Grochowskie ptaszki – spacer ornitologiczny – ZwalczNudę

Kiedy? Data: 03/10/2020 w godzinach: 09:00 - 11:00

Gdzie? Klub dla Rodzin "Zwalcz Nudę"

Kategoria: Miejsce Aktywności Lokalnej Grochów

Kategoria wiekowa: wszystkie

Zakończone


Podczas spaceru odwiedzimy dwa parki oraz przejdziemy przez tereny zabudowy miejskiej celem obserwacji zarówno pospolitych ptaków zamieszkujących zurbanizowaną tkankę miasta, jak i przelotnych gości, którzy szczególnie w czasie jesiennego sezonu migracyjnego mogą zawitać do naszych parków.

Warto zabrać ze sobą lornetkę do obserwacji ptaków. Prosimy o ubiór odpowiedni do aktualnie panujących warunków atmosferycznych w dniu wycieczki.

W czasie spaceru, oprócz podstawowych informacji o rozpoznawaniu i zwyczajach miejskich ptaków, będą również opowieści i ciekawostki związane z migracjami ptaków, badaniami prowadzonymi na miejskich populacjach ptaków, a także podstawowe informacje dotyczące np. zimowego dokarmiania, pomocy ptakom w mieście, oraz działań ochrony czynnej (np. gdzie i jak wieszać budki lęgowe dla ptaków).

Spacer organizowany jest w ramach corocznych obchodów Europejskich Dni Ptaków (EDP) organizowanych w Polsce przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Szczegóły dotyczące EDP na: https://otop.org.pl/wlacz-sie/europejskie-dni-ptakow/

Start i meta: Klub Zwalcz Nudę, ul. Kickiego 1/u4. Zapraszamy z dziećmi! Spacer odbędzie się 3 października w godz. 9:00-11:00.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ GROCHÓW. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

 

O przewodniku:

Beata Skarbek-Kruszewska – od 2006 roku członkini i wolontariuszka OTOP, przedstawicielka Warszawskiej Grupy Lokalnej OTOP. Łączy przyjemne z pożytecznym, na co dzień zawodowo zajmując się ochroną środowiska, wolne chwile poświęcając ornitologicznemu hobby. W ramach swojej działalności w warszawskiej grupie lokalnej OTOP organizatorka licznych wycieczek, spacerów, spotkań i prelekcji na temat warszawskiej przyrody i ptaków. Współautorka min. opracowania: „Ptaki Parku Skaryszewskiego” (z publikacji: „Park Skaryszewski w Warszawie. Przyroda i użytkowanie”) z 2016 r.

Znajdź na mapie

Rezerwacja

Rezerwacje na to wydarzenie są teraz niedostępne.