RODZINA WSPÓLNA SPRAWA III

Projekt jest kontynuacją podjętych w roku 2016 działań na rzecz rodzin z małymi dziećmi mieszkających na terenach rewitalizowanych Pragi Południe przez O.T.TRAD SZANSA Warszawa Ochota i Stowarzyszenie “Wspólne Podwórko”. Aktualnie chcemy rozbudować konsorcjum i przyłączyć do współpracy Fundację “Zwalcz Nudę”, poszerzając zakres oddziaływań i dopasowując ofertę do potrzeb środowiska.

Projekt „RODZINA – wspólna sprawa III” jest odpowiedzią na potrzeby społeczne terenów rewitalizowanych dzielnicy Pragi Południe. Wyraża troskę o rozwój najmłodszych mieszkańców dzielnicy i środowisko, w jakim się wychowują. Połączone działania trzech organizacji: Stowarzyszenia „Wspólne Podwórko” oraz Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA i Fundacji “Zwalcz Nudę” zaplanowane zostały z uwzględnieniem innych lokalnych zasobów – placówek wczesnej opieki i edukacji i założeniem wykorzystania także ich potencjału. Projekt ma na celu zwiększenie szans rozwojowych dzieci w wieku 0-6 lat oraz ich rodziców / opiekunów poprzez wzmocnienie kompetencji społecznych, opiekuńczo – wychowawczych, wsparcie edukacyjne i psychologiczne rodziców

Zrzeszone w konsorcjum trzy organizacje pozarządowe działają od wielu lat na rzecz dzieci i rodzin, są rozpoznawalne i cenione w dzielnicy, mają stałych odbiorców i profesjonalną kadrę. Gwarantują rzetelne i efektywne wykonanie zadania. Liderem Zadania jest Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” Warszawa- Ochota, który prowadzi działania we współpracy z południowo-praskim środowiskiem edukacyjnym od 2000 roku.

CZŁONKOWIE KONSORCJUM

Stowarzyszenie ”Wspólne Podwórko” – prowadzimy indywidualne konsultacje psychologiczne z zakresu rozwoju dziecka, umiejętności wychowawczych, spotkania rodzinne, terapię ręki, terapię logopedyczną, grupowe zajęcia dla rodziców z dziećmi z wykorzystaniem metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, specjaliści od  pracy z małymi dziećmi i ich rodzinami.

Zapisy od poniedziałku do piątku  pod numerem tel. 792 222 626 


Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA”
Budujemy sieć placówek i instytucji współpracujących na rzecz dziecka i rodziny,integrujemy środowisko wczesnej edukacji na terenie dzielnicy   Praga–Południe, prowadzimy konsultacje psychologiczne, EDU – kawiarenkę (spotkania edukacyjne dla rodziców i opiekunów), warsztaty dla rodziców podnoszące kompetencje wychowawcze oraz dla profesjonalistów pracujących z dziećmi. Na terenie przedszkoli prowadzimy zajęcia integracyjno – adaptacyjne dla dzieci i rodziców we wszystkich grupach wiekowych.
Kontakt: szansa4@o2.pl  lub 507 191 134


Klub Zwalcz Nudę to rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica,wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Od wtorku do piątku każdy może skorzystać z otwartej przestrzeni klubu: Sali zabaw  z kulkami, wypożyczalni gier planszowych, kafejki oraz sali pełnej wspaniałych edukacyjnych zabawek!
Zapisy tel. 884 939 880

Projekt finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy:

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda