Widzę – Reaguję – Zmieniam IV – ZwalczNudę

Zobaczcie, co robiliśmy w ramach Widzę-Reaguję-Zmieniam 4

Uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 225 pogłębiły swoją wiedzę na temat tolerancji oraz akceptacji, świetnie się przy tym bawiąc w ramach Akademii Strachów.

Morze hejtu, uprzedzeń i łamania praw człowieka osiągała coraz wyższy poziom. Spienione fale stereotypów, fakenewsów i baniek informacyjnych mogły przerodzić się w niebezpieczne tsunami, które zatopi sześć ważnych wysp! Uczniowie szkoły nr 61 mogli je uratować, dołączając do Załogi Tolerancji.

Na szczęście misja zakończyła się powodzeniem!

Uczestnicy i uczestniczki ze szkoły Szkoły Podstawowej nr 65 w Warszawie swoją zmianę w Ekopatrolu zaczęli od stworzenia lasów w słoiku. Następnie narzędzia ogrodnicze zamienili na flamastry i makiety, których mogli użyć podczas projektowania i tworzenia miasta przyszłości!
Podczas spotkania nie zabrakło interaktywnych gier edukacyjnych na temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu i sposobami dbania o środowisko naturalne!
Na zakończenie pełnego niespodzianek dnia puścili wodzę fantazji i wspólnie namalowali wizerunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65 w Warszawie świetnie się spisali!
4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 319 im. Marii Kann w Warszawie, odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Widzę-Reaguję-Zmieniam IV. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości na temat niepełnosprawności oraz rozwinięcie empatii i zrozumienia wśród uczniów.
Pierwszym zadaniem, z jakim zmierzyli się uczniowie i uczennice był tor przeszkód na wózku inwalidzkim, dzięki czemu uczestniczki i uczestnicy mogli doświadczyć, jak to jest poruszać się wózkiem, pokonując różne przeszkody, takie jak wąskie drzwi, podjazdy i zjazdy.  Następnie uczniowie przechodzili tor z białą laską i zasłoniętymi oczami, co pozwoliło im lepiej zrozumieć wyzwania osób niewidomych.
Ostatnią częścią warsztatów była nauka alfabetu Braille’a oraz podstaw polskiego języka migowego, obejmująca znaki i zwroty, takie jak powitania lub przedstawianie się.

W ramach poprzednich edycji projektu przygotowaliśmy scenariusze lekcji, które pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy mogą wykorzystać podczas zajęć szkolnych.

Warsztat antyhejterski

Dostępność – lekcja dla Szkoły Podstawowej

Eko lekcja dla klas I-III

Eko lekcja dla klas IV-VI

Eko lekcja dla klas VII-VIII

logo miasta stołecznego warszawa