Proste prace plastyczne do zrobienia w domu / cz. 1 – Wielkanoc

Lockdown, kwarantanna, zamknięcie i brak możliwości wyjścia z domu – a Wam skończyły się już pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Brakuje Wam inspiracji do aktywności z maluchami? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik z prostymi pracami plastycznymi. Materiały potrzebne do wykonania prac prawdopodobnie macie nawet w domu!

Wielkanocna owieczka

Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebujecie:

 • papierowy talerzyk,
 • 3-4 garści waty,
 • nożyczki,
 • klej,
 • papier kolorowy,
 • coś do rysowania, np. ołówek, długopis.

Wykonanie:

 1. Złóż talerzyk na pół – zegnij krawędź tak, aby się nie otwierał.
 2. Przygotuj watę i klej – pora na owczy puszek! Smaruj klejem talerzyk stopniowo – i przyklejaj do niego watę. Uwaga! Nie smaruj waty klejem – trudno ją później odczepić do całego sztyftu 😉
 3. Na papierze narysuj nóżki owieczki. Mogą być w dowolnym kształcie, ale warto, by były nieco dłuższe. Przyklejamy je od spodu talerzyka, tak by wystawały!
 4. Teraz głowa – narysuj ją na kartce i wytnij. Pamiętaj o uszach!
 5. Dolną część głowy posmaruj klejem i przyklej do ciała owieczki. Nie zapomnij o oczach – możesz je wyciąć z białego papieru lub wykorzystać w tym celu dziurkacz. Źrenice możesz domalować kolorowym mazakiem.
 6. Jeszcze fryzura! Urwij kawałeczek waty i przyklej do czoła Twojego zwierzątka.
 7. Gotowe!

Chcesz zobaczyć, jak wykonać tę pracę plastyczną? Obejrzyj nasz filmik z instrukcją!

Kolorowe ptaki z rolek po papierze toaletowym

Do wykonania tej pracy potrzebujecie:

 • rolki po papierze toaletowym,
 • kolorowy papier,
 • nożyczki,
 • klej,
 • kolorowe mazaki lub kredki,
 • odrobinę wyobraźni!

Wykonanie:

 1. Okręć rolkę papierem i sprawdź, ile go potrzebujesz. Wytnij odpowiedni kawałek papieru i przyklej do rolki, smarując dwie boczne krawędzie kartki klejem. Postaraj się okleić całą rolkę kolorowym papierem.
 2. Na drugiej kartce odrysuj skrzydełka naszego ptaszka (według własnego pomysłu) i wytnij, a następnie przyklej do boków naszej rolki – czyli tułowia ptaka.
 3. Od drugiej rolki odrysuj kółko i wytnij – to będzie głowa Twojego zwierzątka. Nie zapomnij ozdobić jej w dziub i oczka!
 4. Pora na czuprynę Twojej ptaszyny – z kolorowego papieru wytnij kółka i różne inne kształty. Przyklej je do głowy zwierzątka.
 5. Z resztek papieru możesz wyciąć kolorowe detale i elementy – np. krawat, muszkę, czy inne wzorki, które udekorują pracę.
 6. Gotowe!

Obejrzyj filmik z instrukcją, jak przygotować tę pracę „krok po kroku”.

Przypominamy, że na Facebooku Klubu dla Rodzin Zwalcz Nudę od poniedziałku publikujemy krótkie filmy z wielkanocnymi pracami. Znajdziecie tam proste brokatowe jajka, króliczka z decoupage czy wielkanocne gniazdka.

 

Udało Wam się wykonać zaproponowane prace plastyczne? Pochwalcie się efektami!

 

Autorka: Oliwia Kujawa

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda