Turnusy wakacyjne dla dzieci! Wakacje w Warszawie i okolicach

Jak wynika z raportu CBOS z 2020 r. aż 54% rodzin z dziećmi w wieku szkolnym nie wyjechało na wakacje, a w 5% rodzin nie wszystkie dzieci skorzystały z takiej możliwości[i]. Plany wakacyjne Polaków w tym roku nadal są niepewne, ze wstępnych ustaleń CBOS 32% badanych nie zamierza wyjechać na wakacje w 2021, a 20% jeszcze nie ma sprecyzowanych planów[ii]. Jest to jeden z gorszych wyników od 2013 roku. Pandemia miała i nadal ma znaczny wpływ na plany urlopowe Polaków, a tym samym wiele dzieci będzie zmuszonych spędzić wakacje w domu. Jest na to jednak rozwiązanie! Wakacyjne turnusy w mieście.

 

Wakacje w domu

Dla wielu wakacje to czas wyjazdów zagranicznych lub krajowych. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić, a powodów jest wiele. W raporcie CBOS z 2020 roku jako główne przyczyny rezygnacji z wyjazdów Polacy podawali: wypoczynek w miejscu zamieszkania –  17%, brak funduszy na wyjazd 16%, a także brak chęci na urlop wyjazdowy 18%[iii]. Wiele rodzin z dziećmi także decyduje się na wypoczynek w domu co pomimo zaangażowania opiekunów czy dostępu do atrakcji np. placów zabaw, nie zawsze kompensuje dziecku wyjazd na kolonie. W tegoroczne wakacje dzieci są jeszcze bardziej spragnione kontaktów z rówieśnikami, których z powodu edukacji zdalnej widują znacznie rzadziej. W raporcie badającym wpływ nauczania zdalnego na dzieci, nauczycieli oraz rodziców przygotowanym przez PWC 44% badanych dzieci uznało, że nauczanie zdalne negatywnie wpłynęło na ich relacje z kolegami ze szkoły[iv]. Idealnym rozwiązaniem są w takim przypadku turnusy wakacyjne organizowane lokalnie w miejscu zamieszkania. Stwarzają one pole do integracji, zabawy, a także edukacji, bez konieczności dalekich podróży. Gdzie można znaleźć takie zajęcia w Warszawie?

 

Turnusy wakacyjne

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę postanowił więc wyjść naprzeciw rodzinom, które nie planują wyjazdu w tym roku lub szukają dodatkowych atrakcji dla dzieci w mieście. Organizatorzy przygotowali trzy turnusy: Akademię Zagadek, Akademię Odkrywców oraz Akademię Talentów. Każde z nich wyróżnia się unikatowym planem zajęć skupiającym się na rozwoju konkretnych umiejętności oraz pasji dziecka, takich jak: zdolności artystyczne, aktywność sportowa czy logiczne myślenie. Podczas każdego turnusu dzieci wezmą udział w wycieczkach zorganizowanych (m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Neonów).

 

Terminy turnusów:

 

AKADEMIA ZAGADEK – 12-16 LIPCA 2021 (6-10 LAT)

AKADEMIA ODKRYWCÓW – 26-30 LIPCA 2021 (6-10 LAT)

AKADEMIA TALENTÓW – 9-13 SIERPNIA 2021 (6-10 LAT)

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.zwalcznude.pl.

 

W Warszawie nie ma nudy!

W tym roku Fikołki – sale zabaw zlokalizowane w całej Warszawie i w okolicy – przygotowały bogatą ofertę półkolonii tematycznych, w skład oferty wchodzą: turnus plastyczny, turnus kulinarny, turnus odkrywców oraz turnus Tik Tok-a. W półkoloniach mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Więcej informacji pod adresem bok@fikolki.pl. Liczba miejsc ograniczona. Natomiast turnusy Wakacyjne ELS Angielski Kids & Teens i półkolonie Movie Rolki 2021 są stworzone z myślą o dzieciach spragnionych edukacji poprzez zabawę i integrację z rówieśnikami. Podczas tegorocznych półkolonii dzieci w wieku 6-12 lat mają okazję nauczyć się jazdy na rolkach, odbyć wycieczkę Rolko-busem po Warszawie oraz wziąć udział w filmowym projekcie artystycznym. Terminy i więcej szczegółów znajdziecie na www.elsangielski.pl

Mimo wakacji spędzanych w mieście dzieci znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji, gier oraz zabaw, które dostarczą niezapomnianych wrażeń bez konieczności wyjazdu. W czasie półkolonii miejska dżungla zamienia się w ogromny plac zabaw, a dzieci stają się odkrywcami, artystami czy sportowcami, świetnie się bawiąc.

 

 

[i] Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-54-proc-rodzin-dzieci-w-tym-roku-nie-wyjechaly-na-wakacje-7976453.html

[ii] Dane pochodzą z raportu: https://cbos.pl/SPISKOM.POL/2021/K_017_21.PDF CBOS

[iii] Dane pochodzą z raportu: https://cbos.pl/SPISKOM.POL/2021/K_017_21.PDF CBOS

[iv] Dane pochodzą z raportu: https://www.wroclaw.pl/extra/files/dokumenty/33154/SP%2084%20-%20raport%20z%20badania%20zdalnego%20nauczania.pdf PWC

 

Autorka: Iga Szczepańska

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda