U nas – na prawym brzegu

“U nas – na prawym brzegu” to międzypokoleniowy projekt dedykowany mieszkańcom Starej Pragi, Nowej Pragi oraz Kamionka, czyli terenów objętych Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu Prowadzenie sąsiedzkich działań animacyjnych na obszarze Starej Pragi, Nowej Pragi i Kamionka objętych Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r., przeprowadzanego przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Celami projektu są:

👉 integracja sąsiedzka i międzypokoleniowa

👉 wzmacnianie poczucia sprawczości wśród mieszkańców,

👉 budowanie i pielęgnowanie ich tożsamości lokalnej,

👉 zapobieganie negatywnym skutkom gentryfikacji,

👉 budowanie kapitału społecznego,

👉 zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w sprawy lokalne i nawiązania wzajemnych relacji.

W ramach projektu odbędą się:

🚶‍♀ trzy spacery międzypokoleniowe po Starej, Nowej Pradze i Kamionku,

🚶 konkurs na najlepszą trasę spaceru “Spacer po mojej Pradze”,

🤝 3 gry miejskie i wydarzenia społecznościom lokalnym – “Stara/Nowa Praga/Kamionek – wspólna sprawa”

👫 Program Wsparcia Inicjatyw Sąsiedzkich

🤸 piknik sąsiedzki “U nas – na prawym brzegu”

📰 społeczna gazeta mieszkańców Starej, Nowej Pragi i Kamionka

Realizując projekt, będziemy wzmacniać poczucie identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania, upowszechniać dziedzictwo i historię poszczególnych wspólnot lokalnych, zachęcać do nawiązywania relacji z innymi oraz promować postawę mieszkańca i mieszkanki Warszawy opartej o szacunek do innych, otwartość – bez względu na płeć, wiek, stan zdrowia, status społeczny, wyznanie czy pochodzenie.

Projekt składa się z kilku międzypokoleniowych działań, w które będą zaangażowani zarówno mieszkańcy i mieszkanki, jak również organizacje pozarządowe, Miejsca Aktywności Lokalnej, lokalne instytucje, kluby seniora, czy placówki edukacyjne.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda