Co robić latem w mieście? Zwalcz Nudę na placu zabaw – ZwalczNudę

Jak pokazuje sondaż Barometr, w tym roku aż co czwarty Polak nie zamierza nigdzie wyjechać na wakacje[1]. Najczęstszym powodem takiej decyzji jest brak funduszy, chociaż respondenci wskazywali również, że wolą zostać w domu, bo to tam najlepiej im się wypoczywa. A można robić w mieście latem, w szczególności kiedy ma się dziecko?

 

Odpowiedź jest prosta. Dzieci latem wcale nie muszą się nudzić! Fundacja Zwalcz Nudę w tym roku proponuje cały cykl zajęć integracyjnych, edukacyjnych, kulturalnych
i rekreacyjnych, które będą się odbywały nie tylko przez wakacje, ale aż do końca października. Wszystko dla dzieci w wieku do 3 lat.

 

Projekt „Zwalcz Nudę na placu zabaw” kierujemy do rodzin z małymi dziećmi. Współpracujemy ze żłobkiem w Wesołej – korzystamy tam z placu zabaw, na którym nasi animatorzy organizują bezpłatne zajęcia – mówi o projekcie Krystyna Radkowska, prezes Fundacji. – Naszym celem jest nie tylko zapewnienie dzieciom zajęć w wolnym, wakacyjnym czasie, ale przede wszystkim przygotowanie ich do rozpoczęcia edukacji, a także rozwój.

 

Rodzinne pląsanie na trawiastym dywanie!

 

Fundacja Zwalcz Nudę aż do 29 października w każdą niedzielę zaprasza na bezpłatne zajęcia dla całych rodzin. W programie znalazły się m.in.: gimnastyka z rodzicami, elementy W. Sherbone, zajęcia z robotami Photon, elementy Terapii Ręki, zajęcia umuzykalniające, pokazy wielkich baniek mydlanych, Trening Umiejętności Społecznych czy zajęcia adaptacyjne.

Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę od 2.07. do 29.10 w godz. 11:00-13:00 na terenie żłobka nr 67 przy ul. Łaguny 1 (dzielnica Wesoła).

 

Zajęcia są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę. Więcej informacji o projekcie na: https://zwalcznude.pl/zwalcz-nude-na-placu-zabaw/

 

 

[1] https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/06/13/co-osmego-polaka-nie-stac-na-wakacje/