Południowo-Praskie Prezentacje 2023 – piknik rodzinny na Pradze-Południe – ZwalczNudę

Południowo-Praskie Prezentacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami! Organizatorzy wydarzenia zapewnią wiele atrakcji dla każdego – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Bezpłatne warsztaty samoobrony, artystyczne, wokalne i sensoryczne, pokazy jamników i husky, gokarty, konkursy z nagrodami, zabawy i rozrywki w tym gry planszowe, stoiska z przekąskami, konkursy z nagrodami, warsztaty twórcze, a do tego koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie teatralne dla najmłodszych. To wszystko odbędzie się już 18 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej na Pradze‑Południe. Wstęp jest bezpłatny.

 

Południowo-Praskie Prezentacje to wielkie święto organizacji pozarządowych działających na terenie Pragi-Południe, Miejsc Aktywności Lokalnej, instytucji i placówek kulturalnych czy edukacyjnych. Udział w nim biorą także przedstawiciele sektora biznesowego, lokalni przedsiębiorcy, firmy działające na terenie Pragi‑Południe. Dla mieszkańców jest to piknik miejski, który jest idealną propozycją dla rodzin, dzieci, dorosłych i seniorów na spędzenie niedzieli. Wydarzenie odbędzie się w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Południowo-Praskie Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszej dzielnicy. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie naszej Fundacji, już kolejny raz, powierzono zadanie ich zorganizowania – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizator wydarzenia. – Przewidujemy, że, tak jak poprzednim razem, na pikniku pojawi się około 1000 osób.

 

Program Południowo-Praskich Prezentacji

Warsztaty artystyczne, sportowe i muzyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy samoobrony, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, pokaz rysunków. Do tego pokaz jamników, gokarty oraz pokazy sportowe. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z ciekawymi i różnorodnymi wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której będzie można posłuchać m.in. utworów wykonywanych w języku angielskim przez kilkunastoosobowy chór młodych artystów oraz obejrzeć spektakl teatralny dla młodszych uczestników pikniku. Do tego na wydarzeniu można będzie zobaczyć pokaz baniek XXL, pojeździć na gokartach, wziąć udział w warsztatach z robotyki i eksperymentach, na których dzieci zabawią się w prawdziwego inżyniera i zaświecą żarówkę siłą swoich mięśni! Dodatkowo przewidywane są zajęcia sportowe z biegu przez płotki, skoku w dal czy skoku o tyczce i wiele, wiele więcej. Z okazji 10‑lecia Fundacji Zwalcz Nudę na uczestników pikniku będzie też czekał pyszny tort!

Organizacje pozarządowe – jak wskazuje sama nazwa – skupiają tych wszystkich, którzy nie oglądają się na pomoc rządu, nie liczą na decyzje polityków, tylko biorą sprawy we własne ręce na terenie, który znają lepiej od nich. Tak, jak śpiewa Stanisław Soyka Życie nie po to tylko jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć, siebie samego trzeba dać… NGO nie potrafią bezczynnie stać i przyglądać się rzeczywistości, ale chcą mieć na nią wpływ, chcą ją zmieniać dla dobra wspólnego. Cieszę się, że będzie można ich spotkać w jednym miejscu, podczas Południowo-Praskich Prezentacji. Cieszę się, że będziemy mogli ich poznać, porozmawiać z nimi, poznać ich pracę i dokonania. Spotkamy się z tymi, którzy zdali najważniejszy egzamin zarówno podczas pandemii, jak i niosąc pomoc ukraińskim uchodźcom. Z tymi, którzy uczynili z naszej dzielnicy małą ojczyznę, powód dumy mieszkańców i satysfakcji władz z ich osiągnięć – mówi burmistrz Dzielnicy Praga‑Południe, Tomasz Kucharski.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/695347529031528/

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Południowo-Praskie Prezentacje 2023 są współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.