Dla szkół i przedszkoli

1. WIELKA GONITWA WIELKANOCNA – GRA MIEJSKA

Z Wielkanocą nieodłącznie kojarzą nam się jajka, kurczaczki, króliczki – które są symbolem życia, miłości i siły. Wielkanocne święta obchodzimy ciesząc się z nadchodzącej wiosny. I to właśnie chciał nam pokazać Jacob Roggeveen – holenderski admirał, podróżnik i odkrywca.

Podczas zwiedzania wyspy Wielkanocnej Jacob Roggeveen odkrył prawdziwy skarb… opisał go, i ukrył. Do tej pory nikt nie znalazł miejsca ukrycia skarbu, jednak udało nam się odnaleźć starą mapę, która może nas doprowadzić do SKARBU ŻYCIA.

Wejdź do gry i odnajdź skarb ukryty przez holenderskiego podróżnika!

Ale śpiesz się, w grze liczy się czas!
Jest wielu, chcących go zdobyć!

2. WARSZTATY O ZDROWYM ŻYWIENIU – ZDROWO JEMY. ZDROWO ŻYJEMY

Harmonogram tematyczny zajęć:
1) wprowadzenie: czyli informacje podstawowe o omawianej grupie produktów; dlaczego jest ważna dla naszego organizmu, co wnosi, jakie mogą być problemy, jeśli nie ma tego składnika? Gdzie występuje?
2) Zajęcia właściwe: przygotowanie z dziećmi prostego posiłku nawiązującego do omawianego tematu.
3) Zakończenie – degustacja przygotowanych posiłków i podsumowanie zdobytej wiedzy.

Program zajęć zakłada pokazanie dzieciom podstawowych składników zdrowej diety, wytłumaczenie im jak poszczególne grupy produktów wpływają na organizm człowieka. Po co nam witamina A, C? Program jest pisany przez dietetyka dziecięcego, który następnie prowadzi zajęcia. Zajęcia trwają godzinę

Zajęcia obejmą taką tematykę jak:
1) Produkty zbożowe i błonnik
2) Białko
3) Tłuszcze zwierzęce i roślinne oraz Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe Omega 3 i omega 6
4) Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K) i witaminy rozpuszczalne w wodzie
5) Składniki mineralne, sól i cukier

3. WARSZTATY KULINARNO-KRAJOZNAWCZE. ZE SMAKIEM PRZEZ ŚWIAT
Warsztaty na temat kuchni świata. Każde zajęcia to podroż do innego kraju – Francji, Chin, RPA, USA…
Uczestnicy poznają kraj, ciekawostki kulturalne i geograficzne, kilka słów w języku urzędowym,  a następnie ugotują specjalność z danego kraju: pizza, croissanty, spring-rolls itp.
Zajęcia trwają godzinę.
Zajęcia mogą się odbywać w lokalu zamawiającego, lub w jednej z zaprzyjaźnionych restauracji – należy doliczyć koszt wynajmu sali.
Przygotowujemy zajęcia wymagające zaplecza kuchennego, ale i takie, które tego nie wymagają.

4. ANIMACJE ŚWIĄTECZNE: AKADEMIA ELFÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jeśli masz dość nudy w trakcie świątecznego wydarzenia w Twoim przedszkolu/szkole – właśnie trafiłeś pod dobry adres.

Cudowne stroje, wspaniałe animacje, scenariusz, który wciągnie każdego i oczywiście sam Święty Mikołaj we własnej osobie. Baw się z nami w te wyjątkowe dni. Zamów animacje świąteczne: Akademia Elfów Świętego Mikołaja ze Zwalcz Nudę.

W ramach tego projektu przedszkole/szkołę odwiedza Święty razem z całą swoją ekipą: Elfami, Śnieżynkami i Panią Mikołajową. Całość to zabawa w formie gry fabularnej – dzieci stają się pomocnikami Mikołaja i wspólnie z nim pod okiem profesorów kolejnych katedr wykonują zadania: układają klocki na czas, dekorują pierniki, uczą się pakować pięknie prezenty, tworzą biżuterię dla mamy, czy przygotowują kartki świąteczne.

Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wychodzi ze sztampy animacji świątecznych i na chwilę przenosi biegun do placówki edukacyjnej.

Koszt wydarzenia już od 30 zł od dziecka.

Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się z nami:

Krystyna Radkowska

kradkowska@zwalcznude.pl

tel. 501 104 087

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda