Warsztaty

Zapraszamy na kreatywne, bezpłatne warsztaty!

PRZED NAMI

REMBERTÓW

 

 

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Wilk i zając”!

Nie tylko Was zmęczyły ostatnie upały. Wilka i zająca wymęczyły jeszcze bardziej, gdyż wilk ciągle goni zająca, a zając przed nim ucieka i tak na okrągło. Nasi bohaterowie potrzebują ochłody. dlatego podczas warsztatów wykonamy balonową piłeczkę o właściwościach chłodzących. W tym celu użyjemy rozmaitych cekinów, żelatyny oraz wody, bez której życie na Ziemi byłoby niemożliwe! Z warsztatów wyjdziecie z własną piłeczką, bogatsi o wiedzę jak oszczędzać wodę, aby nigdy nam jej nie zabrakło.

Bawimy się 2 sierpnia w DK Rembertów (Aleja Komandosów 8) w godzinach 11:00-15:00. Wydarzenie bezpłatne, wstęp wolny.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, waw4free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu Aktywna Rodzina:

  • 31 sierpnia we Włochach
  • 7 września na Wawrze

Więcej informacji wkrótce!

ZA NAMI

URSUS

 Tym razem wraz ze zwierzakami odwiedziliśmy restaurację. Przy pomocy kart edukacyjnych poznaliśmy przyjaciół wilka i zająca, którzy zostali zaproszeni na przyjęcie i którzy tak jak oni są objęci ochroną gatunkową w Polsce. Na dobry początek warsztatów wykonaliśmy magiczną sztuczkę karcianą. Później wspólnie zrobiliśmy serwetnik – zająca bielaka, który będzie mógł Wam również posłużyć jako organizer na biurko. Zrobiliśmy go ze sklejki i ozdobiliśmy przy użyciu różnych technik plastycznych (decoupage), a z serwetek, które używamy do serwetnika wykonaliśmy zwierzaka techniką origami.

Warsztaty odbyły się 13 lipca w Restauracji Biesiadowo (Aleja Bzów 75) w Ursusie.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, waw4free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Praga Południe

Kapitan Warszawa zaprosił Was na warsztaty, które odbyły się 15.06.2019 r. podczas Pikniku Prasko – Południowych Prezentacji! Motywem przewodnim spotkania były AUTA. Mogliście pościgać się na gokartach oraz stworzyć własną wyścigówkę. Zrobiliście również ogrooomne bańki mydlane!

Wydarzenie odbyło się 15 czerwca w SOHO, ul. Mińska 25.

 

Wesoła

WILK I ZAJĄC NA PIKNIKU

Z Kapitanem Warszawa bawiliśmy się podczas warsztatów w Wesołej! Spotykaliśmy się 16 czerwca 2019 r. na tzw. Groszówce (teren pomiędzy ulicami: J. Słowackiego, G. Narutowicza, J. Matejki i Piaskowej). Warsztaty odbyły się w ramach Pikniku Wesołej.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczyli się prostych sztuczek magicznych wykorzystując karty edukacyjne ze zwierzętami żyjącymi w Polsce, także tymi objętymi ochroną. Eksperymentowaliśmy przy użyciu papierków lakmusowych! Zbadaliśmy pH kilku składników i dowiedzieliśmy się jak pomóc wilkowi, gdy będzie cierpiał na nadkwasotę po zjedzeniu zająca 🙂

Mokotów

wilk i zająć mokotów

Warsztaty w zaczarowanym lesie! Podczas naszego spotkania poznaliśmy zwierzęta objęte ochroną, mieszkające w Polsce. Pomogły nam w tym karty edukacyjne, za pomocą których nauczyliśmy się dwóch magicznych sztuczek. W drugiej części warsztatów każde z Was wykonało zwierzaka metodą decoupage, którego mogliście zabrać ze sobą do domu. Spędziliśmy wspólnie super dzień dziecka!

Warsztaty odbyły się w dwóch turach 1 czerwca w BIOBAZARZE, ul. Wołoska 3 .

I tura dla dzieci w wieku 5-7 lat – 10:00-11:00
II tura dla dzieci w wieku 7-9 lat – 11:30 -12:30

Praga Południe

BAJKOWE ROBOTY

Kapitan Warszawa zaprosił wszystkie dzieci na naukę programowania z robotami PHOTON oraz warsztaty plastyczne „bajkowe roboty”! Warsztaty odbyły się podczas Pikniku Naukowego na PGE Narodowym w dniu 11.05.

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI

SPONSORZY

 

PATRONI MEDIALNI

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda