O Klubie – ZwalczNudę

[vc_row el_id=”tresc-row”][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Wspomóż nasz Klub” font_container=”tag:h1|text_align:center” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” el_class=”heading”][vc_separator color=”black”][vc_column_text]

Skontaktuj się z nami:

klub@zwalcznude.pl

lub przelej darowiznę na konto:

Bank Millenium, Fundacja Zwalcz Nudę

[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][vc_custom_heading text=”O Klubie” font_container=”tag:h1|text_align:center” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal” el_class=”heading”][vc_separator color=”black”][vc_column_text]Klub Zwalcz Nudę to rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę jest miejscem w którym każdy poczuje się jak w domu, zawsze otwartym dla chętnych, pełnym atrakcji dla najmłodszych, starszych i trochę większych, oraz z profesjonalnym wsparciem dla rodziców.

Klub składa się z kilku części tematycznych:

1. Strefa mamy i malucha – czyli pokój pełen zabawek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci, rozwijających ich zdolności motoryczne i manualne oraz wyobraźnię. W tej strefie rodzic może wspólnie z maluchem spędzić czas na luźnej zabawie, bądź przez chwilę odpocząć zostawiając pociechę w strefie malucha pod opieką animatora; tu także odbywają się zajęcia adaptacyjne, gordonki, klub malucha – prowadzony w całości przez mamy!

2. Strefa planszówek – w klubie znajduje się  wypożyczalnia rodzinnych gier planszowych. Tak jak pierwsza strefa – jest to miejsce ogólnodostępne. Można tu grę wypożyczyć do domu, ale przede wszystkim przyjść i wspólnie z innymi pograć. Nie wymaga to umawiania się, choć  dodatkowo organizujemy rozgrywki rodzinne, oraz granie w nowości na rynku gier. W tej strefie jest też dostępna biblioteka z książkami oraz puzzlami – do korzystania na miejscu, lub do wypożyczanie. Lista dostępnych gier planszowych będzie dostępna wkrótce.

3. Wspólna przestrzeń – miejsce, gdzie można swobodnie spędzać czas, przyjść na herbatę, umówić się z kimś by porozmawiać. Znajduje się tu samoobsługowa kafejka otwarta na społeczność lokalną, w której każdy rodzic poczuje się swobodnie, jak u siebie. To w tej przestrzeni są organizowane otwarte warsztaty i spotkania. To tutaj  zapraszamy gości, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na tematy związane z rodzicielstwem.

4. Zajęcia warsztatowe – w naszym klubie oferujemy   kadrę składającą się z psychologa i pedagoga, która prowadzi cykliczne zajęcia (warsztaty, wykłady i grupy wsparcia, oraz konsultacje). Ich program jest dopasowany do potrzeb rodziców i tworzony jest wspólnie z nimi. W naszym Klubie prowadzimy również wspólne zajęcia z szycia, kulinarne, językowe oraz wiele innych.

5. Wspólne wydarzenia – mieszkańcy dzielnicy są współtwórcami naszego Klubu, dlatego organizujemy wspólne z rodzicami i dziećmi zabawy: mikołajkowe, halloween’owe, pikniki rodzinne czy strojenie choinki w okresie świątecznym.

6. Przestrzeń dla NGO –  Fundacja Zwalcz Nudę od początku swojej działalności intensywnie współpracuje
z innymi organizacjami pozarządowymi, jak CAL, Wspólne Podwórko, Centrum Społeczne PACA, Familly4Familly, Big Brothers and Sisters, Zielone Mazowsze. Współpracujemy też z organizacjami Lokalnego Systemu Wspierania jak: TuPraga.Waw.PL, Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe. Nasz lokal jest do ich dyspozycji co umożliwi przygotowanie dla naszych beneficjentów kolejnych zajęć, warsztatów i wydarzeń.

6. Zajęcia dla dzieci – prowadzimy wiele zajęć dla dzieci: artystyczne, rozwijających wyobraźnię i kreatywne myślenie, kulinarne, podczas których dzieci uczą się prostych potraw oraz kultury przygotowywania posiłku i jedzenia.  Jeśli nasi beneficjenci wyrażą zainteresowanie innego rodzaju zajęciami – będziemy się starali dopasować do ich oczekiwań.

Chcemy aby maluchy mogły  w pełni korzystać z naszej oferty i miały miejsce, w którym mogłyby się rozwijać, bawić, uczyć, czy po prostu wyszaleć, a rodzice mieli miejsce, w którym będą mogli się spotkać, porozmawiać.[/vc_column_text][vc_images_carousel images=”11321,11319,11320,11322,11316,12862,11323,11324,11325,11318″ img_size=”large” slides_per_view=”1″ autoplay=”1″ wrap=”1″][vc_separator color=”black”][vc_column_text]

PODZIĘKOWANIA DLA Biura Pomocy i Projektów Społecznych

*wersja od serca 🙂

 

Nasi drodzy przyjaciele

Pomocy dostaliśmy od Was wiele

Za to wszystko dziękujemy

Wierszem Was oczarujemy

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Urządzenia już działają

Strony z drukarki nam nie wypadają

mamy nowe komputery

Które pomogą w rozwoju kariery

 

I nie straszne mam już RODO

Z naszą niszczarką nową

 

Informatyk nas odwiedzał

I na nowym krześle siedział

 

Zapas mamy atramentu

Do wydruku dokumentów

 

Nowe dyski, ozonator,

I aparat! Co Wy na to?

 

Z super odkurzaczem- mopem

Czystość w klubie wbija w fotel

 

I oczyszczacz, czujnik smogu

Widać zmiany już od progu!

 

Dokumenty w nowej szafce

Można usiąść tu przy kawce

 

No bo mamy cudny ekspres

Wszystko nowe, wszystko perfect!

 

Gazetownik, ulotkownik i gabloty

Sprawią, że mniej będzie roboty

Informacji przepływ sprawny

Klub się staje przezabawny

 

Ekran mamy i projektor

Seans filmowy opcją jest świetną!

Suszarka do rąk wisi w łazience

Bo podstawą są czyste ręce.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

I flipcharty i tablice

Wszystkich udogodnień już nie zliczę!

 

No i szafka na monety

W niej schowamy wnet gadżety!

 

Nowych mamy moc zabawek

Photon robot jest ciekawy

Drabinki, podłoga interaktywna

Klubowa gromadka będzie aktywna

 

Są materace i kamery,

Piłkarzyki i bajery

Na trampolinach będziemy skakać

Aparatem uśmiechy łapać!

 

Klub nasz również jest bezpieczny

Coraz nowszy, coraz lepszy

Mamy zabezpieczeń mnóstwo

I na gniazdkach, kantach, schodach

To konieczność, a nie moda

 

Nowe piękne białe drzwi

I framugi, no i klamki

Był Pan majster – są też bramki!

 

Nasza poczta jest już w skrzynce

Zawsze na czas jak w zegarynce!

 

Listwy, szafki, skrzynki, progi

Wycyklinowane już podłogi!

 

Od nowości boli głowa

Nie powiemy złego słowa!

 

Miastu pięknie dziękujemy

W cudownych warunkach dzięki Wam pracujemy

Nie da się tego wyrazić słowami

Dziękujemy, że jesteście z nami!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]