Z wizytą u Króla – piknik na prawym brzegu! – ZwalczNudę

Fundacja Zwalcz Nudę, jako organizator pikniku przygotuje moc wspaniałych atrakcji, w tym – warsztaty artystyczne, malowanie buziek, dmuchaniec dla maluchów, wyścigi na gokartach. Każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Szkoła Podstawowa nr 73, jako główny partner pikniku i jego gospodarz przygotuje animacje, w tym historyczne, przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną, w iście królewskich klimatach. W ich strefie będzie okazja do degustacji smakołyków przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i uczniów, zabawy sportowe i mnóstwo innych atrakcji.

Sprawdź, kto jeszcze będzie z nami na pikniku: 

Fundacja WSPARCIE I PRACA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH będzie udzielać wszelkich informacji dotyczących zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Ośrodek Pomocy Społecznej m.st. Warszawy Dzielnicy Praga Południe umożliwi skorzystanie z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, wziąć udział w warsztatach z rękodzieła, a grupa wolontariuszy umili czas najmłodszym.

Projekt „Ochotnicy Warszawscy” m.st. Warszawy zaprezentuje nie tylko aktualne oferty wolontariatu, ale również przygotuje quizy z nagrodami, czy wielkoformatowe gry planszowe.

Teatr Baj przygotuje warsztaty inspirowane spektaklami „Ile waży jabłko na Marsie?” oraz. „Książeczka„. Na stoisku również możliwość zrobienia sobie zdjęcia jako postacie – tzw. Ludzieńki, kojarzone z Teatrem Baj.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. H. Jordana zaprezentuje działalność swojej placówki, a także przygotuje mini warsztaty plastyczne i językowe.

Sky This spróbuje namówić Was do gry w ultimate frisbee! Razem z drużyną nauczycie się rzucać dyskiem i poznacie zasady tej gry.

Armia Zbawienia zorganizuje warsztaty zero waste – robienie toreb z koszulek, a także robienie biżuterii!

Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy na stoisku przewidziało działania warsztatowe oraz zagadki skierowane szczególnie do rodzin z dziećmi, młodych odbiorców. Będą się one odnosić do historii i charakteru Pragi, ważnych osób i miejsc.

Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan przygotuje stoisko promujące poradnictwo, konsultacje, terapię w zakresie profilaktyki uzależnień, promocji zdrowia psychicznego, rozdawnictwo materiałów edukacyjnych dla rodziców.

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zaprasza na cały szereg atrakcji i animacji na jej stoisku! Przed Wami m.in. ekologiczne warsztaty plastyczne i zgadywanki na temat królewskich bohaterów książek, „Rodzinne warsztaty detektywistyczne – Nasza Praga wczoraj i dziś„, czy warsztaty origami.

Klub Sąsiada Skaryszewska zaprezentuje wystawę planszową „Rewitalizacja na Kamionku”, promowane będzie też Święto ulicy Skaryszewskiej.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przygotuje stoisko informacyjne, dot. programu SCWO – Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, a także konkurs – quiz z pytaniami o szeroko pojętą kwestię finansów i rozliczeń (domowych, rodzinnych, etc.), np o 1%, i z nagrodami w postaci gadżetów wykonanych przez podmioty ekonomii społecznej.

Młodzieżowa Rada Dzielnicy oraz Rada Seniorów Dzielnicy Praga-Południe oczywiście będą również obecne na naszym wydarzeniu! Będziecie mogli razem z nimi porozmawiać na temat zaangażowania obywatelskiego w Waszej okolicy.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów O/R Warszawa Praga zaprezentuje swoją działalność i zachęci seniorów do włączenia się w swoje działania.

Klub Złotego Wieku OPS Praga-Północ m. st. Warszawy przygotuje międzypokoleniowe zajęcia decoupage – zakładki do książek i podkładki pod kubki.

Centrum Wielokulturowe przygotuje to, na czym zna się najlepiej, czyli lekcję wielokulturową! Poza tym każdy obcokrajowiec i nie tylko będzie mógł zasięgnąć informacji o działalności o Centrum.

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W WARSZAWIE zaprasza na swoje stanowisko, na którym dowiecie się więcej na temat współpracy z samorządem, pozyskiwaniu środków oraz budżecie obywatelskim województwa mazowieckiego.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko przygotuje mobilny serwis rowerowy. Dla osób, które na wydarzenie przyjadą rowerem, będzie przewidziane stoisko mobilnego serwisu, na którym będzie można zrobić podstawowy serwis rowerowy (m.in. smarowanie, regulacja hamulców, pompowanie kół).

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza do odwiedzenia stanowiska edukacyjne, a także zwiedzenia radiowozu.

Muzeum Drukarstwa, oddział Muzeum Warszawy zapewni uczestnikom pikniku możliwość wykonania pamiątkowego druku na zabytkowej prasie.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 przygotuje dla Was warsztaty plastyczne, rękodzielnicze i techniczne.

UKS Błyskawica Praga – Północ Warszawa przygotuje sportowe animacje i zawody związane z piłką nożną!

BAZAR Społeczne Pismo Pragi zaprezentuje swój pierwszy numer! Członkowie redakcji porozmawiają z mieszkańcami, zachęcą do dołączenia do zespołu. W planach są konkursy z wiedzy o Pradze i fotościanka w formie okładki pisma.

NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa prowadzona przez CAM Nowolipie przygotuje międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Praska Grupa Rekonstrukcyjna zaprezentuje fotografie z lat powojennych i ich rekonstrukcje, zaproponuje zabawę w łączenie zdjęć i opisów, ustawi stanowisko do zrobienia autoportretu w stylu rekonstrukcji, a uczestnicy będą mogli przygotować swoje przypinki z hasłem, rysunkiem lub fotografią. PGR będzie zapraszać na nasz spacer realizowany w czerwcu na Pradze w ramach projektu „U nas – na prawym brzegu”.

Porozumienie dla Pragi przygotuje zaś stanowisko informacyjne, więc na ich stoisku dowiecie się, jak zaangażować się w ich działania, jak wspólnie działać na rzecz Pragi i wspólnej okolicy.

Radio SuperNova to patron medialny naszego pikniku. Specjalnie dla Was przygotuje konkursy radiowe z super nagrodami!

Wody Polskie RZGW Warszawa zaprasza na swoje stanowisko edukacyjne! Tutaj nie tylko poszerzycie swoją wiedzę na temat WODY, ale także przybijecie piątkę maskotce – Kropelce, zagracie w „Koło Fortuny”, a na najmłodszych będzie czekało malowanie buziek.

Na pikniku będziecie mieli możliwość porozmawiać i wziąć udział w konsultacjach z ekspert(k)ami w zakresie realizacji oddolnych inicjatyw sąsiedzkich i społecznych:

Krzysztof Michalski

Mieszkaniec Pragi, współzałożyciel Porozumienia dla Pragi, związany również z Praskim Stowarzyszeniem Mieszkańców „Michałów”. Wieloletni przewodniczący Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, Społeczny Opiekun Zabytków przy Prezydencie M. st. Warszawy, współautor publikacji poświęconych ochronie praskiej zabytkowej architektury – kamienic, obiektów pofabrycznych, budownictwa modernistycznego i socrealistycznego (Poradnik dobrych praktyk architektonicznych. Praska kamienica, Poradnik dobrych praktyk architektonicznych. Fabryk Pragi, Poradnik dobrych praktyk architektonicznych. Powojenne osiedla Pragi). Teoretyk praktyk partycypacji obywatelskiej, autor i współautor licznych zwycięskich projektów w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczących m.in. zazieleniania Pragi.

Temat konsultacji: Ochrona zabytków i lokalnego dziedzictwa na Starej Pradze, Nowej Pradze i Kamionku

Krystyna Radkowska

Prezes Fundacji Zwalcz Nudę. Z wykształcenia prawniczka, posiada 10-letnie doświadczenie w realizacji oddolnych inicjatyw społecznych w zakresie edukacji, ekologii, upowszechniania sportu, promocji kultury i integracji społeczności lokalnej. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, między innymi poprzez członkostwo w kilku komisjach dialogu społecznego i realizację wspólnych projektów.

Temat konsultacji: Od pomysłu do realizacji – cykl życia projektu społecznego

Oliwia Kujawa

Członkini zarządu Fundacji Zwalcz Nudę. Socjolożka, animatorka społeczna, koordynatorka projektów. Od lat związana z Miejscami Aktywności Społecznej – zarówno poprzez wolontariat, realizację autorskich inicjatyw, prace dyplomowe, udział w procesie organizacji konsultacji społecznych, czy inicjatyw społecznych.

Temat konsultacji: Skąd brać środki na realizację oddolnych inicjatyw?

Jan Mencwel

animator kultury, publicysta, aktywista, współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, autor książki „Betonoza”. Jest także członkiem zarządu Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz.

Temat konsultacji: Zieleń w mieście – jak jej bronić przed wycinkami i zazieleniać swoją okolicę

Piknik sąsiedzki „Z wizytą u Króla” został objęty Honorowymi Patronatami Burmistrzów dzielnic m.st. Warszawy Praga-Północ i Praga-Południe.