Zapraszamy!
KLUB ZWALCZ NUDĘ – CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ GROCHÓW (lub jak kto woli MAL – miejsce aktywności lokalnej 😉 to przestrzeń dla WAS, dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy mają chęć zintegrować się z sąsiadami i okolicą. Otwieramy naszą przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych – młodzieży, rodziców z dziećmi, studentów, cudzoziemców, seniorów – słowem WSZYSTKICH!
W Klubie możecie sami stworzyć ciekawy program zajęć, spotkań, zostać wolontariuszami, dzielić się z innymi swoimi pasjami lub wrażeniami, np. z zagranicznych wojaży. My również planujemy dla Was kilka wyjątkowych wydarzeń, których celem będzie integracja lokalnej społeczności
GODZINY OTWARCIA
PONIEDZIAŁEK
WTOREK
ŚRODA
CZWARTEK
PIĄTEK
SOBOTA
KLUBU ZWALCZ NUDĘ
10:00 – 20:00
10:00 – 20:00
10:00 – 20:00
10:00 – 20:00
zamknięte
zamknięte
Rozkład jazdy na kwiecień
Warsztaty online – Porozumienie bez przemocy
Jak rozpoznawać i nazywać swoje emocje? Jak postępować w sytuacjach konfliktowych? I jaka jest rola empatii i uwagi?
Zapraszamy na warsztaty dotyczące Porozumienia Bez Przemocy, na których uczestnicy nauczą się rozpoznawać emocje, definiować swoje potrzeby czy brać odpowiedzialność za swoje uczucia. Zagadnienia będą najpierw przybliżane przez prowadzącą, a następnie uczestnicy wezmą udział w dyskusji. Podczas niej opowiedzą o swoich wątpliwościach, doświadczeniach czy oczekiwaniach. Podsumowaniem każdego spotkania będzie lista postanowień zadbania o swoje emocje, potrzeby i relacje, która pomoże uczestnikom kierować się ideą PBP w życiu codziennym.
Spotkania będą merytorycznie przygotowywane i prowadzone na podstawie koncepcji Marshalla B. Rosenberga, przedstawionej w jego książce, pt. „Porozumienie bez przemocy”. Każde ze spotkań będzie dotyczyło innego rozdziału, a więc innego zagadnienia, wywodzącego się z idei PBP.
Warsztaty dla osób dorosłych.
Warsztaty startują 21 stycznia i będą odbywać się w każdy czwartek do 22 kwietnia w godz. 18:00-19:30.
Warsztaty odbędą się na Zoomie.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, obowiązują zapisy -> https://zwalcznude.pl/…/warsztaty-dot-porozumienia-bez…
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kocon, nasza wolontariuszka. Obecnie studiuje Sztuki Społeczne w Instytucie Kultury Polskiej, wcześniej ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. Tam związała się ze Studenckim Kołem Naukowym Kierunek: Rozwój, wraz z którym przygląda się Porozumieniu Bez Przemocy (ang. NonViolent Communication) z perspektywy akademickiej. Równolegle efektywność PBP (ang. NVC) wykorzystuje jako edukatorka kulturalna, żona, matka, przyjaciółka, społeczniczka, sąsiadka… i w każdej innej roli, jaką pełni, stwierdzając, że TO DZIAŁA! Dlatego chętnie podzieli się z Wami wszystkim, co wie na temat Porozumienia Bez Przemocy, prowadząc serię spotkań na ten temat.

Chcesz zorganizować wystawę swoich fotografii lub obrazów? Nie ma problemu! Poszukujesz miejsca do zorganizowania wieczorku filmowego? Pomożemy! Chcesz stworzyć cykl warsztatów dla seniorów/młodzieży/dzieci? A może piknik sąsiedzki? Zapraszamy do nas! Nasza przestrzeń jest także otwarta również dla innych organizacji pozarządowych. Informacje, czym dysponujemy i z czego możecie korzystać znajdziecie TUTAJ.
To wszystko – oczywiście – nieodpłatnie! Pamiętajcie jednak o zasadzie wzajemności, którą kieruje się nasze miejsce.
Jeśli korzystam z zasobów lub działań Miejsca Aktywności Lokalnej, daję mu coś w zamian od siebie – np. sam/a prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, uzupełniam np. materiały plastyczne, czy zapas herbaty lub papieru toaletowego!
Więcej informacji na temat Klub Zwalcz Nudę można uzyskać pod mailem oliwia@zwalcznude.pl lub telefonem 508 853 701.
Sprawdź, jak wygląda nasz kalendarz i jakie mamy plany na kolejne tygodnie:
Za nami:
Spotkania Klubu Malucha w każdy czwartek w godzinach 12:00 – 14:00 – to czas zarezerwowany dla rodziców z maluszkami. W ramach spotkań rodzice wspólnie bawią się z dziećmi i wymyślają dla nich animacje.
Otwarcie Klubu Zwalcz Nudę – Centrum Aktywności Lokalnej na Grochowie (7 marca) – była to pierwsza sobota, w którą zaprosiliśmy Was do odwiedzenia naszego miejsca, zapoznania się z nim i spędzenia czasu! Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej!
Nowe otwarcie Klubu Zwalcz Nudę (6 czerwca) – ze względu na pandemię musieliśmy zawiesić działalność Klubu. Wróciliśmy do życia z początkiem czerwca. W jego pierwszą sobotę zaprosiliśmy Was na dzień otwarty.
Sąsiedzkie Oglądanie – od czerwca raz w miesiącu spotykamy się na wieczorku filmowym. Do tej pory obejrzeliśmy już filmy Ada! To nie wypada!, Krótki film o miłości, Jestem mordercą, Nie jestem Twoim Murzynem.
Rodzinne warsztaty artystyczne – to oddolne wakacyjne spotkania, podczas których rodziny z dziećmi 6+ wykonują przeróżne prace plastyczne.
Spotkanie z przyrodą Grochowa – w wakacje opiekunowie z dziećmi przygotowywali zielniki, uczyli się rozpoznawać liście drzew w lokalnych parkach, uczestniczyli w spacerze przyrodniczym.
Wymieniam – świat zmieniam – od czerwca spotykamy się w każdą ostatnią sobotę miesiąca i wymieniamy się książkami, ubraniami, roślinami i zabawkami.
Uczymy się robić na drutach – spotkania prowadzi jedna z mam, naszych sąsiadek i klubowiczek Lazarki – knitting & crochet. Spotkania odbywają się w pierwsze i trzecie soboty miesiąca od 10:00 do 12:00.
English Board Games Night (Wieczór Gier Planszowych w języku angielskim online) to zajęcia prowadzone przez naszą wolontariuszkę Hanię. Dzięki nim mogliście ćwiczyć angielski, miło spędzić czas, poznać nowe osoby w domowych warunkach! Każde spotkanie trwało 45-60 minut. Spotkania odbywały się za pomocą platformy ZOOM.
„Grochowskie ptaszki” – spacer ornitologiczny, który organizowaliśmy razem z warszawską grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Ptakami. Uczestnicy – duzi i mali – mieli okazję poznać miejskie gatunki. Dowiedzieli się także jak chronić i dokarmiać ptaki w okresie jesienno-zimowym.
Warsztaty z aromaterapii – poprowadziła jedna z naszych wolontariuszek, Dorota. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się czym charakteryzują się olejki eteryczne, jakie mają właściwości. Stworzyli też własne kosmetyki i płyny do dezynfekcji.
Warsztaty z brushletteringu – uczestnicy i uczestniczki warsztatów prowadzonych przez naszą wolontariuszkę, Emilię, mieli okazję zapoznać się ze sztuką pięknej kaligrafii. Cykl warsztatów przerwała niestety pandemia i przyrost zakażeń – mamy nadzieję, że zajęcia wrócą w nowym roku!
Spotkania literackie z Dorotą Kotas (laureatką Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej Gdynia), autorką książki „Pustostany” oraz z Urszulą Zajączkowską – poetką, botaniczką, autorką literatury pięknej.
Webinarium historyczne – o bitwie pod Olszynką Grochowską i powstaniu listopadowym, a także patronach ulic na Grochowie.
Życie eko się opłaca! Live z Kubą Korczakiem – Dlaczego marnujemy żywność? Jak temu zaradzić? Czym jest idea zero waste? Jak wykorzystywać resztki i jak dobrze przechowywać jedzenie, żeby starczyło nam na dłużej? Opowiedział o tym Kuba Korczak – szef kuchni, ecoinfluencer specjalizujący się w gotowaniu zero waste, kulinarny ambasador Polskich Banków Żywności i Ruchu Slow Food.
Życie eko się opłaca! Spotkanie online z Sylwią Majcher – naszyą gościnią była Sylwia Majcher, czyli autorka bestsellerów „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste”, dziennikarka, ambasadorka akcji edukacyjnej #wrocławniemarnuje i przede wszystkim pasjonatka życia bez marnowania. Rozmawialiśmy o tym, jak zacząć żyć eko, jak mniej marnować i więcej wykorzystywać oraz jak opanować sztukę poprawnego recyklingu 🙂



