Gry miejskie

Zaprosiliśmy Was na rodzinne, bezpłatne gry miejskie pełne atrakcji!

ZA NAMI

Straszydła małe i duże! Zaprosiliśmy Was do upiornie zabawnej gry miejskiej z okazji halloween! Bawiliśmy się 31 października w Galerii Blue City na Ochocie, w godzinach 16:00-20:00.

Praga Południe

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa, – nucili wesoło uczniowie Akademii Pana Kleksa, w szalonej bajce autorstwa Jana Brzechwy. Bohaterowie historii przeżywali magiczne przygody! Wy również doświadczyliście prawdziwej magii,  biorąc udział w grze miejskiej – Turnieju o Złote Piegi. Wydarzenie odbyło się 14 września na Błoniach PGE Narodowego w godzinach 12:30-15:30. 

Tym razem Ambroży Kleks postanowił wpaść na piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu, a każde dziecko wie, że gdzie jest Pan Kleks tam nie ma nudy! Podczas gry miejskiej – Turnieju o Złote Piegi – mogliście spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, wziąć udział w treningach i zawodach. Nie zabrakło również zwariowanych atrakcji wprost z Akademii Pana Kleksa, m.in. malowania piegów! Sprawdziliśmy – Pan Kleks miał rację mówiąc, że „piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru”!

Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych – jest firma Alexander, główny partner projektu Aktywna Rodzina.

Nagrody ufunduje również Teatr Capitol, Uroboros, Manufaktura Cukierków, Media Service Zawada oraz Starpharma.

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Uczestników gry miejskiej zaprosiliśmy również do wzięcia udziału w wielkim, rodzinno sportowym pikniku na Błoniach PGE Narodowego, który organizowany był w ramach Narodowego Dnia Sportu i Warszawskich Dni Rodzinnych. Bawiliśmy się 14 września w godzinach 12:00-17:00. Więcej informacji – www.narodowydziensportu.pl, www.warszawskiednirodzinne.pl

wawer

zegarek

W bajkach musi być porządek! Niestety wydarzyło się nieszczęście – ktoś ukradł zegarek, który odmierza bajkowy czas i sprawia, że wszystkie wydarzenia dzieją się w odpowiednim momencie. Wraz z Kapitanem Warszawa znaleźliśmy dzielnych detektywów, którzy 7 września w Galerii Ferio (ul. Szpotańskiego 4) podczas gry miejskiej i warsztatów odzyskali zegarek, dzięki któremu wszystkie opowieści znów będą kończyć się magicznymi słowami „i żyli długo i szczęśliwie”. Bawiliśmy się w godzinach 12:00-15:00.

Drużyna, która podczas gry zebrała najwięcej punktów, otrzymała zegarek marki Casio, ufundowany przez partnera wydarzenia, Salon Jubilerski Valore.

ŚRÓDMIEŚCIE

Dzwoneczek wraz z innymi wróżkami z Nibylandii oraz Kapitanem Warszawa poszukiwali dzielnych ochotników, którzy podejęli się niełatwego zadania uratowania planety! Wszystkich, którym los Ziemi nie jest obojętny, zaprosiliśmy na ratunkową grę miejską, która odbyła się 24 sierpnia w Ognisku „Starówka” (ul. Stara 4) w godzinach 11:00-14:00. Wstęp wolny.ognisko starówka

Wróżki z Nibylandii – wraz z Dzwoneczkiem na czele – są odpowiedzialne za zmiany pór roku, dbają o zwierzęta i troszczą się o przyrodę. Od pewnego czasu magiczne wróżki są jednak bardzo zmartwione – ludzie zaniedbują Ziemię i zanieczyszczają środowisko. Zaczarowani mieszkańcy Nibylandii postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dzielnych Strażników Przyrody, którzy pomogą chronić naszą Niebieską Planetę. Swoją pomoc zaoferował również niezawodny Kapitan Warszawa, który zorganizował grę miejską w celu wyłonienia najlepszych kandydató

 

Partnerzy wydarzenia:

muzeum świat iliuzji  grambo

Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych – jest firma Alexander, główny partner projektu Aktywna Rodzina.

Nagrody ufunduje również Teatr Capitol, Uroboros, Manufaktura Cukierków, Media Service Zawada oraz Starpharma.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, waw4free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

BEMOWO

 

Na straganie w dzień targowy tańcowała igła z nitką! Martwiły się inne kaczki, w paski w kratki i zakładki! Pomocy! Wiersze Jana Brzechwy zaczęły żyć własnym życiem! Potrzebowaliśmy dzielnych ochotników, którzy spróbowali zapobiec bajkowej katastrofie. Misja ratunkowa w postaci gry miejskiej odbyła się 21 lipca w Amfiteatrze Parku Górczewska w godzinach 11:00-14:00.

Projekt Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek zakłada integrowanie społeczności lokalnych podczas weekendowych gier miejskich i pikników. W tym roku motywem przewodnim zabaw będzie magiczny świat bajek. W prawie każdy weekend – od maja do października – rodziny spotykają się w różnych dzielnicach Warszawy i wspólnie z superbohaterem, Kapitanem Warszawa, przeżyją pasjonujące przygody, nabędą nową wiedzę, rozwiążą zagadki i poznają nowe miejsca w mieście. Wszystko to w rodzinnej atmosferze i bajkowej scenerii. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu Aktywna Rodzina jest bezpłatny.

Jan Brzechwa, znany i lubiany autor bajek dla dzieci stracił kontrolę nad swoimi wierszami. Wersy pomieszały się, poplątały, skołatały i zagmatwały. Ktoś musiał zrobić z tym porządek! Dzięki młodszym i starszym miłośnikom twórczości poety, udało nam się uporządkować wersy poezji. Bawiliśmy się 21 lipca w Amfiteatrze w Parku Górczewska w godzinach 11:00-14:00.

Partnerzy projektu:

Nagrody w grze ufundował partner wydarzenia – Cinema City Bemowo.

Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych -była również firma Alexander, główny partner projektu Aktywna Rodzina.

Nagrody ufundowali także: Teatr Capitol, Uroboros, Manufaktura Cukierków, Media Service Zawada oraz Starpharma.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, waw4free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

PRAGA PÓŁNOC

Sąsiedzi z Pragi Północ! Kapitan Warszawa zaprosił Was na grę miejską, podczas której potrzebna była Wasza nieoceniona pomoc. Gra odbyła się 14 lipca w godzinach 11:00-14:00 w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy Alei Solidarności 55.

Projekt Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek zakłada integrowanie społeczności lokalnych podczas weekendowych gier miejskich i pikników. W tym roku motywem przewodnim zabaw będzie magiczny świat bajek. W prawie każdy weekend – od maja do października – rodziny spotykają się w różnych dzielnicach Warszawy i wspólnie z superbohaterem, Kapitanem Warszawa, przeżyją pasjonujące przygody, nabędą nową wiedzę, rozwiążą zagadki i poznają nowe miejsca w mieście. Wszystko to w rodzinnej atmosferze i bajkowej scenerii. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu Aktywna Rodzina jest bezpłatny.

Kolejna gra miejska w ramach projektu odbyła się w jednym z najbardziej „sąsiedzkich” miejsc w Warszawie – Praskim Ogródku Sąsiedzkim prowadzonym przez Dom Kultury TU Praga.

 

 

Czy pamiętacie dwóch szalonych sąsiadów z kreskówki, którzy potrafili poradzić sobie – w nietypowy zazwyczaj sposób – z każdym remontem i naprawą? Wróciliśmy do nich sercem i prosimy o pomoc! Wasi sąsiedzi przeprowadzają wielki remont i jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, zabrakło im materiałów i narzędzi. Ostatnią nadzieją byliście Wy – życzliwi sąsiedzi z Pragi Północ, którzy pomogli dokończyć renowację. Dziękujemy za Waszą pomoc!

Partnerzy wydarzenia:

 

         

 

Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych – jest firma Alexander, główny partner projektu Aktywna Rodzina.

Nagrody ufunduje również: Teatr Capitol, Uroboros, Manufaktura Cukierków, Media Service Zawada oraz Starpharma.

Patronami medialnymi projektu są: Meloradio, Egaga.pl, Qlturka.pl, Przedszkola.edu.pl, Mówią na Mieście, Waw4Free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i BabyGo.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Targówek

 

Komu w drogę temu czas! Big Ben w Londynie, Koloseum w Rzymie i zamek w Lublinie! Pakujcie plecaki i wyruszajcie z nami na europejskie szlaki! Kapitan Warszawa zaprosił Was na grę miejską pełną przygód! Podróżowaliśmy po Europie, a na uczestników zabawy czekała masa atrakcji! Bawiliśmy się 29 czerwca w godzinach 12:00-15:00 w Galerii Renova (ul. Rembielińska 20) na Targówku.

Ursynów

Zagadki, tajemnice, sekrety i niesamowite przygody! Kapitan Warszawa zaprosił wszystkich mieszkańców Ursynowa do wzięcia udziału w pasjonującej grze miejskiej, inspirowanej filmem „Dzień Czekolady”. Udało Wam się – nie pozwoliliście, aby zła Wiedźma dopadła Monikę i Dawida!

Dawid i Monika – bohaterowie filmu “Dzień Czekolady” (premiera odbyła się 31 maja 2019 r.), którym inspirowana była gra na Ursynowie potrzebowali Waszej pomocy! Była to ich ostatnia szansa na ocalenie przed okropną Wiedźmą. Aby tego dokonać potrzebowali pomocy Skoczka Czasu, który oczekiwał wysokiej zapłaty w sztabkach czekoladowych. Dawid i Monika sami nie daliby rady zdobyć ich aż tak dużo, tym bardziej, że z ich pozyskaniem wiąże się pewna legenda. Na szczeście jednak znalazły się osoby, które podjęły się tego wyzwania. Dzękujemy!

Gra odbyła się 19 maja w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachmana 5) w godzinach 11:00 – 13.30.

Partnerem wydarzenia na Ursynowie był Dystrybutor filmu „Dzień Czekolady” Mówi Serwis. Dystrybutor ufundował także nagrody dla graczy – filmy na DVD oraz książki, a dla najlepszych – bilety na film.

Patronem medialnym gry miejskiej na Ursynowie był portal Halo Ursynów.

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda