Program pikniku Prasko-Południowe Prezentacje 2021

Już 12 czerwca 2021 w godzinach 12:00 – 17:00 zapraszamy na wielkie święto organizacji pozarządowych z dzielnicy Praga-Południe! Bądźcie z nami w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej!

Przed Wami animacje dla dużych i małych, występy sceniczne i konkursy, możliwość zapoznania się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, ofertami wolontariatu. A może ktoś z Was chciałby założyć swoją organizację pozarządową? Potrzebuje rady? A może szuka partnera do swoich działań? Tutaj znajdziecie wszystko w jednym miejscu!

Stoiska gastronomiczne na pikniku zapewni Spółdzielnia Socjalna Kto Rano Wstaje

Podczas pikniku będziemy zachowywać wszystkie obowiązujące obostrzenia, przestrzegać reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

Projekt “Prasko-Południowe Prezentacje” jest współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Zapoznaj się z programem pikniku i listą wystawców (aktualizowana na bieżąco!) poniżej. ⬇⬇⬇

Volkswagen Cichy - Zasada

Volkswagen Cichy – Zasada, posiadający swój salon przy ulicy Grochowskiej 163, to główny partner pikniku. Jako marka wspierająca lokalne inicjatywy społeczne, Volkswagen przygotuje atrakcje dla wszystkich fanów motoryzacji bez względu na wiek. Dzieci będą mogły wziąć udział w wyścigach gokartów, dorośli zapoznają się z  w pełni elektrycznymi modelami Volkswagena ID.3 oraz ID.4, będzie także możliwość zapisu na jazdę testową. Będzie to pierwsza plenerowa premiera elektrycznych modeli z rodziny ID! Nie zabraknie także konkursów i quizów wiedzy motoryzacyjnej.

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Bank Credit Agricole prowadzi coraz więcej działań przyjaznych planecie Ziemi, jest też instytucją otwartą na lokalne akcje społeczne! Dlatego właśnie został kolejnym głównym partnerem pikniku. Na tym stoisku zapoznacie się z ofertą banku, będziecie mieli okazję porozmawiać z doradcami i zdobyć wizytówki. A w razie czego –  najbliższe oddziały banku znajdują się przy ul. Grochowskiej 249/251 i ul. Targowej 68.

Atrium Promenada

Atrium Promenada przy ulicy Ostrobramskiej 75c jest jedną z przestrzeni handlowych w Warszawie, która prowadzi miejsce aktywności lokalnej! “Piąty wymiar” to twórcza przestrzeń Promenady, tworzona wspólnie ze społecznością lokalną. Odwiedźcie to stanowisko, zapoznajcie się z ofertą Piątego wymiaru, weźcie udział w animacjach dla całej rodziny!

Sealart - Szkoła rysunku

Sealart wspiera młode talenty, kształci przyszłych artystów. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach rysunkowych i pokazach graficznych – zarówno dzieci, jak i młodzież, czy dorosłych. A może w kimś z Was drzemie artystyczna dusza?

PREMIUM MEDICAL

Premium Medical to prywatna placówka medyczna, w której możecie mieć pewność, że zostaniecie zaopiekowani w komfortowych warunkach przez najwyższej klasy specjalistów. Na stanowisku Premium Medical dowiecie się więcej, a Wasze dzieci będą miały okazję nauczyć się jak zaopatrywać rany i udzielać pierwszej pomocy.

FICAG Polska

Zapraszamy do zapoznania się ze sztuką capoeiry! Tylko tutaj ekipa FICAG przeprowadzi miniwarsztaty, przygotuje pełne emocji pokazy, umożliwi także naukę gry na podstawowych brazylijskich instrumentach!

Ach i Och Języki Obce

Ach i Och Języki Obce to coś więcej niż szkołą językową – sprawdźcie sami i odwiedźcie nas na naszym stoisku, gdzie będzie można wziąć udział w językowych łamigłówkach, grach zręcznościowych i konkursach z nagrodami (dla małych, średnich i dużych!). Jesteśmy miejscem spotkań tętniącym życiem, w którym oprócz tego, że rozwiniecie w sobie pasję do języków obcych, możecie też poznać sąsiadów i nawiązać nowe znajomości. Bliskie są nam idee takie jak: slow life i zero waste, które wplatamy w codzienną działalność naszych szkół.

Radio SuperNova

Radio SuperNova to patron medialny naszego pikniku. Na tym stoisku każdy mały i duży fan dobrej muzyki i pasjonat radia będzie mógł wziąć udział w konkursach radiowych.

Klub Sportowy Delta Warszawa

K.S. Delta Warszawa skupia młodych adeptów piłki nożnej – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych w treningach. Specjalnie dla uczestników pikniku przygotowane zostaną krótkie treningi, pokazy piłkarskie i zabawy z piłką.

Fundacja Lekkoatletyka Dla Dzieci i Młodzieży - Kamil Żewłakow

Na stanowisku tej Fundacji czekają na Was kolejne sportowe zmagania. To tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt lekkoatletyczny wykorzystywany podczas treningu dzieci i młodzieży oraz zapoznać się z podstawowymi konkurencjami lekkiej atletyki tj. bieg przez płotki, skok w dal, oraz rzut do celu. Oprócz tego każdy będzie mógł wystartować ze specjalnie przygotowanych bloków startowych. Celem Fundacji jest rozwijanie pasji oraz sportowych marzeń każdego dziecka, a także doskonalenie sprawności motorycznej i dążenie do doskonałości. Koniecznie przyjdź do naszego stanowiska, a my sprawdzimy na jakim poziomie sprawności fizycznej jesteś!

Fundacja WSPARCIE I PRACA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Fundacja zajmuje się walką z dyskryminacją osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Na swoje stanowisko zaprasza zarówno osoby poszukujące pracy, jak i pracodawców (chcących zatrudnić nie tylko stanowiskach tzw. “mniej prestiżowych”, ale także do pracy umysłowej zdalnej itd.). Zespół Fundacji WIPON będzie udzielał podstawowych informacji na temat zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Kreatywni

Fundacja Kreatywni pracuje zarówno z dziećmi, jak i z seniorami. Na tym stoisku wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił przy maszynie do szycia, a także przygotowywać prace plastyczne metodą decoupage. Inicjatywa będzie realizowana w ramach projektu “Seniorzy w akcji”, organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “Ę”.

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA DROGA DO DOMU

Spółdzielnia Socjalna Droga do domu zajmuje się ochroną zwierząt, promowaniem adopcji samotnych psiaków i kotków. Podczas pikniku będzie okazja zapoznania się z kilkoma kandydatami do adopcji. Może któryś z nich skradnie Wasze serce?

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Na pikniku będzie obecny także Ośrodek Pomocy Społecznej. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska – pracownicy instytucji będą prowadzili konsultacje specjalistyczne.

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

Na stanowisku Fundacji poznacie wolontariuszy i jej podopiecznych, przygotowany zostanie happening przez dzieci i młodzież z kolorowymi balonami. Znajdziecie tutaj też fundacyjny sklepik, którego dochód wesprze działalność organizacji.

Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi

Zapraszamy do odwiedzenia tego stoiska – dowiecie się tutaj, czym na co dzień zajmuje się Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi.

Saska Kępa z pasją

Saskakepa.waw.pl to lokalny serwis informacyjny dla tworzony dla mieszkańców Saskiej Kępy. Odwiedźcie to stanowisko, aby poznać bliżej redakcję, nawiązać współpracę lub po prostu pogadać o lokalnych sprawach!

STOWARZYSZENIE MOPSY W POTRZEBIE

To już drugie stanowisko na naszym pikniku, poświęcone zwierzakom! Tym razem zapraszamy do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Mopsy w Potrzebie, zrzeszającego miłośników tej rasy psów. Na miejscu będziecie mogli wziąć udział w quizie wiedzy o psach, a także wesprzeć działalność organizacji, biorąc udział w kiermaszu.

Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy AJSEDORA

GWKS Ajsedora to wyjątkowy klub gimnastyczny, który do udziału zachęca dziewczynki w wieku szkolnym! Zapraszamy na otwarty trening, a także zapierający dech w piersiach pokaz zdolności klubowiczek!

Fundacja Piwnica Poetycka Ens na rzecz Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kredens pod oknami to osiedlowe międzypokoleniowe Miejsce Aktywności Lokalnej. Powstało w kwietniu 2019 roku, w wyniku kilkuletniej już współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej Szaserów na Pradze Południe i Fundacji Piwnica Poetycka ENS na Rzecz Kultury i dziedzictwa Narodowego. To projekt zrodzony z inicjatywy dwojga artystów mieszkańców osiedla, którzy we współpracy z Zarządem Spółdzielni mieszkaniowej “Szaserów”, proboszczem parafii Św. Pawła Apostoła przy ul Kobielskiej i właścicielami okolicznych cukierni, rozpoczęli w 2013 roku koncerty symfoniczne i działania dla dzieci i ich dziadków na jednym z podwórek Osiedla.

Kredens Pod Oknami MIĘDZYPOKOLENIOWE, OSIEDLOWE MIEJSCE AKTYWNOSCI LOKALNEJ udostępnia swoje przestrzenie mieszkańcom i społecznym lokalnym inicjatywom. Należy do Spółdzielni Kultury. Działanie jest współfinansowanie przez miasto stołeczne Warszawa

 

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

W tym miejscu zapoznacie się z działalnością pięciu filii bibliotecznych, które przedstawią ofertę wolontariatu, Miejsc Aktywności Lokalnej i przygotują animacje. Czeka Was tu m.in. konkurs “Biblioteczne prezentacje” dla młodzieży i dorosłych, animacje plastyczne dla dzieci, quiz z literatury obcojęzycznej + promocja zbiorów obcojęzycznych, warsztaty ekologiczne dla młodzieży i dorosłych, fotobudka z książek – możliwość zrobienia sobie zdjęcia polaroidem. A w trzech  słowach? Będzie się działo!

Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Rady Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek. Przygotowana zostanie dla Was także gra terenowa “Tajemnice Kamionka”! Jak dobrze znacie swoją okolicę? 🙂

Informator Stolicy

To kolejne lokalne pismo/serwis, które służy mieszkańcom nie tylko mieszkańcom Pragi-Południe, ale także całej Warszawy. Zachęcamy do zaangażowania się w sprawy swojej okolicy – na przykład nawiązując współpracę z lokalnymi mediami.

Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy

Na stoisku znajdą się informacje promocyjne dotyczące działalności instytucji kultury, sprzedaż publikacji dotyczących lokalnej historii, warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Reprezentująca CPK grupa Teatr N.O.R.A. pod kierownictwem Krzysztofa Konrada oraz Borysa Somerschafa zaprezentuje zaś koncert piosenek Agnieszki Osieckiej.

Fundacja Katalyst Engineering

Lubisz robić eksperymenty? Chcesz poznać druk 3D? Odkryj w sobie inżyniera! Zapraszamy na warsztaty, podczas których zaświecisz żarówkę siłą swoich mięśni, dowiesz się, jak działa drukarka 3D i zbudujesz własne konstrukcje z przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Koniecznie odwiedź namiot Ogarnij Inżynierię!

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW i INWALIDÓW

Zapraszamy do zapoznania się i włączenia w działania Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów! Więcej informacji znajdziecie na tym stoisku.

Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Urząd Dzielnicy będzie zachęcał mieszkańców i uczestników pikniku do zaangażowania się w budżet obywatelski! Jakie projekty zgłoszono do budżetu? Kiedy i jak oddać głos? Jak złożyć projekt? Jak zgłosić swoje uwagi? Dowiecie się wszystkiego na tym stanowisku.

Fundacja Sceny Lubelska 30/32 i Klub Sąsiada Skaryszewska

Na tym stoisku przygotowana będzie prezentacja dwóch wystaw planszowych “Historia ul. Skaryszewskiej podczas okupacji” i “Edukacja na Kamionku”. Ponadto na scenie odbędzie się plenerowy pokaz spektaklu teatru Scena Lubelska 30/32 pt. “Stonoga i spółka” Jana Brzechwy dla dzieci w wieku szkolnym.

Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"

Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” zaprasza! Oswoimy razem nudę! Tutaj weźmiecie udział z warsztatach rysunkowych i wspólnie zaprojektujecie mural, zrobicie własną wlepę z hasłem na nudę, skomponujecie grafiki ze stempli, poeksperymentujecie z kolorami w fab labie malarskim, a także pogadacie o sposobach na nudę!

Sky This Warszawa

Zapraszamy do zabawy z frisbee! Drużyna Sky This Warszawa przygotuje dla Was gry i zabawy z dyskiem frisbee, a także konkursy z nagrodami. Dowiedzie się jak, dobrze i daleko, rzucać dyskiem. Będziecie mogli porzucać z młodymi zawodnikami szkółki i zagrać w prawdziwy mecz ultimate frisbee.

Fundacja ARKA (EFPR)

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Arka, podjęcia wolontariatu i pomocy osobom wykluczonym.

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL

Stowarzyszenie CAL podczas PPP 2021 chce zaprezentować działania pierwszego warszawskiego Domu Sąsiedzkiego – Miejsca Akcji Paca. Stoisko MAP będzie miało charakter interaktywny: odwiedzający/e będą mieli okazję – poprzez dźwięki i obrazy – zetknąć się z historią i działaniami miejsca, które na co dzień tworzy międzypokoleniowa społeczność.

Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa Ognisko Gocław

Na tym stoisku zapoznacie się z ofertą Ogniska Gocław i Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa. Oprócz tego ozdobicie płócienne torby.

Klub Myszki Norki, Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Klub Myszki Norki zaprasza do stoiska pełnego kolorowych atrakcji. Na wszystkie dzieci czekać będą między innymi malowanie buziek i ciekawe prace plastyczne, przy których czuwać będzie Myszka Norka! Zapraszamy na chwile kreatywnego odpoczynku oraz radosnych zabaw!
Klub Myszki Norki od 2002 roku działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Główne działania Klubu mają na celu integrację dzieci pełnosprawnych i dzieci z niepełnosprawnością, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci z niepełnosprawnością, wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu, szerzenie postaw akceptacji i otwartości wobec osób z niepełnosprawnością od najmłodszych lat. Nasze zadania realizujemy poprzez organizację bezpłatnych zajęć oraz imprez dla dzieci w wielu miastach całej Polski.

Fundacja Zwalcz Nudę

Piękna pogoda i słońce sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, więc aby wesoło przywitać lato przygotowaliśmy dla naszych gości niezwykłe animacje, które sprawią wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na stoisku nie tylko dowiecie się skąd biorą się kwiaty i wszelkie rośliny, jak często trzeba je podlewać, czy po co roślinom korzenie, ale przede wszystkim sami zasadzicie własne nasionka w doniczce. Na stanowisku Zwalcz Nudę pokażemy najmłodszym, że otaczający nas świat przyrody jest fascynujący, a własnoręczne posadzenie roślinki niezwykle satysfakcjonujące. Zapewniamy ziemię, doniczki, potrzebne narzędzia oraz mnóstwo nasion różnorodnych ziół, warzyw i kwiatów.
Ponadto przygotujemy konkursy bądź quizy, które oznajmiane będą bezpośrednio z głównej sceny, w których do wygrania będą nagrody. Tematyka konkursów dotyczyć będzie zarówno aktywności związanych z Fundacją Zwalcz Nudę, jak i zagadnieniami dotyczącymi natury, ekologii, problemów otaczającego nas świata.

UKS Praskie Centrum Sportu

Wszystkich uczestników pikniku – bez względu na wiek – zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem. To kolejne stanowisko, w którym będziecie mogli posmakować nowej dyscypliny. Zapraszamy za trening z judo i akrobatyki razem z UKS Praskim Centrum Sportu.

Stowarzyszenie Twoje Miejsce

Stowarzyszenie Twoje Miejsce, które chce otoczyć kompleksową opieką psychologiczną, psychoterapeutyczną, pedagogiczną, logopedyczną, edukacyjną i inną osoby potrzebujące wsparcia. Na swoim stoisku stowarzyszenie przygotuje warsztaty z robienia origami oraz mini salon manicure dla dzieciaków.

Młodzieżowa Rada Dzielnicy i Rada Seniorów Dzielnicy Praga-Południe

Zapraszamy na spotkanie integracyjne z przedstawicielami Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Będzie możliwość rozmowy, podzielania się opiniami, zgłoszenie pomysłów, inicjatyw mieszkańców i integracji międzypokoleniowej.

Auris Art

Animatorzy z Auris Art zapewnią Wam wiele dobrej zabawy! Specjalnie dla uczestników pikniku przygotują warsztaty i pokazy kuglarskie!

Fundacja Aviatornia

Zapraszamy na spotkanie z Fundacją Aviatornia! Będziecie mieli okazję spotkać się ze sportowcami lotniczymi, czyli pilotami balonów. Przekonacie się również, jak wygląda kosz takiego balonu!

Muzeum Warszawskiej Pragi

Czego możemy dowiedzieć się z jednego zdjęcia? Fotografie Mikołaja Grynberga z cyklu „Czas pokaże” staną się pretekstem do rozmów na temat przeżyć i emocji przedstawionych postaci.

Odwołując się do wykorzystywanych w codziennej komunikacji emotikonek, młodsi uczestnicy spróbują stworzyć odpowiedni znak, którym można określić nastrój panujący na danym zdjęciu. Starsi będą mogli skonfrontować własne wizje przyszłości z wypowiedziami sportretowanych osób. Czy znajdą wśród nich takie, które są im bliskie?

Na koniec zastanowimy się, jakie kolory mogłyby oddać ładunek emocjonalny wybranych zdjęć, które u Grynberga zawsze są czarnobiałe. Zadanie pokaże czy uczestnicy będą zgodni w swoich interpretacjach.

Fundacja Ordo Et Pax

Fundacja Ordo Et Pax prowadzi “Barber Shop na Wiatraku”, zaś na pikniku przygotuje pokaz imponujących maszyn na dwóch kołach – spektakularnych motocykli!

UKS 141 Warszawa

Klub sportowy dla dzieci i młodzieży, mieszkańców Pragi-Południe, zrzeszający uczniów ze szkół naszej dzielnicy. Obecnie prowadzi szkolenie w ramach sekcji piłki nożnej, a od maja2021 r. również sekcję koszykówki. Nie nakładamy presji wyniku na naszych podopiecznych, a stawiamy na naukę piłkarskiego ABC oraz tworzenie zespołów, w których jego członkowie świetnie się ze sobą czują! Więcej na: www.uks141.pl. lub na Facebooku! 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda