Zwalcz Nudę w wakacje – ZwalczNudę

Podczas turnusów wakacyjnych w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę dzieci staną się prawdziwymi sportowcami i naukowcami! Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy w tym roku. Więcej informacji: www.zwalcznude.pl/zwalcz-nude-wakacje/

 

Chłopiec podnosi ciężary

AKADEMIA SPORTU

TERMIN: 18-22 LIPCA

WIEK: 6-10 lat

W programie:

– codzienna rozgrzewka wg. programu percepcyjno-motorycznego „Ruch dla uczenia się”, czyli „Move to Learn” z certyfikowanym trenerem. Zajęcia mają na celu poprawę swobody ruchów i efektywniejszą pracę obu półkul mózgowych, co ma przełożenie na efektywniejszą naukę i polepszenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jest to nowatorski program wprowadzany obecnie do wybranych przedszkoli i szkół podstawowych.

– warsztaty kulinarne zdrowego odżywiana z dietetykiem. Zajęcia będą poświęcone tworzeniu zbilansowanej diety i będą miały charakter teoretyczno-praktyczny Na ich zakończenie odbędzie się degustacja.

– wyścigi gokartami na specjalnie przygotowanym torze. Sprzęt będzie dostosowany zarówno do młodszych, jak i tych trochę starszych zawodników. Zapewniamy maximum bezpieczeństwa i dobrej zabawy.

– warsztaty kreatywne z tworzenia przyrządów gimnastycznych rozwijających siłę mięśni rąk, zwiększające wydolność płuc („hydrożelowy gniotek”, „dmuchajka”) prowadzone przez terapeutę ręki I i II stopnia.

A ponadto:

 zajęcia ćwiczące różne partie mięśni na zewnętrznej siłowni, zawody w przeciąganiu liny, wspinaczka – pajączek (Park Obwodu Praga AK)

– stołowy turniej piłkarzyków

– drużynowe rozgrywki robotów Photon z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji

– warsztaty tańca w Egurrola Dance Studio

– seans filmowy o tematyce sportowej z przekąskami

– zorganizowane wycieczki: do parku trampolin Hangar 646 (zajęcia gimnastyczne) oraz do Egurrola Dance Studio (zajęcia taneczne); do tego planujemy: zwiedzanie wybranego obiektu sportowego (np. Stadion Narodowy), zajęcia na basenie, Rezerwat Przyrody im. Króla Jana III Sobieskiego oraz pobliski kompleks leśny (leśny tor przeszkód i zajęcia survivalowe)

 

 

4 dzieci w białych fartuchach stoi przed stołem, jedna z nich patrzy przez mikroskop

AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

TERMIN: 1-5 SIERPNIA

WIEK: 6-10 LAT

W programie

– warsztaty koncentracji i siły umysłu (zajęcia z Mind Flex) prowadzone przez trenera umiejętności społecznych.

– eksperymenty naukowe wykonywane przy użyciu sprzętu laboratoryjnego i profesjonalnych odczynników chemicznych.

A ponadto:

– pokonywanie labiryntu z użyciem robotów Photon oraz dedykowanej im aplikacji (program Scratch)

– „Ćwicz swój mózg”, czyli zajęcia z zagadkami Mensa Kids oraz z tworzenia własnych tangramów

– zajęcia na wirtualnej macie z rzutnika z programem EDU

– warsztaty tworzenia własnego zielnika z roślin zebranych podczas wycieczki do Parku Obwodu Praga AK

– zajęcia badawcze z tworzenia własnego preparatu mikroskopowego i jego obserwacja przy użyciu profesjonalnego mikroskopu laserowego.

– na zakończenie seans filmowy z przekąskami pobudzający do pracy szare komórki

– zorganizowane wycieczki: placówka edukacyjna, np. Centrum Nauki Kopernik/Planetarium, muzeum (np. Muzeum Farmacji, Muzeum Iluzji lub Muzeum Interpretacji Zabytku, w zależności od dostępności), Rezerwat Przyrody im. Króla Jana III Sobieskiego (ścieżka edukacyjna + leśne warsztaty), basen

 

 

Dziecko siedzi na podłodze i rysuje, obok niej dwie kobiety, również pochylone nad białymi kartkami, rysują coś

AKADEMIA MŁODEGO ARTYSTY

Termin: 22.08-26.08

Wiek: 10-12 lat

W programie

– codzienne warsztaty arteterapeutyczne prowadzone przez Annę Edytę Piwowarską – certyfikowaną arteterapeutkę, terapeutkę ręki i stopy, trenerkę myślenia wizualnego, absolwentkę Akademii Asów Sketchnotingu, Trenerkę Zmiany, Coach Biznesu, Konsultantkę Kryzysowa z Pierwszą Pomocą Psychologiczną. Z pasji stworzyła markę a n i R y s k a, w której podążając za naturą i minimalizmem buduje przestrzeń spokoju i zaufania podczas pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czym jest i co daje młodemu człowiekowi arteterapia?

Arteterapia to działanie poprzez sztukę, praca nad emocjami, nad samorozwojem, wspieranie kreatywności, rozwijanie wyobraźni. Kiedy coś tworzymy, zaczynamy wierzyć we własne możliwości, dostrzegamy swoje talenty, swoje czułe punkty. Arteterapia pomaga dzieciom i młodzieży oraz wspiera je w obszarze emocji. Sztuka uczy empatii, wrażliwości i uważności na siebie i otaczający nas świat.

Podczas warsztatów każdy uczestnik stworzy m.in.:

– Kreatywne rzeźby z gliny – warsztat ,,Moje mocne strony”

– Mandalę pachnącą wspomnieniami – warsztat ,,Oto ja”

– Kolorowe lalki mocy –  warsztat ,,Uwierz w siebie”

– Makramowe supełki – warsztat ,,Moje korzenie”

– ,,Mój autoportret” w ramach warsztatu myślenia wizualnego.

Ponadto:

– Odbędziemy  kreatywne wycieczki rowerowe po Pradze-Południe i okolicach, poznając najpiękniejsze zabytki i parki naszej dzielnicy

– Odwiedzimy szkołę tańca ,,Egurrola Dance Studio”, aby wziąć udział w warsztatach tanecznych

– Weźmiemy udział w wycieczkach zorganizowanych (w zależności od dostępności: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, basen,  Rezerwat Przyrody im. Króla Jana III Sobieskiego (ścieżka edukacyjna + leśne warsztaty)