Stara Praga/Nowa Praga/Kamionek - wspólna sprawa

Partnerzy

9 kwietnia 2022, godz. 13:00-16:30, gra miejska na Nowej Pradze

Położona na wschód od ulicy Targowej🚦 i Jagiellońskiej i na północ od Dworca Wileńskiego🚃 Nowa Praga to miejsce niezwykłe. To tutaj znajdowało się kiedyś centrum miasta Praga🌇, powstał jeden z pierwszych dworców kolejowych w Polsce 🚈czy działała Warszawska Fabryka Stali🏭. Dzisiaj po niektórych miejscach zostały wspomnienia albo tajemnicze zakamarki w otoczeniu urokliwych budynków🏠. Nowa Praga to również miejsce, które wciąż trzeba odczarować – bramy w starych kamienicach wcale nie są straszne, a miejsc, w których można spędzać czas na Pradze jest mnóstwo 🌳(wcale nie trzeba jechać do Śródmieścia). Spójrzcie więc razem z nami na Nową Pragę z całkiem nowej perspektywy!

20 listopada 2021, godz. 11:00-14:00, gra miejska na Starej Pradze

Kapliczki ukryte w bramach międzywojennych kamienic, bazar Różyckiego działający od ponad stu lat czy ulice pełne sztuki ulicznej i klimatycznych knajpek – czyli Stara Praga w kilku słowach. Mieszkańców i miłośników dzielnicy przez lata smucił pogarszający się stan miejsc przesiąkniętych historią, dlatego też czas na zmianę!

Akcja Aktywizacja! to gra miejska dla dzieci i dorosłych, w ramach której uczestnicy zmierzyli się z 6 zadaniami. Współpracowali z innymi graczami, wspólnie rozwiązywali problemy, z którymi na co dzień zmagają się mieszkańcy i mieszkanki Starej Pragi. Przy okazji odwiedzili miejsca charakterystyczne dla Starej Pragi, poznali ich historię i dowiedzieli się, jak się tutaj mieszka!

Partnerzy

Logotyp miasta stołecznego Warszawy