także specjalna gra planszowa, która pozwoli  dzieciom poznać wszystkie najważniejsze fakty o COVID-19, ale nie tylko. Gra jest źródłem wiedzy zarówno o innych światowych epidemiach, jak i o dbaniu o odpowiednią higienę. Przy okazji będzie trzeba wykazać się sprytem, a także można miło spędzić czas ze swoją rodziną.

Grę w wersji do druku można pobrać TUTAJ. Gotową wersję gry można wygrać m.in. podczas konkursów, które organizujemy w mediach społecznościowych!

Prowadzący i prowadzące

Joanna Dubel, Ekspert w Wydziale Kampanii Edukacyjno – Informacyjnych w Departamencie Polityki Konsumenckiej UKE.

W ramach pracy współtworzy i realizuje kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z sieci i podstawom programowania. Jako trener i edukator prowadzi warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Łukasz Kiwicz, Główny Specjalista w Wydziale Kampanii Edukacyjno – Informacyjnych w Departamencie Polityki Konsumenckiej UKE.

W ramach pracy współtworzy i realizuje kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z sieci i podstawom programowania. Jako trener i edukator prowadzi warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Paulina Łasicka – studentka III roku farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Medycyną i wszystkim co z nią związane interesuję się odkąd skończyłam 13 lat. Już w szkole moim ulubionym przedmiotem była biologia. I tak już od 10 lat, staram się poszerzać moją wiedzę a moim planem na przyszłość jest praca przy produkcji i tworzeniu nowych leków. Staram się widzieć świat takim jaki powinien być, a nie takim jaki jest.

Gabriela Rokicka – studentka studiów magisterskich na kierunku dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze bardzo interesowałam się zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, a także ich wpływem na nasze zdrowie. Dlatego wybrałam studia na kierunku dietetyka i chciałabym edukować jak najwięcej osób w kwestii zdrowego trybu życia!

Stanisław Rządkowski – student 6. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Do jego zainteresowań należą chirurgia i inne specjalności zabiegowe. Członek SKN “Kindley” przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM. Autor publikacji w piśmie Transplantation Proceedings. Prywatnie żongler.

Weronika Smolińska – studentka kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasję do przekazywania wiedzy realizowała jako animatorka w Centrum Nauki Kopernik oraz wolontariuszka w Akademii Przyszłości.

Katarzyna Turek – z wykształcenia pedagog, studentka edukacji artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Na co dzień interesuje się teatrem ruchu i sztuką. Jednak praca w takich miejscach jak Centrum Nauki Kopernik, czy w Łazienkach Królewskich, pogłębiła jej chęć poznawania świata nauki i historii. Lubi w kreatywny sposób przekazywać swoją wiedzę i szukać odpowiedzi na trudne pytania.

Patroni medialni

Projekt finansowany przez m.st. Warszawę

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda