Aktywna Rodzina - Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek!

Nadchodzące wydarzenia

2 czerwca 2018 Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – Legia Warszawa

Zapraszamy Was do ekipy Potworów i Spółki oraz do Uniwersytetu Potwornego 🙂Wspólnie stworzymy bohaterów tych bajek, a także nowych, którzy być może kiedyś zabłysną na ekranie 🙂 Nasze potwory będziemy tworzyć z różnych materiałów, także tych jak nam się zdaje niepotrzebnych, czyli takich, które wyrzucamy do śmieci i potocznie nazywamy śmieciami i elektrośmieciami. My nadamy im drugie życie, a także stworzymy nasze własne Ekostory z udziałem potworów, które po zakończeniu warsztatów zabierzecie ze sobą do domu. Improwizacja i głowy pełne pomysłów mile widziane 🙂 Do zobaczenia!

9 czerwca 2018, Piknik Olimpijski Kępa Potocka

Tego dnia Kapitan Warszawa przygotował dla Was animacje sportowe. Będzie można zagrać w ulubioną grę Francuzów -bulę. Czeka na Was również wyjątkowa gra wymagająca pracy w grupie oraz koncentracji – Tower of power. Szukajcie nas pod niebieskim namiotem Zwalcz Nudę! Do zobaczenia!

10 czerwca 2018, Piknik Bemowskiego Centrum Kultury, Górczewska 201

Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy do dmuchanego zamku naszego królewicza, w którym na pewno nie będziecie się nudzić.
Kto może pomóc Kopciuszkowi dostać się na bal jak nie prawdziwi superbohaterowie? Zapraszamy wszystkich małych konstruktorów do wspólnej zabawy z kolorowymi klockami. Słomki w ruch, czas zbudować Kopciuszkowi karocę !
Różowa, niebieska a może złota? Z brokatem, kolorowymi serduszkami czy cekinami? Wszystkie księżniczki zapraszamy do naszego stoiska gdzie będziecie mogły wyczarować najpiękniejsze, błyszczące korony.
Zachęcamy wszystkie dzieci do odwiedzenia naszej dobrej wróżki, która z kolorowych balonów potrafi wyczarować różne zwierzęta, kwiaty dla prawdziwych księżniczek i miecze dla odważnych książąt.
Prawdziwa gratka dla pasjonatów gier planszowych. Zapraszamy wszystkie dzieci, które mają ochotę pomóc księciu w odnalezieniu prawdziwego pantofelka Kopciuszka.

 

Każde dziecko kocha bajki! Zresztą, czy ktoś ich nie kocha?

Pozwalają nam przenieść się w zupełnie inny, wesoły kolorowy świat! W tym roku już po raz szósty wyruszycie we wspaniałą, pasjonującą podróż przez dzielnice Warszawy, wraz z jej superbohaterem Kapitanem Warszawą! Tym razem wasz szlak wyznaczać będą najpopularniejsze bajki świata!

*

Praktycznie w każdy wakacyjny  weekend zapraszamy rodziny do nieodpłatnej zabawy, podczas której razem z superbohaterem – Kapitanem Warszawa – rodziny przeżyją przygody, nabędą nową wiedzę, rozwiążą zagadki, poznają kolejne dzielnice, a przede wszystkim spędzały czas wspólnie i dobrze się bawiły!

Na pasjonatów bajek czekają Pikniki Rodzinne i trzymające w napięciu gry miejskie!

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Patroni Medialni

Partnerzy

       

ZOBACZCIE JAK BAWILIŚMY SIĘ Z KAPITANEM WARSZAWA I JEGO BRYGADĄ 😉

Cel projektu

Celem projektu jest wzmacnianie więzi rodzinnych w szczególności zawierających: działania z elementami edukacyjno-integracyjnymi, sportowymi, kulturalnymi i poznawczymi, wspierające aktywność uczestników, rozwijających świadomość rodziców na temat sposobów spędzania czasu ze swoimi dziećmi. Piknik to wspaniała okazja, żeby wspólnie się bawić poznając lokalnych przedsiębiorców. Gra to okazja, by zwiedzać pod pretekstem rozwiązywania zagadki detektywistycznej.
Cały projekt jest wpisany w bajkowy scenariusz, który w wyjątkowy sposób wciąga dzieci i ich opiekunów. Będziemy ratować księżniczki w opałach, poznamy piratów i Indian, nauczymy się mowy zwierząt i prawdziwej magii! We wszystkich naszych animacjach będziemy też pokazywać jak dbać o nasze środowisko i żyć w zgodzie z naturą.

Skupimy się też na pomaganiu zadając uczestnikom pytania:

Jak można pomagać w Warszawie?
Jak mogę się zaangażować i działać?
Czemu warto pomagać?
Czy ja też mogę pomagać?

Jak to wygląda?

Przygotowaliśmy 20 wydarzeń na terenie 18 dzielnic Warszawy i na
terenach nadwiślanych. W zależności od dzielnicy są to pikniki lokalne na
mniejszą i większą skalę oraz gry miejskie. Cały projekt jest wrzucony w
bajkowy scenariusz. Każde wydarzenie jest inne i nawiązuje do innej bajki.
W trakcie zabawy uczestnicy będą mogli:
• wziąć udział w warsztatach kulinarnych
• ścigać się na gokartach
• wziąć udział w piknikowych animacjach, jak: skakance, wielkie bańki,
malowanie buziek
• budować w kąciku małego konstruktora
• spotkać postacie z ulubionych bajek
• wygrywać wspaniałe nagrody od naszych sponsorów w trakcie setek konkursów
• wziąć udział w niesamowitych, fabularnych grach miejskich przeżywając
wyjątkowe przygody z postaciami z ulubionych bajek