Warsztaty dla rodziców JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY

Kiedy? Data: 08/04/2021 - 27/05/2021 w godzinach: 17:30 - 20:30

Gdzie? Klub dla Rodzin "Zwalcz Nudę"

Kategoria: Klub dla Rodzin "Zwalcz Nudę"

Kategoria wiekowa: wszystkie

Zakończone

Właśnie się odbywa


Zapraszamy na warsztaty edukacyjne podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców/opiekunów, co w rezultacie przekłada się na zwiększenie szans rozwojowych u dzieci. Głównym celem jest wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych, wsparcie edukacyjne i psychologiczne rodziców/opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi.

To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o psychologię komunikacji z poszanowaniem drugiej osoby, porozumiewanie się bez przemocy przez 2 kompetentne trenerki. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi — uczestnicy nabywają konkretną wiedzę i zdobywają umiejętności podnoszące ich kompetencje wychowawczo-opiekuńcze. Przez ostatnie dwa lata poprowadziliśmy już cztery edycje tych warsztatów, a lista oczekujących na kolejną turę tylko się zwiększa. Warsztaty te uczą podstawowych umiejętności wychowawczych, zachowań w trudnych sytuacjach i tego co rodzice w nich najbardziej cenią (informacja z ankiet) pokazania drugiej strony, zrozumienia jak czuje się dziecko i co doprowadza do „niegrzecznego” zachowania.

Podczas warsztatów, zostaną omówione następujące zagadnienia:
1. Wyznaczanie granic (w jaki sposób prawidłowo wyznaczać granice dziecku, dlaczego to takie ważne)
2. Uczucia (jak prawidłowo rozpoznać uczucia własne i dziecka, rozpoznać różne stany emocjonalne u dzieci, wyrażać uczucia nie raniąc innych)
3. Zachęcanie dziecka do współpracy (w jaki sposób wdrożyć pozytywną dyscyplinę)
4. Co stosować zamiast karania, w jaki sposób stosować odpowiednie konsekwencje, i inne

Warsztaty skierowane są do wszystkich rodziców, nawet tych starszych dzieci. Zajęcia startują 8 kwietnia i odbywają się co czwartek w godz. 17:30-20:30. Zajęcia odbywają się przez ZOOM.

Informujemy, że w warsztatach mogą brać udział tylko i wyłącznie sami rodzice lub rodzice z dziećmi do 10 miesiąca życia.

 

Zajęcia współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawa.

Znajdź na mapie

Rezerwacja

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda