Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Warszawa to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdziecie tu nie tylko ciekawe muzea, ale również duże parki i place zabaw. Rzeczywistość w czasie pandemii wygląda jednak nieco inaczej. Niektóre teatry i sale zabaw wciąż są zamknięte, ale nie oznacza to, że atrakcji dla dzieci w Warszawie brakuje. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu miejscach obowiązują wcześniejsze zapisy i podział na grupy, a wszyscy zobowiązani są do noszenia maseczek, a także zachowywania bezpiecznej odległości od innych osób. Poniżej przedstawiamy atrakcje dla dzieci w Warszawie.

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Centrum Nauki Kopernik jest niezwykłym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Poza wystawą stałą dostępne są nowe wystawy i wydarzenia online. Jest to świetny sposób na to, aby zainteresować dziecko naukami ścisłymi, pokazać jak działa świat i zachęcić pociechę do samodzielnego odkrywania tego co jeszcze nieodkryte. Przy okazji zwiedzania CNK, warto wybrać się również do Planetarium. W ofercie znajdują się filmy i pokazy dla dzieci już od 3 roku życia, ale nieco starsze dzieci, również znajdą coś dla siebie. Aby wizyta w Centrum była jak najbardziej bezpieczna, eksponaty pokryto powłoką fotokatalityczną, która zabezpiecza przed wirusami, bakteriami i grzybami. Centrum dostosowane jest do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

 

cień mężczyzny na tle rozgwieżdżonego nieba

 

MUZEUM ŚWIAT ILUZJI

Jeśli chcecie przenieść się do innego wymiaru rozrywki, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Świat Iluzji. Jest to interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń dla każdego! W muzeum znajduje się ponad 60 atrakcji m.in. pokoje luster, komnata cieni i zakręcony vortex. Jest to miejsce, które rozbudza ciekawość nie tylko tych najmłodszych, ponieważ wybierając się z dzieckiem, prawdopodobnie sami niejednokrotnie zostaniemy zaskoczeni przez naukę i iluzje. W tym niezwykłym muzeum doświadczycie niemożliwego, poznacie sekrety iluzji i zrobicie niepowtarzalne zdjęcia.

 

PAPUGARNIA CARMEN

Czy są wśród Was miłośnicy zwierząt i natury? Jeśli tak, polecamy Wam i Waszym dzieciom wizytę w Papugarnii Carmen. Spotkacie tutaj barwne, tropikalne ptaki, dotkniecie ich, a nawet nakarmicie. Z pewnością będzie to niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Papugi są niezwykle przyjaźnie nastawione do człowieka i chętnie siadają na rękach odwiedzających. W warszawskiej papugarnii znajduje się ponad 130 papug należących do ponad 40 różnych gatunków. Pochodzą one m.in. z Ameryki Północnej i Południowej.

 

kolorowa papuga Ara z wyciągniętym prawym skrzydłem

KLUB DLA RODZIN ZWALCZ NUDĘ

Zapraszamy również do naszego Klubu Zwalcz Nudę! Jesteśmy otwarci od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-20:00. Dzieci mogą wziąć udział w zajęciach dla dzieci (zajęcia sensoryczne, umuzykalniające, artystyczne itp.) lub przyjść i pograć w planszówki, poczytać książki, odrobić lekcje. Nasza opiekunka Klubu na pewno wymyśli też  ciekawe zabawy dla dzieci! Czekamy na Was przy ul. Kickiego 1 na Grochowie. Wizyta u nas jest jak najbardziej bezpieczna – jednocześnie w Klubie może przebywać tylko 5 dzieci, zapewniamy środki dezynfekcyjne i maseczki. Wszystkie informacje o Klubie znajdziecie tutaj.

 

 

Autorka: Zuzanna Gąsiorowska

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda