MAL

Zapraszamy!

KLUB ZWALCZ NUDĘ – CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ GROCHÓW (lub jak kto woli  MAL – miejsce aktywności lokalnej 😉 to przestrzeń dla WAS, dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy mają chęć zintegrować się z sąsiadami i okolicą. Otwieramy naszą przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych – młodzieży, rodziców z dziećmi, studentów, cudzoziemców, seniorów – słowem WSZYSTKICH!
W Klubie możecie sami stworzyć ciekawy program zajęć, spotkań, zostać wolontariuszami, dzielić się z innymi swoimi pasjami lub wrażeniami, np. z zagranicznych wojaży. My również planujemy dla Was kilka wyjątkowych wydarzeń, których celem będzie integracja lokalnej społeczności

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Klubie (kliknij, aby powiększyć)

GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

SOBOTA

KLUBU ZWALCZ NUDĘ

10:00 – 20:00

10:00 – 20:00

10:00 – 20:00

10:00 – 20:00

zamknięte

10:00 – 15:00

Nadchodzące wydarzenia

 • 7, 14 i 21 września, godz. 19:00 – 19:45 – English Board Games Night (Wieczór Gier Planszowych w  języku angielskim online)

Zapraszamy na zajęcia online, dzięki których będziecie mogli poćwiczyć język angielski! Uczestnicy wezmą udział cyklu spotkań z grami w języku angielskim. Każde spotkanie potrwa 45 minut i będzie poprzedzone rozmową na rozgrzewkę i poznanie się uczestników.

7 września gramy w Pictionary, 14 września w Trivię, a 21 – w Charades! Zajęcia odbędą się za pomocą aplikacji ZOOM. Zapisy: KLIK!

 

 • 16 września, godz. 20:00-22:00, Sąsiedzkie Oglądanie – „Nie jestem Twoim Murzynem”

Opowieść o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Reżyser wykorzystuje w filmie niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Remember This House Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści.

Film otrzymał nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film dokumentalny, nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.

Zapisy: KLIK!

 

 • 18-20 września, godz. 16:00-19:00 (w piątek) i 10:00-15:00 (w sobotę i niedzielę – Warsztaty dla młodzieży „Zmiany w mojej dzielnicy”

Zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 15-18 lat poprowadzą absolwentki kursu organizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń oraz Habitat for Humianity. Warsztaty odbędą się w ramach projektu BUILD Soild ground. Uczestnicy wezmą udział z zakresu partycypacji, urbanistyki, poszerzą swoją wiedzę na temat swojego miasta i dzielnicy.

Zapisy: KLIK!

 

 • 24 września, godz. 19:00 – 21:00 – Występ Teatru Impro „Dwie Sztuki”

My to komedię lubimy tak klasycznie. Że przychodzisz, bawisz się i jednocześnie się czegoś dowiadujesz. I z dumą dajemy to samo właśnie Tobie – komedię kulturalną, inteligentną i pełną elegancji. Taką, która błyskotliwie komentuje świat.

Lubimy też jak w komedii jest historia, a nie tylko same żarty. Dlatego wciągniemy Cię w tętniący życiem świat zaskakujących postaci, niedających się przewidzieć zwrotów akcji i moralnych rozterek.

Zagramy dla Ciebie komedię, jak żadna inna. I to dosłownie, bo nawet ten spektakl już nigdy się nie powtórzy! Masz tylko jedną szansę, by go zobaczyć. Teraz albo nigdy! A to dlatego, że scenariusz powstaje dopiero na scenie! Pierwszy i zarazem ostatni raz. Nie możesz przyjść za tydzień, bo to będzie zupełnie inny spektakl! Masz tylko jedną szansę, by go przeżyć.

 

 • 26 września, godz. 11:00 – 15:00 – Wymiana książek, zabawek, ubrań i roślin

Zasady wymiany:

 1. Każda osoba na wejściu otrzyma bilecik informujący, ile książek, ubrań, zabawek, roślin może „wynieść”. Wymieniamy się 1:1, czyli możecie wynieść tyle przedmiotów, ile przyniesiecie na wymianę.
 2. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.
 3. Przyjmujemy TYLKO książki kompletne, nie zniszczone.
 4. Wymieniamy 1 egzemplarz za 1 egzemplarz: książki wydane do 2000 r. wymieniamy na książki z tego roku i starsze książki wydane od 2001 r. wymieniamy „bez ograniczeń wiekowych”.
 5. Nie przynosimy słowników, podręczników, broszur, materiałów do nauki języków obcych, drogich tomów bez pierwszego itp.
 6. Przyjmujemy jedynie zabawki czyste, kompletne i w miarę możliwości niezniszczone.
 7. Nie przynosimy pluszaków, maskotek.
 8. Przyjmujemy czyste ubrania, niezniszczone, nie przyjmujemy bielizny.
 9. Przyjmujemy rośliny domowe, rabatowe, sadzonki, rośliny akwariowe. Nie przyjmujemy doniczek, ziemi, kamieni i akcesoriów ogrodniczych.
 10. Wymienione przedmioty radzimy odłożyć w domu na co najmniej tydzień „kwarantanny” lub zdezynfekować.
 11. Przedmioty, które pozostaną, trafią na kolejną wymianę lub zostaną przekazane osobom potrzebującym.

BEZPIECZEŃSTWO:

 1. Załóż rękawiczki ochronne, zdezynfekuj dłonie.
 2. Wpisz się na liście obecności i wypełnij ankietę dotyczącą stanu zdrowia.
 3. Oddaj przyniesione książki i zabawki i odbierz przygotowany bilecik.
 4. Wybierz lektury i zabawki dla siebie!
 5. Wychodząc, odmelduj się, pokazując bilecik i wymienione przedmioty.
 6. Pamiętaj o zachowaniu dystansu wobec innych osób i zakrywaniu ust i nosa!

 

 • października, 9:00 – 11:00 – Spacer ornitologiczny „Grochowskie ptaszki”
Trasa (pętla 4 km): Kickiego – Park Obwodu Praga AK – Kamionkowskie Błonia Elekcyjne – Kickiego.
Odwiedzimy dwa parki oraz przejdziemy przez tereny zabudowy miejskiej, celem obserwacji zarówno pospolitych ptaków zamieszkujących zurbanizowaną tkankę miasta, jak i przelotnych gości, którzy szczególnie w czasie jesiennego sezonu migracyjnego mogą zawitać do naszych parków. Warto zabrać ze sobą lornetkę do obserwacji ptaków. Ubiór odpowiedni do aktualnie panujących warunków atmosferycznych w dniu wycieczki. W czasie spaceru, oprócz podstawowych informacji o rozpoznawaniu i zwyczajach miejskich ptaków, będą również opowieści i ciekawostki związane z migracjami ptaków, badaniami jakie są prowadzone na miejskich populacjach ptaków, a także podstawowe informacje dotyczące np. zimowego dokarmiania, pomocy ptakom w mieście, oraz działań ochrony czynnej (np. gdzie i jak wieszać budki lęgowe dla ptaków).
Spacer organizowany jest w ramach corocznych obchodów Europejskich Dni Ptaków (EDP) organizowanych w Polsce przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Szczegóły dotyczące EDP na: https://otop.org.pl/wlacz-sie/europejskie-dni-ptakow/
O przewodniku:
Beata Skarbek-Kruszewska, od 2006 roku członkini i wolontariuszka OTOP, przedstawicielka Warszawskiej Grupy Lokalnej OTOP. Łączy przyjemne z pożytecznym, na co dzień zawodowo zajmując się ochroną środowiska, wolne chwile poświęcając ornitologicznemu hobby. W ramach swojej działalności w warszawskiej grupie lokalnej OTOP organizatorka licznych wycieczek, spacerów, spotkań i prelekcji na temat warszawskiej przyrody i ptaków. Współautorka min. opracowania: „Ptaki Parku Skaryszewskiego” (z publikacji: „Park Skaryszewski w Warszawie. Przyroda i użytkowanie.”) z 2016 r.
Zapisy NIEBAWEM!
 • 3 i 17 października, godz. 10:00 – 12:00 – Robimy na drutach – zapraszamy na warsztaty z robienia na drutach, które prowadzi jedna z naszych sąsiadek – Lazarki – knitting & crochet 😉

Chcesz zorganizować wystawę swoich fotografii lub obrazów? Nie ma problemu! Poszukujesz miejsca do zorganizowania wieczorku filmowego? Pomożemy! Chcesz stworzyć cykl warsztatów dla seniorów/młodzieży/dzieci? A może piknik sąsiedzki? Zapraszamy do nas! Nasza przestrzeń jest także otwarta również dla innych organizacji pozarządowych. Informacje, czym dysponujemy i z czego możecie korzystać znajdziecie TUTAJ.

To wszystko – oczywiście – nieodpłatnie! Pamiętajcie jednak o zasadzie wzajemności, którą kieruje się nasze miejsce.

Jeśli korzystam z zasobów lub działań Miejsca Aktywności Lokalnej, daję mu coś w zamian od siebie – np. sam/a prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, uzupełniam np. materiały plastyczne, czy zapas herbaty lub papieru toaletowego!

Więcej informacji na temat Klub Zwalcz Nudę można uzyskać pod mailem oliwia@zwalcznude.pl lub telefonem 508 853 701.

Sprawdź, jak wygląda nasz kalendarz i jakie mamy plany na kolejne tygodnie:

Za nami:

Spotkania Klubu Malucha w każdy czwartek w godzinach 12:00 – 14:00 – to czas zarezerwowany dla rodziców z maluszkami. W ramach spotkań rodzice wspólnie bawią się z dziećmi i wymyślają dla nich animacje.

Otwarcie Klubu Zwalcz Nudę – Centrum Aktywności Lokalnej na Grochowie (7 marca) – była to pierwsza sobota, w którą zaprosiliśmy Was do odwiedzenia naszego miejsca, zapoznania się z nim i spędzenia czasu! Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej!

Nowe otwarcie Klubu Zwalcz Nudę (6 czerwca) – ze względu na pandemię musieliśmy zawiesić działalność Klubu. Wróciliśmy do życia z początkiem czerwca. W jego pierwszą sobotę zaprosiliśmy Was na dzień otwarty.

Sąsiedzkie Oglądanie – od czerwca raz w miesiącu spotykamy się na wieczorku filmowym. Do tej pory obejrzeliśmy już filmy Ada! To nie wypada!, Krótki film o miłości, Jestem mordercą, Nie jestem Twoim Murzynem.

Rodzinne warsztaty artystyczne – to oddolne wakacyjne spotkania, podczas których rodziny z dziećmi 6+ wykonują przeróżne prace plastyczne.

Spotkanie z przyrodą Grochowa w wakacje opiekunowie z dziećmi przygotowywali zielniki, uczyli się rozpoznawać liście drzew w lokalnych parkach, uczestniczyli w spacerze przyrodniczym.

Wymieniam – świat zmieniam – od czerwca spotykamy się w każdą ostatnią sobotę miesiąca i wymieniamy się książkami, ubraniami, roślinami i zabawkami.

Uczymy się robić na drutach – spotkania prowadzi jedna z mam, naszych sąsiadek i klubowiczek Lazarki – knitting & crochet. Spotkania odbywają się w pierwsze i trzecie soboty miesiąca od 10:00 do 12:00.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda