Move to Learn – ZwalczNudę

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”„Move to learn„” font_container=”tag:h1|text_align:center” google_fonts=”font_family:Alfa%20Slab%20One%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_custom_heading text=”CZWARTKI 16:30-17:30″ font_container=”tag:h3|text_align:center” google_fonts=”font_family:Alfa%20Slab%20One%3Aregular|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_separator color=”black”][vc_column_text]Zajęcia na podstawie programu „Move to Learn” (Ruch dla Uczenia się)

Zajęcia przeznaczone dla dzieci (4-6lat), które mają trudności w uczeniu się w wyniku:

  • problemów natury neurologicznej,
  • braku dojrzałości układu nerwowego,

A także dla dzieci, które nie mają takich trudności, a chcą być lepiej przygotowane na nowe wyzwania edukacyjne lub niebawem rozpoczną przygodę z nauką.[/vc_column_text][vc_column_text]Praca na zajęciach polega na wyćwiczeniu automatyzacji kolejnych sekwencji ruchów (chodzi tutaj o wygaszenie przetrwałych odruchów pierwotnie z okresu niemowlęctwa).[/vc_column_text][vc_separator color=”black”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Każdym zajęciom towarzyszy rozgrzewka, a następnie uczymy się jednej z sekwencji. Opanowanie jednej sekwencji przez całą grupę, pozwala przejść do następnej na kolejnych zajęciach, w przeciwnym razie ćwiczymy ją do skutku.

Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, dzieci, którym sekwencje idą sprawniej dostają utrudnienia, aby nie zdążyły się znudzić.

W efekcie dzieci uzyskują swobodę ruchów, mają ułatwiony rozwój, a półkule mózgowe zaczynają ze sobą efektywniej pracować.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11681″ img_size=”medium” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black”][vc_column_text]Zajęcia są BEZPŁATNE! 

BRAK WOLNYCH MIEJSC,

Zapraszamy do zapisów na listy rezerwowe -> zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: klub@zwalcznude.pl

UWAGA!!!

Zajęcia odbywają się w trybie cotygodniowym!! Zapisując się na jedno wydarzenie, zobowiązujesz się do udziału w kolejnych spotkaniach.
Osoby, które zapiszą się na zajęcia i nie przyjdą na warsztaty nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa
w pozostałych zajęciach z cyklu.
Rezygnacji z zajęć można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: klub@zwalcznude.pl.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sekwencje (po każdorazowej rozgrzewce ćwiczymy jedną sekwencję na zajęciach):
1. Świadomość własnego ciała
2. Turlanie się
3. Ślizganie się na brzuchu
4. Jednostronne pełzanie
5. Naprzemienne pełzanie
6a. Pełzanie na brzuchu
6b. Pełzanie na plecach
7. Kołysanie się
8. Jednostronne chodzenie na czworakach
9. Naprzemienne chodzenie na czworakach
10. Naprzemienne chodzenie

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black”][vc_column_text]Prowadzący zajęcia:

Stanisław Kulik – pedagog – Uczył biologii w międzynarodowej szkole „Meridian”, przygotowywał młodzież, m.in. do międzynarodowej matury z biologii. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na UW oraz biologię na SGGW. Skończył także studia doktoranckie w dziedzinie biologii i aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą odżywiania. Interesuje się sportem oraz dietetyką.

WOLONTARIUSZKA:

Agnieszka Maciejewska – pedagog – rewalidator po Uniwersytecie Warszawskim. Były pracownik Europejskiego Instytutu Rozwoju Kadr w dziale szkoleń oraz wolontariusz Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku, od ponad 4 lat pracownik Fundacji Zwalcz Nudę w sekcji animacji, warsztatów, obsługi urodzin. Posiada certyfikat w zakresie prowadzenia zajęć wg. programu Ruch dla Uczenia się (Move to Learn), a także zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach organizowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (szkolenia dotyczące m. in. problemów ortooptycznych). W pracy wykorzystuje elementy teatru, w czym pomocna jest wiedza nabyta podczas kursu „Teatr ożywiania” w Teatrze Baj dla dzieci. Prywatnie mama 9-latka, któremu nie obce są problemy sensoryczne.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black”][vc_single_image image=”13085″ img_size=”medium” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]