Gry miejskie 2022 – ZwalczNudę

Seria gier miejskich Akademia Elfów Świętego Mikołaja

W 2022 roku Świętemu Mikołajowi zabrakło energii świątecznej i jego sanie nie działały! Prosił mieszkańców i mieszkanki Warszawy o pomoc w naprawie sań i uratowania świąt.

Gry miejskie w ramach serii Akademia Elfów Świętego Mikołaja w 2022 roku odbyły się na Wawrze, Ochocie, Pradze-Południe, Bemowie, Ursynowie i Starówce. W każdej z gier wzięło udział 50 drużyn.

Akademia Strachów – gra na Halloween

Gra miejska Akademia Strachów to upiornie dobra zabawa na Halloween!

Tegoroczna edycja odbyła się w najdzikszej części Warszawy – nad Wisłą.

Gracze poznali niezwykle wykształconych straszycieli naszej Akademii. Wykonali też wiele zadań, a przy tym spędzicie aktywnie czas w gronie rodziny i znajomych!

Nie ma znaczenia czy jesteś wampirem, wilkołakiem czy w połowie normalsem – w murach naszej uczelni jest miejsce dla każdego.

Śladami Barei 2 / gra miejska na 45-lecie Ursynowa

Gra miejska zorganizowana wspólnie z dzielnicą Ursynów.

Przedmiotem gry była wielka przeprowadzka oraz podróż do czasów PRL.

Przedmiotem gry była wielka przeprowadzka. Meblościanka, tapczan, pojemny pawlacz czy prodiż? Gracze skosztowali uroków lokatorskiego życia w PRL.

Królewscy Sąsiedzi – gra miejska na Kamionku

Kamionek to bez wątpienia kraina czekoladą płynąca.  To tutaj znajdziecie legendarny tor kolarski „Nowe Dynasy”, a zrelaksować się i posłuchać śpiewu ptaków możecie w parku Skaryszewskim. Na kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych wybrano dwóch królów Polski. Dlatego naszą kolejną grę zorganizowaliśmy w iście królewskim stylu. Uczestnicy stanęli w szranki wespół z innymi drużynami, wykonali zadania i udowodnili, że to właśnie im należy się tytuł królewskiego sąsiada!

Nowa Praga – Nowa Perspektywa

Położona na wschód od ulicy Targowej i Jagiellońskiej i na północ od Dworca Wileńskiego Nowa Praga to miejsce niezwykłe. Dzisiaj po niektórych miejscach zostały wspomnienia albo tajemnicze zakamarki w otoczeniu urokliwych budynków. Nowa Praga to również miejsce, które wciąż trzeba odczarować – bramy w starych kamienicach wcale nie są straszne, a miejsc, w których można spędzać czas na Pradze jest mnóstwo Podczas tej gry odczarowywaliśmy Nową Pragę, poznawaliśmy jej historię i pokazywaliśmy ją na nowo!

Ale numer!

Ale numer! to gra miejska dla dzieci i dorosłych, w ramach której uczestnicy zmierzyli się z 6 zadaniami. Wcielając się w rolę detektywów, rozwiązali zagadkę i… zdemaskowali złodzieja! A przy okazji odnaleźli umieszczone na mapie punkty, poznali historię Ursynowa i razem stawili czoła szalonej numeracji.

Gry z serii Widzę-Reaguję-Zmieniam II

Za nami druga edycja projektu edukacyjnego Widzę – Reaguję – Zmieniam! Projekt miał na celu łamanie stereotypówprzeciwdziałanie mowie nienawiścibudowanie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Zawierał także elementy edukacji ekologicznej.

Gry odbyły się w szkołach podstawowych na terenie Warszawy i były współfinansowane przez m.st. Warszawy.

Śladami Barei

Pierwszą naszą grą miejską w 2022 roku było gra zorganizowana z okazji 45-lecia dzielnicy Ursynów. Uczestniczki i uczestnicy grali o przydział mieszkania w dzielnicy. Wystarczyło dołączyć do brygady pracowniczej lub zapisać się na odpowiednią listę.

Cała gra utrzymana była w klimacie PRL. Nie zabrakło malucha, przebrań z lat 70./80, kolejek czy absurdalnych sytuacji rodem z komedii Barei.