Akademia Elfów Świętego Mikołaja – 2020

Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, elfami i pomocnikami utknął na biegunie północnym – niestety koronawirus nie oszczędził jego ekipy. Ze względu na to, że przygotowania do Gwiazdki będą w części zdalne, może zabraknąć energii świątecznej, która napędza sanie. Dzieci z całego świata, w tym z Polski, stanęły przed nie lada wyzwaniem – muszą uratować święta i sanie Mikołaja! Czy sobie poradzą? I w jaki sposób zrobić to z domu?

Odpowiedzi na te pytania dzieci poznły podczas Akademii Elfów Świętego Mikołaja, czyli specjalnej, bezpłatnej gry świątecznej. W dwa weekendy w grudniu dzieci mogły wziąć w grze online na Facebooku. Animatorzy i animatorki Fundacji Zwalcz Nudę przygotowali filmy z zadaniami. Dzieci odbierały paczki z materiałami przed grą i później świetnie bawił się w gronie swoich najbliższych.

Więcej informacji znajdziecie tutaj -> www.zwalcznude.pl/elfy

Gra w Galerii zaklęta – 2020

W sobotę, 29 września, wspólnie z Galerią Północną przygotowaliśmy grę miejską „Gra w Galerii zaklęta”. Każda z drużyn otrzymała specjalny indeks do zbierania punktów za poszczególne zadania. Mali czarodzieje poznali też podstawowe zaklęcia oraz tajniki magicznej wiedzy z różnych departamentów magii, którym przewodniczyli uwielbiane przez najmłodszych postaci m.in. Alicja w Krainie Czarów, Profesor Snape z Hogwartu czy Wróżka Dzwoneczek.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Na wyznaczonym stoisku małe dziewczynki mogły zapleść sobie kolorowe warkoczyki, które sprawiły, że poczuły się jak prawdziwe czarodziejki! To wszystko w bajkowej i magicznej scenerii. Niesamowitą atmosferę dodatkowo podkreśliły niezwykłe występy iluzjonisty, który zaskoczył i rozbawił nie tylko najmłodszą publikę.

Szczególnie dbaliśmy o bezpieczeństwo podczas wydarzenia, dlatego na miejscu dostępne były płyny dezynfekcyjne, maseczki, zachowywaliśmy również odpowiednie odstępy.

Z Galerią przez świat – 2020

W sobotę, 27 czerwca wspólnie z Galerią Północną przygotowaliśmy wyjątkową grę miejską, podczas której na każdą z drużyn czekały liczne zadania wymagające od uczestników zaangażowania zmysłów dotyku, słuchu i wzroku . Okazały się one niezbędne do odgadnięcia tajemniczych szyfrów, zagadek oraz innych zadań dotyczących każdego z 7 kontynentów świata! Z Galerią przez świat było doskonałą okazją, aby szybko powtórzyć sobie lekcje geografii oraz przypomnieć o wyjątkowych miejscach i zwyczajach na całym świecie.

Oprócz gry miejskiej przygotowaliśmy również warsztaty tworzenia orientalnych bransoletek i naszyjników z afrykańskich koralików, a na najmłodszych czekały pokazy ogromnych baniek mydlanych pod gołym niebem – w ogrodzie na dachu galerii.

Szczególnie dbaliśmy o bezpieczeństwo podczas wydarzenia, dlatego na miejscu dostępne były płyny dezynfekcyjne, maseczki, zachowywaliśmy również odpowiednie odstępy.