Bielańska Wielokulturowa Gwiazdka

 

JUŻ 2 GRUDNIA NA MIESZKAŃCÓW BIELAN CZEKA NIE LADA GRATKA!

BIELAŃSKA WIELOKULTUROWA GWIAZDKA A NA NIEJ MOC ATRAKCJI M.IN.:

 Zagroda Reniferów a w niej możliwość spotkania ze Świętym Mikołajem, który przyjedzie na swoich reniferach prosto z Bieguna!

Ekscytująca gra miejska Akademia Elfów Świętego Mikołaja na Bielanach.

To już ostatni moment żeby wstąpić do Akademii Elfów Świętego Mikołaja na Bielanach! Jak co roku prace nad przygotowaniem Świąt i prezentów dla dzieci z całego świata trwają. Niestety w tym roku zdarzyła się rzecz zupełnie nieprzewidywana! Trudno jest mi o tym mówić, ale muszę prosić Was o pomoc… Zapewne nie znacie mojego strasznego brata bliźniaka Krampusa, który pochodzi z Austrii… Nie ma on zbyt dobrej opinii i cieszy się złą sławą. Między innymi dlatego, że kiedyś porywał niegrzeczne dzieci do wielkiego kosza. Jego demoniczny wygląd też nie zachęca do bliskich kontaktów…

Ilość miejsc ograniczona – na grę miejską obowiązują zapisy na stronie: http://bit.ly/2k2hmQH

Niesamowite animacje na scenie!

HARMONOGRAM:

14:00 – Startujemy i rozpoczynamy grę miejską Akademia elfów Św. Mikołaja,
14:10 – Koncert świąteczny w wykonaniu Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego
15:00 – Spektakl interaktywny pn. „Lodowy Bal” – część I
15:30 – Pokaz tańca hawajskiego w odsłonie świątecznej w wykonaniu zespołu Moc Aloha
15:50 – Pokaz kulinarny w wykonaniu kucharza Tomasza Jakubiaka
16:50 – Spektakl interaktywny pn. „Lodowy Bal” – część II
17:20 – Koncert Świąteczny w wykonaniu Agnieszki Kukli – koncert
17:40 – Podsumowanie gry miejskiej i rozdanie nagród oraz uroczyste odpalenie iluminacji Urzędu Dzielnicy Bielany
18:00-19:00 – Koncert Świąteczny w wykonaniu Sienna Gospel Choir

Animacje

GWIAZDA WIECZORU

Sienna Gospel Choir. Z miłości do Boga i śpiewania

Sienna Gospel Choir to żywiołowy chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał przy Stołecznym Zborze Kościoła Zielonoświątkowego na Siennej w 2001 roku z inicjatywy,  niezmiennie pełnej energii, dyrygentki Anny Bajak i już rok później został wyróżniony pierwszą nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Kwidzynie. Od ponad 12 lat śpiewają i ewangelizują koncertując w kraju i zagranicą. Wielokrotnie brali udział w znaczących wydarzeniach muzycznych, międzynarodowych festiwalach i projektach.

Występ szkoły tańca hawajskiego MOC ALOHA:

Szkoła tańca hawajskiego MOC ALOHA zabierze Państwa na Hawaje, gdzie cały sezon przedświąteczny świętuje się radośnie. Zapraszamy do obejrzenia kilku tańców, do świątecznych amerykańskich carols.

Jak zawsze w hawajskich piosenkach, tańce mówią o marzeniach świątecznych, pięknie i uroczystym świątecznym nastroju oraz miłości do naszych bliskich.

Pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka

Tomasz Jakubiak poprowadzi pokaz kulinarny – swoiste show z udziałem widzów przedstawiając nowe trendy kulinarne, osobiste spostrzeżenia oraz udzieli porad. Tomek poprowadzi pokaz i zaprosi do niego może jakąś osobę z publiczności, która będzie brała udział w evencie. Na podstawie wybranych produktów Tomek, na oczach widzów, przygotuje danie, którego wszyscy będą mogli skosztować. Będzie smacznie i zdrowo a na końcu na pewno pysznie.

Występ Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego:

„Kolędujmy Maleńkiemu” – Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. „Kolędujmy Maleńkiemu” to koncert wypełniony dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych.

Pierwsza część wypełniona jest polskimi kolędami, zaaranżowanymi m.in. na lirę korbową, skrzypce i wiolonczelę.

Druga część to kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu chórów bielańskiej Społecznej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego.

Zapraszamy mieszkańców Bielan do wspólnego śpiewania!!

Agnieszka Kukla – koncert uczennicy, mam tylko info o wykonawcach:

Agnieszka Kukla – finalistka konkursu ,,Zaśpiewaj na Francuskiej”, uczy się w Studiu Metro przy Teatrze Studio Buffo oraz uczestniczy w zajęciach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) w ramach Muzycznej Sceny Młodych,

Jakub Mazur (wokal) – m.in. Finalista Hope Festival w Katowicach, II miejsce w konkursie ,,Asteriada” oraz także uczy się w Studiu Metro przy Teatrze Studio Buffo,

Sasza Hairulin (gitara) – laureat wielu konkursów muzycznych m.in. ,,Koncercie Młodego Kameralisty” oraz uczestniczy w zajęciach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) w ramach Muzycznej Sceny Młodych

SPEKTAKL „LODOWY BAL”

Wszystkie dzieci zapraszamy na niesamowity, świąteczny spektakl świąteczny z Elsą z krainy lodu w roli główniej!

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o bajkę „Kraina lodu”. Młodzi widzowie wraz z  z ich ulubioną bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż – dowiedzą się dlaczego ważne jest wspólne spędzanie świat oraz przyjaźń. Gwarantujemy wysoką temperaturę muzycznych wrażeń, dzieci będą mogły razem ze Śnieżynką Elsą nauczyć się piosenek i razem z nią zaśpiewać. Na scenie wystąpią profesjonalni aktorzy warszawskich scen teatralnych!’

Na scenie dzieci spotkają również swojego ulubieńca bałwanka Olafa!

Świąteczne warsztaty w godzinach 14:00-17:00

WAL! WAL! WAL W PIÑATĘ!

Celem warsztatu jest stworzenie „piniaty” (hiszp. piñata). Stanowi ona rodzaj kolorowej ozdoby wykonanej z papieru, patyczków, a czasem gliny. W zależności od okazji przybierać może różne kształty. Tym razem oddamy się wykonaniu „piniaty” charakterystycznej dla czasu Bożego Narodzenia (siedmioramienna gwiazda). W czasie pracy uczestnicy (od 8 lat wzwyż; max. 20 osób) poznają pochodzenie tej tradycji. Uzyskają również praktyczną wiedzę, by w przyszłości podjąć wysiłek ich samodzielnego wykonania. Wszystko to będzie odbywać się pod czujnym okiem naszych meksykańskich instruktorów. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w jej rozbijaniu, by dostać się do ukrytych słodkości.

Latynoskie Boże Narodzenie 

Dlaczego na drugiej półkuli nie ma w domach choinek, a na ulicach są tylko pływające? Kim jest Papai Noel i dlaczego ma przed sobą trudne zadanie? Jakie potrawy królują na latynoskim stole w wigilię Bożego Narodzenia?

Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów o świątecznych zwyczajach w Ameryce Południowej. Czeka na Was muzyka, coś do schrupania i przede wszystkim dobra plastyczna zabawa!

Ukraińskie Boże Narodzenie 

Mroźna zima nadchodzi a z nią święta! Czas zabawy i prezentów! A wiecie kto w tym roku będzie je roznosić? A wiecie kto będzie pomocnikiem? Nie, nie święty Mikołaj i nie jego pomocnicy Elfy, a prawdziwy Dziadek Mróz ze swoją wnuczką Śnieżynką. Zapraszamy na warsztaty podczas których przeniesiecie się prosto na Ukrainę!
Czym się różni Dziadek Mróz od Świętego Mikołaja? Jak zrobić piękne kartki świąteczne za pomocą mieszanych technik plastycznych? A może chcielibyście wykonać dekoracyjną śnieżynkę dla Śnieżynki na prezent? Odpowiedzi na te pytania poznacie na warsztatach o Ukrainie oraz rozwiniecie swoje umiejętności plastyczne i estetyczne.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda