Gry miejskie 2023 – ZwalczNudę

Akademia Elfów Świętego Mikołaja

W grudniowym mieście Elfów i Śnieżynek, złośliwy Dziad Mróz, brat Świętego Mikołaja, postanowił zniszczyć całą magię i radość świąt. Elfy, które ciężko pracowały nad listami dzieci i prezentami, zostały przez niego zaatakowane! Dziad Mróz rzucił w ich serca lodem, przez co zapomniały swoich imion, zostały pozbawione uczuć i chodzą wciąż smutne. Elfy, nie znając swoich imion, nie wiedzą, jak robić zabawki! Święty Mikołaj nie wie, czy odbędą się święta, bo sam nie poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami świątecznymi! Tylko Dzieci mogły pomóc rozbawić Elfy, przypomnieć im ich imiona, a przy tym uratować magię świąt!

W ramach Akademii Elfów Świętego Mikołaja odbyły się w 2024 roku 4 gry: w Śródmieściu, na Ochocie, Wawrze oraz Pradze-Południe. Więcej informacji oraz fotorelacje: www.zwalcznude.pl/elfy 

Akademia Strachów

Gra miejska Akademia Strachów to upiornie dobra zabawa na Halloween! Tegoroczna edycja odbyła się w Śródmieściu i na Mokotowie.

Gracze poznali potwory, które może i na zewnątrz wyglądają strasznie, ale maja dobre serce! Nie ma znaczenia czy jesteś wampirem, wilkołakiem czy w połowie normalsem – w murach naszej uczelni jest miejsce dla każdego.

Dzieci wykonały wiele zadań, a przy tym spędziły aktywnie czas w gronie rodziny i znajomych! Więcej informacji oraz fotorelacje na: www.zwalcznude.pl/akademia-strachow/

Misja kosmiczna ze Zwalcz Nudę na Ursynowie

 

Czy wiecie, że 24 września na Ursynowie odbyła się ?👩🏻‍🚀Każdy kandydat i kandydatka wziął udział w niezapomnianej „Misji kosmicznej na Ursynowie”.🪐Ta nieziemska gra miejska sprawiła, że uczestnicy stali się prawdziwymi gwiezdnymi żeglarzami – właśnie to określenie kryje się pod słowem astronauta. 💫⛵

Gra była finansowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Misja kosmiczna ze Zwalcz Nudę

Zastanawialiście się kiedyś, co trzeba zrobić, aby zostać prawdziwym astronautą? 26 sierpnia przeprowadziliśmy nabór kosmonautów, którzy wzięli udział w  „Misji kosmicznej ze Zwalcz Nudę”. Podczas gry miejskiej mieli okazję przygotować się do ekspedycji jak prawdziwi odkrywcy kosmosu. Dzięki zadaniom nie z tej ziemi dowiedzieli się, jakie gwiazdozbiory można oglądać nocą na niebie, a także poznali nadzwyczajne warunki, jakie panują na innych planetach, by wiedzieć, w którym miejscu kosmosu dokładnie wylądowaliście.
🚀👩‍🚀

Partnerem wydarzenia było Okęcie Park, a sponsorami nagród Park Trampolin #Kocham Skakać, Sklep AstroMedia (www.sklep-astromedia.pl), Sklep Astralo (www.astralo.pl) oraz Fresh Roll Sushi.

Bractwo odważnych serc

Waleczna Damo i Odważny Panie!

W tych czasach człowiek zapomina o najważniejszych wartościach, którymi powinien się kierować. Pora cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś zdobywało się te cechy! W Królikarni, urokliwym dworze pełnym historii, odbywało się wielkie wydarzenie dla dam dworu i rycerzy. Wieści o tym rozeszły się po całym królestwie, a wszystkie oczy zwrociły się w kierunku tego magicznego miejsca!  30 lipca czekało na Was mnóstwo fascynujących wyzwań, wprowadzających w świat dworskich obyczajów i przygód. Oprócz tego uczestnicy zostali poddani próbom i zadaniom, które sprawdziły odwagę, waleczność serc i braterstwo!

Widzę-Reaguję-Zmieniam III – seria gier

Za nami trzecia edycja projektu edukacyjnego Widzę – Reaguję – Zmieniam, nagrodzonego statuetką S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową.

Projekt ten ma na celu łamanie stereotypówprzeciwdziałanie mowie nienawiścibudowanie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Zawiera także elementy edukacji ekologicznej. Zorganizowaliśmy 4 gry: 3 w szkołach podstawowych dla uczniów i uczennic tych szkół, a 1 w Atrium Reduta – była to gra ogólnodostępna dla wszystkich. Więcej o projekcie tutaj: www.zwalcznude.pl/widze-reaguje-zmieniam

Gry były współfinansowane przez m.st. Warszawę

Tajemnica Ursynowa 

W maju odwiedziliśmy Ursynów! Gra podczas uczestnicy i uczestniczki napotkali wielu ciekawych ludzi i niesamowicie trudne zadania oraz wyzwania. Jakie? Całość gry była oparta na sylwetce Juliana Ursyna Niemcewicza, któremu skradziono herb!

Gra była współfinansowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.