Regulamin Klubu – ZwalczNudę

REGULAMIN KLUBU DLA RODZIN ZWALCZ NUDĘ

  1. Klub dla Rodzin „Zwalcz Nudę” (zwany dalej klubem) to rodzinne miejsce prowadzone przez Fundację Zwalcz Nudę, współfinansowane przez m.st. Warszawa.
  2. Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę powstał z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Oferta Klubu skierowana jest do dzieci w wieku 0-18 z terenów zagrożonych alkoholizmem i ubóstwem z Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem Pragi Południe oraz do ich rodziców. To przestrzeń wymiany doświadczeń, wzajemnego wspierania oraz darmowych zajęć, warsztatów, wypożyczalnia gier planszowych, sala zabaw, oraz kafejka.
  3. Poprzez zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego miejsca: a) integrujemy rodziny, b) zapobiegamy izolacji rodzin z dziećmi, c) podnosimy kompetencje opiekuńcze i wychowawcze rodziców i opiekunów, d) budujemy relacje samopomocowe, e) wzmacniamy prawidłowe więzi rodzinne, f) wspieramy rozwój i edukację najmłodszych.
  4. Klub otwarty jest zgodnie z harmonogramem danego tygodnia umieszczonym na stronie www.zwalcznude.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/klubdlarodzinZN.
  5. Osoby przebywające na terenie Klubu dla Rodzin Zwalcz Nudę zobowiązane są do przestrzegania zasad opisanych w Polityce Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem Fundacji Zwalcz Nudę. Brak przestrzegania zasad opisanych w niniejszej Polityce jest równoznaczne z koniecznością opuszczenia terenu Klubu. 
  6. Oprócz wyznaczonych zajęć dla rodziców, podczas których dziećmi zajmuje się wykwalifikowany animator  i zajęć rodzice/ opiekunowie odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci. Rodzic zobowiązany jest pozostać na terenie Klubu na czas trwania zajęć swojego dziecka. Nieprzestrzeganie tego punktu Regulaminu skutkuje rozpoczęciem interwencji zgodnie z procedurą opisaną w Polityce Ochrony Dziecka przed Krzywdzeniem Fundacji Zwalcz Nudę
  7. Wchodząc do Klubu, należy zmienić obuwie i pozostawić okrycia wierzchnie w wyznaczonym miejscu.
  8. Po wspólnej zabawie lub zajęciach należy pozostawić po sobie porządek.
  9. Wszystkie zabawki, sprzęty, książki i wyposażenie są własnością Klubu. W celu wypożyczenia gry planszowej, puzzli, zabawek prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną. W tym celu prosimy o zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni.
  10. Zajęcia w Klubie w ramach projektu dofinansowanego przez m.st.Warszawa odbywają się nieodpłatnie.
  11. Na zajęcia z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy poprzez stronę https://zwalcznude.pl/wydarzenia/ . W przypadku, gdy uczestnik zapisał się na zajęcia, jednak z jakiś przyczyn nie może wziąć udziału w zajęciach proszony jest o zgłoszenie tego z wyprzedzeniem, co najmniej 24 godzinnym, aby dać szansę na uczestnictwo innym. Zgłoszenia można dokonać na miejscu w klubie, telefonicznie lub mailowo do p. Agaty (klub@zwalcznude.pl, tel. 884 939 880 w godzinach 9:30 do 16:00 od poniedziałku do piątku). Brak informacji o rezygnacji utrudnia działanie Klubowi i uniemożliwia udział innym, dlatego może skutkować wpisaniem na listę osób, które nie mogą korzystać bezpłatnie z zajęć i zapisywać się na nie.
  12. Przebywanie na zajęciach organizowanych w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na robienie zdjęć oraz kręcenie filmów, które później mogą zostać opublikowane na stronie oraz Facebooku Klubu i Partnerów projektu. Materiały te wykorzystujemy w celach wyłącznie informacyjno-promocyjnych projekt.
  13. Klub nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione w trakcie zabaw i zajęć.
  14. Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie zwalcznude.pl w zakładce Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę oraz na facebooku https://www.facebook.com/klubdlarodzinZN.
  15. Jeśli mają Państwo jakiś pomysł na zajęcia lub zabawę – zapraszamy do podzielenia się nim z nami. W Klubie każdy może realizować swoje pasje i pomysły – w tym celu zapraszamy do kontaktu  z Koordynatorem Klubu na maila klub@zwalcznude.pl .
  16. Klub dla Rodzin zapewnia, że zajęcia w zależności od ich charakteru, prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę – osoby przygotowane do prowadzenia zajęć zarówno merytorycznie, jak i metodologicznie, a także przez wolontariuszy, rodziców/opiekunów.
  17. W Klubie jest możliwość skorzystania z kawy, herbaty, lemoniady oraz ciasta i sezonowych owoców – w zamian za cegiełkę określonej wysokości, która pokrywa koszty poczęstunku. Członkowie Klubu mogą korzystać z poczęstunku bezpłatnie – pod warunkiem, że sami przyniosą coś ze sobą.
  18. Jemy tylko w Sali głównej przy stolikach – jest absolutny zakaz wnoszenia jedzenia czy zabawek do Sali zabaw. Jeśli coś zostanie pobrudzone – należy to posprzątać lub zgłosić koordynatorowi Klubu.
  19. Na terenie klubu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych,  palenia tytoniu oraz innych używek.

Za niestosowanie się do regulaminu, zachowania niezgodne z zasadami savoir-vivre można zostać usuniętym jednorazowo z terenu Klubu. W przypadku ponowienia naruszeń – prowadzący Klub mogą nie wpuszczać takiej osoby więcej na teren Klubu.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA CYKL ZAJĘĆ W KLUBIE DLA RODZIN ZWALCZ NUDĘ?

Ze względu na:
– ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach cyklicznych;
– konieczność wykazania przez fundację frekwencji na zajęciach zgodnej z założeniami projektów grantowych;
– bardzo duże zainteresowanie zajęciami i długie listy rezerwowe;
– fakt, że przy braku poniższych zasad zapisani uczestnicy bardzo często nie przychodzą, nie informując nas o tym i pozostawiając wolne miejsca;

– prośby rodziców, by zajęcia odbywały się w stałych grupach, i by zmotywować wszystkich do regularnego uczęszczania na nie co podnosi poziom zajęć i pomaga grupie pracować lepiej
– potrzebę dofinansowania rosnących kosztów prowadzenia zajęć – bez możliwości pokrycia tych kosztów z projektów grantowych,

zarząd Fundacji za namową rodziców, postanowił wyjść na przeciw temu wyzwaniu.

Aby zapisać się na zajęcia cykliczne na cały semestr należy:

1. Należy zapisać się na pierwsze zajęcia i na nie przyjść – udział bezpłatny. zapisy w miarę wolnych miejsc.

2. Następnie na kolejne i jeszcze trzecie – zapisy w miarę wolnych miejsc, z tygodnia na tydzień.

3. Po obecności na trzech zajęciach – można poprosić o wpisanie na stałe na listę zajęć.

Przykład:

Jeśli zajęcia są w czwartki, można się zapisać na nie raz, następnie w kolejnym tygodniu drugi raz i trzeci raz w miarę wolnym miejsc – jeśli każdorazowo jest się na zajęciach można poprosić o wpisanie na listę stałych uczestników.

UWAGA – w przypadku nie przyjścia na zajęcia bez wcześniejszego zgłoszenia obecności (na 24h przed najpóźniej) uczestnik zajęć ulega skreśleniu z listy.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WYPOŻYCZALNI PLANSZÓWEK

  1. Regulamin ustala zasady korzystania z Wypożyczalni planszówek Zwalcz Nudę, zwanej
    dalej Wypożyczalnią, przez Wypożyczających.
  2. Wypożyczanie i zwroty możliwe są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15 oraz dodatkowo w godzinach otwarcia klubu umieszczonych na stronie klubu.
  3. Z Wypożyczalni mogą korzystać członkowie wypożyczalni, czyli wszystkie osoby, które:
  • zapoznały się z Regulaminem Wypożyczalni,
  • wypełniły kartę zgłoszeniową do Wypożyczalni,
  • podpisały zobowiązanie o przestrzeganiu wszystkich przepisów Wypożyczalni,
  • uiściły opłatę wpisową – kaucję bezzwrotną w wysokości 50 PLN, lub przekazały na rzecz Wypożyczalni minimum jedną grę planszowa (w stanie idealnym).
  1. Usługa wypożyczenia gry jest bezpłatna.
  2. Z zasobów wypożyczalni można korzystać na miejscu ( w Klubie dla Rodzin „Zwalcz Nudę” – w tym celu nie trzeba być członkiem Wypożyczalni) lub wypożyczyć ją do domu.
  3. Każdorazowe wypożyczenie gry związane jest z deklaracją Wypożyczającego dotyczącą długości wypożyczenia wyrażonej w pełnych dniach .
  4. Członek wypożyczalni może wypożyczyć jednorazowo nie więcej niż 3 gry.
  5. Minimalny okres wypożyczenia gry wynosi 1 dzień, maksymalny 16 dni, jest możliwość przedłużenia wypożyczenia po uprzednim kontakcie z Wypożyczalnią.
  6. Wypożyczający zobowiązany jest sprawdzić stan wypożyczanej gry. Jeżeli stan gry
    budzi wątpliwości, powinien zgłosić ten fakt pracownikowi Wypożyczalni. W innym
    przypadku pracownik Wypożyczalni zakłada, że gra jest w stanie ogólnym dobrym.
  7. Wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność materialną za zagubienie
    wypożyczonej gry oraz za wszelkie jej uszkodzenia, stwierdzone podczas zwrotu – nie
    zgłoszone w chwili wypożyczenia. W takim przypadku wypożyczający zobowiązany
    jest po uzgodnieniu z pracownikiem Wypożyczalni do:
  • odkupienia identycznej pozycji
  • pokrycia kosztów naprawy uszkodzonej gry
  • przekazania Wypożyczalni innych gier uzgodnionych z pracownikiem Wypożyczalni
  • pokrycia kosztów naprawy szkód z wpłaconej kaucji – w takim przypadku, by wypożyczyć kolejną grę, należy ponownie wpłacić kaucję.
  1. W przypadku przekroczenia deklarowanego terminu zwrotu gry, wypożyczalnia
    wysyła przypomnienie o konieczności zwrotu gry. Od tego dnia zostaje naliczona kara w wysokości 2 PLN za każdy dzień przedłużenia wypożyczenia. W przypadku braku jej uiszczenia – zostanie ona pokryta z kaucji. Nie ma możliwości wypożyczenia kolejnej gry bez uiszczenia kwoty brakującej do pełnej kaucji.
  2. Jeżeli Wypożyczający nie zwróci gry/gier w określonym terminie, może zostać ukarany brakiem możliwości wypożyczenia kolejnych gier.
  3. Wypożyczalnia ma prawo w uzasadnionych przypadkach żądać zwrotu gry przed upływem regulaminowego terminu zwrotu lub w chwili wypożyczenia zastrzec wcześniejszy termin zwrotu.
  4. Wypożyczalnia zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu.