Bajkoterapia (4-6) – ZwalczNudę

Kiedy? Data: 22/09/2023 - 30/11/2023 w godzinach: 16:00 - 16:45

Gdzie? Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę

Kategoria: Klub dla Rodzin "Zwalcz Nudę"

Kategoria wiekowa: wszystkie

Zakończone

Właśnie się odbywa


Zajęcia z bajkoterapii dla dzieci w wieku 3-6 lat są zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc dzieciom w rozwijaniu emocjonalnej, społecznej i poznawczej świadomości poprzez korzystanie z różnych bajek i opowiadań.

Podczas tych zajęć dzieci mają okazję słuchać różnych bajek, które są specjalnie dostosowane do ich wieku i tematyki związanej z ich rozwijającymi się umiejętnościami. Treść bajek może dotyczyć różnych ważnych tematów, takich jak przyjaźń, szacunek, empatia, radzenie sobie z emocjami, rozwiązywanie problemów i wiele innych.

Prowadzący zajęcia zadaje pytania dotyczące treści bajek. Poprzez takie rozmowy dzieci mają możliwość wyrażenia swoich myśli, uczuć i doświadczeń. Może również proponować dzieciom różne aktywności, takie jak malowanie, rysowanie , które związane są z tematem bajki. To pomaga w rozwijaniu kreatywności, umiejętności motorycznych i koncentracji dzieci.

Celem zajęć z bajkoterapii dla dzieci w wieku 3-6 lat jest wspieranie emocjonalnego rozwoju, budowanie empatii i zrozumienia dla innych, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i samoregulacji emocjonalnej. Dzięki tej terapii dzieci mają możliwość identyfikowania i nazwania swoich emocji, uczenia się o konsekwencjach działań oraz rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów.

Znajdź na mapie

Mapa niedostępna

Rezerwacja

Bilety

Rodzaj biletu Miejsca
Bilet zwykły

Registration Information

Nie chcę podawać
Nie
Tak