To ostatnia – spinająca wszystkie pozostałe działania – część naszego projektu. Społeczną gazetę będziemy tworzyć również z mieszkańcami i mieszkankami Stare i Nowej Pragi oraz Kamionka. Do zespołu redakcyjnego będą mogły dołączać zarówno nastolatkowie, osoby dorosłe, studenci, jak i seniorzy. Chcemy, aby uczestnicy działania dowiedzieli się, czym jest dziennikarstwo obywatelskie i wspólnie tworzyli demokratyczne medium, służące do wymiany informacji i opinii, zainteresowań.[/vc_column_text]

Dla społecznej redakcji przygotowaliśmy warsztaty dziennikarskie:

  • 28 listopada, zajęcia poprowadził Arek Gruszczyński

Dziennikarz piszący do „Gazety Wyborczej”, „Vogue”, „Tygodnika Powszechnego”. Prowadził autorską audycję w Radio Kapitał. Jest współautorem książki „Miuosh. Wszystkie ulice bogów” (wyd. Znak). Jako animator kultury współpracuje z Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie.

  • 15 stycznia 2022, godz. 10:00 – 16:00 – warsztaty poprowadzą Justyna Suchecka – dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej i społecznej, od 2008 do 2019 roku związana z „Gazetą Wyborczą”, od 2019 roku w tvn24.pl. Laureatka nagrody Grand Press 2020 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, rok później nominowana do tej samej nagrody w kategorii wywiad za rozmowę z pisarzem Radkiem Rakiem. Jest felietonistką „Książek. Magazynu do Pisania”. W 2020 roku ukazała się jej debiutancka książka dla dzieci „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” oraz Szymon Jadczak – dziennikarz śledczy i publicysta. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press dla dziennikarza roku. Od 2021 związany z portalem Wirtualna Polska.