Zostań partnerem Warszawskich Dni Rodzinnych – ZwalczNudę

Nieodpłatne zajęcia dla dzieci w każdym wieku, możliwość odnalezienia nowych pasji, a także wydarzenia w każdej dzielnicy Warszawy – Warszawskie Dni Rodzinne powracają po raz 17! W weekend 15-17 września 2023 roku każdy chętny będzie mógł skorzystać z dni otwartych w dziesiątkach placówek rodzinnych. Fundacja Zwalcz Nudę – organizator wydarzenia – już teraz zaprasza do współtworzenia Warszawskich Dni Rodzinnych.

 

Warszawskie Dni Rodzinne to weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a Fundacja Zwalcz Nudę zbiera wszystkie wydarzenia w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. W tym roku Warszawskie Dni Rodzinne odbędą się 15-17 września.

 

Dlaczego warto dołączyć?

Warszawskie Dni Rodzinne to jedyna taka okazja, aby skorzystać bezpłatnie z zajęć dla dzieci i sprawdzić, które będą dla nich najlepsze. To też świetna okazja dla placówek, organizacji i innych miejsc, które prowadzą zajęcia dla dzieci, aby zaprezentować się, pokazać szerszemu gronu i zachęcić do udziału w zajęciach.

Warszawskie Dni Rodzinne odbywają się już 10 lat – pierwsza edycja to 2013 rok. Co roku miejsca na zajęcia rozchodzą się w kilka godzin. Cieszymy się, że możemy już po raz kolejny – wspólnie z naszymi partnerami – proponować warszawiakom i warszawiankom tak bogatą ofertę wydarzeń dla rodzin – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Oprócz dni otwartych, w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych odbywa się piknik rodzinny na błoniach PGE Narodowego. Jest to swoisty finał wydarzenia – 17 września. Piknik prezentuje setkę wystawców i przyciąga co roku około 10 tysięcy osób.

Piknik to największe wydarzenie w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych. W tym roku zapraszamy 17 września do wystawienia się podczas pikniku, zaprezentowania swojej oferty i zachęceniu do udziału w zajęciach – dodaje Radkowska.

 

Jak zgłosić swoją placówkę do Warszawskich Dni Rodzinnych?

Każdy, kto organizuje wydarzenia dla dzieci i rodzin może wziąć udział w Warszawskich Dniach Rodzinnych jako partner. Mogą być to zajęcia, warsztaty, spacery, otwarte drzwi czy pokazy. Udział jest prosty:

  • Przygotuj w swojej placówce bzpłatne wydarzenie lub kilka wydarzeń w terminie Warszawskich Dni Rodzinnych (15-17 września)– zajęcia, warsztaty, trening, pokaz itp. (zgłoszenie Partnera do projektu jest bezpłatne!)

lub/i

  • zostań wystawcą Warszawskiego Pikniku Rodzinnego 17 września 2023 r. na błoniach PGE Narodowego (udział wystawcy w pikniku wiąże się z kosztami logistycznymi)
  • Opisz wydarzenie w formularzu zgłoszeniowym
  • Wybierz dla siebie odpowiedni pakiet Partnera

WDR to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, które promuje miejsca z ofertą dla rodzin. W tym roku to już 17. edycja wydarzenia, które od lat zyskało renomę – szczególnie wielki finał akcji na pikniku na błoniach PGE Narodowego, który co roku przyciąga około 10 tys. osób.

 

Warszawskie Dni Rodzinne współfinansuje miasto stołeczne Warszawa i odbywają się w ramach projektu Kapitan Warszawa.