Lokalni Eko Liderzy – ZwalczNudę

Poznaj sylwetki paru naszych LEL projektu „Nasze Czyste Powietrze”

Ewelina

Wraz z moim mężem jesteśmy beneficjentami programu Czyste Powietrze. W 2020 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na kocioł gazowy kondensacyjny. Na co dzień w naszym gospodarstwie domowym segregujemy odpady i produkujemy kompost, mam przy domu niewielki ogródek w którym uprawiamy warzywa i truskawki. Wszystko zostaje uprawione bez użycia oprysków, ponieważ mieszkamy w pasiece- w bezpośrednim sąsiedztwie uli. Działka wokół naszego domu jest silnie zadrzewiona i zielona. Eko myślenie jest dla mnie ważne, sama staram się też w tej idei wychowywać dzieci. Uważam, że Eko zmiany są potrzebne, niestety ale często przez dym z kominów sąsiadów muszę szybko zabierać dzieci do domu, zamykać okna w domu, czy ponownie prać pranie, które suszy się na dworze. Wg mnie ludzie na wsi zwyczajnie nie wiedzą o możliwościach dofinansowań, niestety często też nie mają na to wystarczających funduszy. Edukacja w zakresie dofinansowań jest bardzo potrzebna!

Daria

Na co dzień staram się dbać o naszą planetę w taki sposób, aby jak najbardziej ograniczać plastik. Chodząc na zakupy zabieram zawsze wielorazowe siateczki na warzywa i owoce tak, aby nie używać plastikowych woreczków. Ponadto, używam pojemnika z filtrem na wodę, aby nie kupować plastikowych butelek. Staram się ograniczać mięso, wybierając produkty roślinne. O projekcie Czyste Powietrze dowiedziałam się dosyć niedawno, natomiast uważam to za bardzo ciekawy projekt, który pomoże zmieniać myślenie lokalnej społeczności oraz zwróci większą uwagę na to jak ważne jest wybieranie świadomych oraz ekologicznych produktów, aby nasz świat stał się lepszy.

Szkolenie wyjazdowe LEL

 

A tak wyglądało szkolenie wyjazdowe połączone z integracją dla Lokalnych Eko Liderów w maju 2022 roku! Zorganizowaliśmy warsztaty florystyczne dla uczestników szkolenia. Zadbaliśmy o integracyjny spacer na trasie Nowy Świat – Stare Miasto w Warszawie, a nasze LEL ugościliśmy w 4* hotelu NYX HOTEL WARSAW. W czasie tych dwóch dni, nie zabrakło smacznego jedzenia oraz ciepłej i przyjaznej atmosfery.

 

 

Patroni medialni

Patroni honorowi

Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.

logotyp Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejBanner z napisem "dowiedz się więcej o programie "czyste powietrze" na oficjalnej stronie"