Gry miejskie 2024 – ZwalczNudę

Planeta B

Centrala Dowodząca ogłasza stan alarmowy: niebezpieczne zmiany klimatyczne, zanieczyszczone powietrze i wody zwiastują katastrofę ekologiczną. 

Rozkaz: znaleźć nowy dom – Planetę B.

Kapitan Warszawa poszukuje najlepszych by stworzyć elitarne jednostki specjalne, do misji o najwyższym priorytecie. 

Zadanie: zbadać potencjalne miejsca we Wszechświecie, gdzie ludzkość mogłaby przetrwać.

Operacja składa się z eksploracji sześciu potencjalnych planet. Wasza determinacja i umiejętności są naszą jedyną szansą, aby odpowiedzieć na pytania: 

Czy Planeta B istnieje? 🤔

Czy na pewno powinniśmy opuścić Ziemię? 🌏

Przygotujcie się na najtrudniejsze wyzwania. To nie są ćwiczenia – to najważniejsza misja w historii świata. 

Przyszłość ludzkości leży w Waszych rękach. 

Miasto Bezbarierki

W mieście Bezbarierki mieszkańcy, bez względu na swoje możliwości, mieli jak dotąd zapewnione wszystkie potrzeby związane z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Niestety w wyniku złej działalności czarnoksiężnika o imieniu Szlaban, wcześniej dostępne udogodnienia stopniowo zanikały, a miejskie infrastruktury stawały się nieprzystosowane dla osób z różnymi potrzebami. Szlaban chodził po mieście zaklęty w ciemności, niszcząc wszelkie inicjatywy i starania przywracające równość i sprawiedliwość.

Szlaban był mistrzem manipulacji, podszywając się pod uczciwych obywateli i zniechęcając ich do pracy, sprawił, że oprócz miasta naprawić trzeba również postawę mieszkańców, którzy teraz są obojętni i niepomocni.

Zadaniem graczy było zamienienie się w Bohaterów Dostępności i przywrócenie w mieście równych warunków dla wszystkich, wykazując się empatią i współpracą.

Gra odbyła się w ramach projektu Widzę – Reaguję – Zmieniam 4, współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Eko Patrol: Wszyscy dla jednej!

Ze względu za kiepską kondycję naszej Planety, powołaliśmy Eko Patrol, który stoi na straży ochrony środowiska i klimatu. Uczestnicy i uczestniczki swoją zmianę w Ekopatrolu zaczęli od stworzenia lasów w słoiku. Następnie narzędzia ogrodnicze zamienili na flamastry i makiety, których mogli użyć podczas projektowania i tworzenia miasta przyszłości!
Podczas spotkania nie zabrakło interaktywnych gier edukacyjnych na temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu i sposobami dbania o środowisko naturalne!
Na zakończenie pełnego niespodzianek dnia puścili wodzę fantazji i wspólnie namalowali wizerunki zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Gra odbyła się w ramach projektu Widzę – Reaguję – Zmieniam 4, współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Załoga Tolerancji

Gra odbyła się w ramach projektu Widzę – Reaguję – Zmieniam 4, współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Morze hejtu, uprzedzeń i łamania praw człowieka osiągała coraz wyższy poziom. Spienione fale stereotypów, fakenewsów i baniek informacyjnych mogły przerodzić się w niebezpieczne tsunami, które zatopi sześć ważnych wysp! Uczniowie szkoły nr 61 mogli je uratować, dołączając do Załogi Tolerancji.