Warsztaty dla rodziców JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY – lista rezerwowa

Kiedy? Data: 15/05/2020 w godzinach: 00:00

Kategoria: Klub dla Rodzin "Zwalcz Nudę"

Kategoria wiekowa: wszystkie

Zakończone


Uprzejmie prosimy, aby na warsztaty zapisywały się tylko osoby, które są zdecydowane na uczestnictwo i które są gotowe wnieść opłatę motywacyjną.

 

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców/opiekunów, co w rezultacie przekłada się na zwiększenie szans rozwojowych u dzieci. Głównym celem jest wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych, wsparcie edukacyjne i psychologiczne rodziców/opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. W efekcie służy budowaniu lepszej relacji, dającej zadowolenie i poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o psychologię komunikacji z poszanowaniem drugiej osoby, porozumiewanie się bez przemocy przez 2 kompetentne trenerki. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi — uczestnicy nabywają konkretną wiedzę i zdobywają umiejętności podnoszące ich kompetencje wychowawczo-opiekuńcze.  Warsztaty te uczą podstawowych umiejętności wychowawczych, zachowań w trudnych sytuacjach i tego co rodzice w nich najbardziej cenią (informacja z ankiet) pokazania drugiej strony, zrozumienia jak czuje się dziecko i co doprowadza do „niegrzecznego” zachowania.

Podczas warsztatów zostaną omówione następujące zagadnienia:
1. Granice w relacji z dzieckiem, czym są i jakie mają znaczenie
2. Uczucia (jak prawidłowo rozpoznać uczucia własne i dziecka, rozpoznać różne stany emocjonalne u dzieci, wyrażać uczucia nie raniąc innych)
3. Zachęcanie dziecka do współpracy
4. Co stosować zamiast karania, w jaki sposób stosować odpowiednie konsekwencje, i inne

Zajęcia odbywać się będą we wtorki i piątki w godzinach 17.30-20.30 za pośrednictwem platformy ZOOM. Zajęcia ruszają 15.05.

Następne terminy spotkań:
26.05, 29.05, 2.06, 5.06, 9.06, 16.06, 19.06, 23.06, 26.06. Uwaga – tydzień 18-22.05  jest wolny.
Koszt takich zajęć to 50 zł (opłata motywacyjna) za 10 spotkań + książka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły”, na której opierają się nasze warsztaty edukacyjne. UWAGA! W przypadku rezygnacji z zajęć opłata motywacyjna nie podlega zwrotowi.

Warsztaty skierowane są do wszystkich rodziców, nawet tych starszych dzieci.

Pragniemy poinformować, że w warsztatach mogą brać udział tylko i wyłącznie sami rodzice lub rodzice z dziećmi do 10 miesiąca życia.

Osoby zapisane na zajęcia otrzymają e-mail ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawa.

Zajęcia przez ZOOM prowadzone będą tylko na czas kwarantanny. Organizator zastrzega sobie prawo do zmienienia warunków uczestnictwa w zajęciach po ustaniu pandemii.

Znajdź na mapie

Mapa niedostępna

Rezerwacja

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda